Společnost US Foods reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které zaostaly za očekáváním Wall Street. Tržby meziročně vzrostly o 2,8 % na 9,61 miliardy USD, což mírně podstřelilo odhady analytiků ve výši 9,66 miliardy USD o 0,5 %. Upravený zisk na akcii činil 0,78 USD, čímž zaostal za konsensem 0,81 USD o 3,6 %. Upravená EBITDA dosáhla 413 milionů USD při marži 4,3 %, což představuje nenaplnění odhadů o 2,5 %.
Vedení společnosti připsalo slabší výkonnost především vnějším faktorům. Extrémní zimní počasí a zvýšené náklady na pohonné hmoty způsobily téměř dvojnásobný počet dní, kdy musela být uzavřena distribuční centra. Provozní marže nicméně zůstala stabilní na úrovni 2,2 % a objem prodejů se meziročně zvýšil o 1,4 %. Tržní kapitalizace firmy aktuálně činí 19,13 miliardy USD.
Navzdory těmto provozním překážkám US Foods pokračuje v expanzi. Společnost zaznamenala již 20. po sobě jdoucí čtvrtletí růstu tržního podílu u nezávislých restaurací. K tomu přispělo i urychlené zavádění umělou inteligencí poháněného nástroje MenuIQ, který během dvou měsíců dosáhl 15% míry adopce. Finanční ředitel Dirk J. Locascio varoval, že vysoké ceny paliv a makroekonomická nejistota budou nadále představovat zátěž. Firma se proto soustředí na programy úspor s cílem dosáhnout do roku 2027 snížení nepřímých nákupních nákladů o více než 100 milionů USD.
Společnost US Foods reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které zaostaly za očekáváním Wall Street. Tržby meziročně vzrostly o 2,8 % na 9,61 miliardy USD, což mírně podstřelilo odhady analytiků ve výši 9,66 miliardy USD o 0,5 %. Upravený zisk na akcii činil 0,78 USD, čímž zaostal za konsensem 0,81 USD o 3,6 %. Upravená EBITDA dosáhla 413 milionů USD při marži 4,3 %, což představuje nenaplnění odhadů o 2,5 %.
Vedení společnosti připsalo slabší výkonnost především vnějším faktorům. Extrémní zimní počasí a zvýšené náklady na pohonné hmoty způsobily téměř dvojnásobný počet dní, kdy musela být uzavřena distribuční centra. Provozní marže nicméně zůstala stabilní na úrovni 2,2 % a objem prodejů se meziročně zvýšil o 1,4 %. Tržní kapitalizace firmy aktuálně činí 19,13 miliardy USD.
Navzdory těmto provozním překážkám US Foods pokračuje v expanzi. Společnost zaznamenala již 20. po sobě jdoucí čtvrtletí růstu tržního podílu u nezávislých restaurací. K tomu přispělo i urychlené zavádění umělou inteligencí poháněného nástroje MenuIQ, který během dvou měsíců dosáhl 15% míry adopce. Finanční ředitel Dirk J. Locascio varoval, že vysoké ceny paliv a makroekonomická nejistota budou nadále představovat zátěž. Firma se proto soustředí na programy úspor s cílem dosáhnout do roku 2027 snížení nepřímých nákupních nákladů o více než 100 milionů USD.
Společnost US Foods reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které zaostaly za očekáváním Wall Street. Tržby meziročně vzrostly o 2,8 % na 9,61 miliardy USD, což mírně podstřelilo odhady analytiků ve výši 9,66 miliardy USD o 0,5 %. Upravený zisk na akcii činil 0,78 USD, čímž zaostal za konsensem 0,81 USD o 3,6 %. Upravená EBITDA dosáhla 413 milionů USD při marži 4,3 %, což představuje nenaplnění odhadů o 2,5 %. Vedení společnosti připsalo slabší výkonnost především vnějším faktorům. Extrémní zimní počasí a zvýšené náklady na pohonné hmoty způsobily téměř dvojnásobný počet dní, kdy musela být uzavřena distribuční centra. Provozní marže nicméně zůstala stabilní na úrovni 2,2 % a objem prodejů se meziročně zvýšil o 1,4 %. Tržní kapitalizace firmy aktuálně činí 19,13 miliardy USD. Navzdory těmto provozním překážkám US Foods pokračuje v expanzi. Společnost zaznamenala již 20. po sobě jdoucí čtvrtletí růstu tržního podílu u nezávislých restaurací. K tomu přispělo i urychlené zavádění umělou inteligencí poháněného nástroje MenuIQ, který během dvou měsíců dosáhl 15% míry adopce. Finanční ředitel Dirk J. Locascio varoval, že vysoké ceny paliv a makroekonomická nejistota budou nadále představovat zátěž. Firma se proto soustředí na programy úspor s cílem dosáhnout do roku 2027 snížení nepřímých nákupních nákladů o více než 100 milionů USD.