Společnost Vontier (VNT ) oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které překonaly očekávání Wall Street v oblasti tržeb, avšak trhy zklamaly slabším výhledem na další období. Tržby vzrostly meziročně o 1,3 % na 750,6 milionu USD, čímž o 1,8 % překonaly odhady analytiků ve výši 737,4 milionu USD. Organické tržby se zvýšily o 1,7 %. Upravený zisk na akcii dosáhl hodnoty 0,80 USD, což bylo plně v souladu s konsensem trhu.
Upravený ukazatel EBITDA činil 172,3 milionu USD s marží 23 %, což o 0,9 % zaostalo za očekáváním 173,8 milionu USD. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 18 %. Tržní kapitalizace společnosti v současnosti činí 4,32 miliardy USD.
Výhled pro druhé čtvrtletí byl přijat negativně. Vedení očekává tržby ve střední hodnotě 735 milionů USD, což je o 3,9 % méně než odhady analytiků na úrovni 764,6 milionu USD. Celoroční výhled upraveného zisku na akcii byl však potvrzen na střední hodnotě 3,43 USD.
Hlavním tahounem růstu byl silný výkon segmentu Environmental & Fueling Solutions v Severní Americe. Generální ředitel Mark Morelli rovněž oznámil plánovaný prodej telematické divize Teletrac, který by měl být dokončen v červnu za účelem zefektivnění portfolia a zlepšení marží. Finanční ředitel Anshooman Aga navíc potvrdil cíl úspory nákladů ve výši 15 milionů USD, jehož realizace se zrychlí ve druhé polovině roku.
Společnost Vontier oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které překonaly očekávání Wall Street v oblasti tržeb, avšak trhy zklamaly slabším výhledem na další období. Tržby vzrostly meziročně o 1,3 % na 750,6 milionu USD, čímž o 1,8 % překonaly odhady analytiků ve výši 737,4 milionu USD. Organické tržby se zvýšily o 1,7 %. Upravený zisk na akcii dosáhl hodnoty 0,80 USD, což bylo plně v souladu s konsensem trhu.
Upravený ukazatel EBITDA činil 172,3 milionu USD s marží 23 %, což o 0,9 % zaostalo za očekáváním 173,8 milionu USD. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 18 %. Tržní kapitalizace společnosti v současnosti činí 4,32 miliardy USD.
Výhled pro druhé čtvrtletí byl přijat negativně. Vedení očekává tržby ve střední hodnotě 735 milionů USD, což je o 3,9 % méně než odhady analytiků na úrovni 764,6 milionu USD. Celoroční výhled upraveného zisku na akcii byl však potvrzen na střední hodnotě 3,43 USD.
Hlavním tahounem růstu byl silný výkon segmentu Environmental & Fueling Solutions v Severní Americe. Generální ředitel Mark Morelli rovněž oznámil plánovaný prodej telematické divize Teletrac, který by měl být dokončen v červnu za účelem zefektivnění portfolia a zlepšení marží. Finanční ředitel Anshooman Aga navíc potvrdil cíl úspory nákladů ve výši 15 milionů USD, jehož realizace se zrychlí ve druhé polovině roku.
Společnost Vontier (VNT ) oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2026, které překonaly očekávání Wall Street v oblasti tržeb, avšak trhy zklamaly slabším výhledem na další období. Tržby vzrostly meziročně o 1,3 % na 750,6 milionu USD, čímž o 1,8 % překonaly odhady analytiků ve výši 737,4 milionu USD. Organické tržby se zvýšily o 1,7 %. Upravený zisk na akcii dosáhl hodnoty 0,80 USD, což bylo plně v souladu s konsensem trhu. Upravený ukazatel EBITDA činil 172,3 milionu USD s marží 23 %, což o 0,9 % zaostalo za očekáváním 173,8 milionu USD. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 18 %. Tržní kapitalizace společnosti v současnosti činí 4,32 miliardy USD. Výhled pro druhé čtvrtletí byl přijat negativně. Vedení očekává tržby ve střední hodnotě 735 milionů USD, což je o 3,9 % méně než odhady analytiků na úrovni 764,6 milionu USD. Celoroční výhled upraveného zisku na akcii byl však potvrzen na střední hodnotě 3,43 USD. Hlavním tahounem růstu byl silný výkon segmentu Environmental & Fueling Solutions v Severní Americe. Generální ředitel Mark Morelli rovněž oznámil plánovaný prodej telematické divize Teletrac, který by měl být dokončen v červnu za účelem zefektivnění portfolia a zlepšení marží. Finanční ředitel Anshooman Aga navíc potvrdil cíl úspory nákladů ve výši 15 milionů USD, jehož realizace se zrychlí ve druhé polovině roku.