ODEBÍRAT BULLIONÁŘŮV NEWSLETTER
Podcast
Burzovnisvet Logo
  • Headlines
    • Breaking
    • Bullionář Daily
    • Akcie
    • Hospodářské výsledky
    • ETF
    • Dividendy
    • IPO
    • Forex
    • Komodity
    • Kryptoměny
    • Ekonomika
  • Co hýbe trhem
  • IPO Radar

    Nadcházející IPO.

    Anthropic
    listopad 2026

    Anthropic

    Revolut Group Holdings Ltd
    2026

    Revolut Group Holdings Ltd

    Reliance Jio Infocomm Limited
    2026

    Reliance Jio Infocomm Limited

    Databricks, Inc.
    2026

    Databricks, Inc.

    Zopa Bank plc
    2026

    Zopa Bank plc

    Discord Inc.
    TBA

    Discord Inc.

    SeatGeek, Inc.
    2026

    SeatGeek, Inc.

    Minulé IPO.

    DOORNITE a.s.
    23. října 2026

    DOORNITE a.s.

    ESWIN Computing
    9. října 2026

    ESWIN Computing

    Holtec Nuclear Corporation
    18. září 2026

    Holtec Nuclear Corporation

    Longsys
    8. září 2026

    Longsys

    Mech-Mind Robotics Technologies Co., Ltd.
    1. září 2026

    Mech-Mind Robotics Technologies Co., Ltd.

    Shein Global Holdings
    1. září 2026

    Shein Global Holdings

    Ingenic Semiconductor Co., Ltd.
    25. srpna 2026

    Ingenic Semiconductor Co., Ltd.

    Lyntris Inc.
    19. srpna 2026

    Lyntris Inc.

    NASN Intelligent Tech (Zhejiang)
    7. srpna 2026

    NASN Intelligent Tech (Zhejiang)

  • Úspěch
    • Alternativní investice
    • Škola bullionáře
    • Miliardáři
    • Business
    • Bullionářova knihspirace
    • Bullionářův almanach
    • Bullionářův slovníček
  • AI
  • Česko
  • E-booky
  • Srovnávač brokerů
  • Login
Burzovnisvet.cz - Akcie, kurzy, burza, forex, komodity, IPO, dluhopisy - zpravodajství
  • Headlines
    • Breaking
    • Bullionář Daily
    • Akcie
    • Hospodářské výsledky
    • ETF
    • Dividendy
    • IPO
    • Forex
    • Komodity
    • Kryptoměny
    • Ekonomika
  • Co hýbe trhem
  • IPO Radar

    Nadcházející IPO.

    Anthropic
    listopad 2026

    Anthropic

    Revolut Group Holdings Ltd
    2026

    Revolut Group Holdings Ltd

    Reliance Jio Infocomm Limited
    2026

    Reliance Jio Infocomm Limited

    Databricks, Inc.
    2026

    Databricks, Inc.

    Zopa Bank plc
    2026

    Zopa Bank plc

    Discord Inc.
    TBA

    Discord Inc.

    SeatGeek, Inc.
    2026

    SeatGeek, Inc.

    Minulé IPO.

    DOORNITE a.s.
    23. října 2026

    DOORNITE a.s.

    ESWIN Computing
    9. října 2026

    ESWIN Computing

    Holtec Nuclear Corporation
    18. září 2026

    Holtec Nuclear Corporation

    Longsys
    8. září 2026

    Longsys

    Mech-Mind Robotics Technologies Co., Ltd.
    1. září 2026

    Mech-Mind Robotics Technologies Co., Ltd.

    Shein Global Holdings
    1. září 2026

    Shein Global Holdings

    Ingenic Semiconductor Co., Ltd.
    25. srpna 2026

    Ingenic Semiconductor Co., Ltd.

    Lyntris Inc.
    19. srpna 2026

    Lyntris Inc.

    NASN Intelligent Tech (Zhejiang)
    7. srpna 2026

    NASN Intelligent Tech (Zhejiang)

  • Úspěch
    • Alternativní investice
    • Škola bullionáře
    • Miliardáři
    • Business
    • Bullionářova knihspirace
    • Bullionářův almanach
    • Bullionářův slovníček
  • AI
  • Česko
  • E-booky
  • Srovnávač brokerů
BS Logo

Prodeje GM klesají kvůli elektromobilům, čtvrtletí však zachraňují mohutné pick-upy

2 července, 2026
5 min. čtení
Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

5 min.
čtení
Přihlaste se k odběru newsletteru
Mám zájem o více informací

Klíčové body

  • Celkové americké prodeje General Motors klesly o 4,2 % na 715 tisíc vozů, automobilka si však díky pick-upům udržela tržní prvenství.
  • Odbyt elektromobilů zaznamenal strmý pád, prodeje klíčových elektrických modelů se propadly o více než 60 %.
  • Společnost vykazuje mimořádnou cenovou disciplínu s průměrnou transakční cenou přesahující 52 400 dolarů a optimální úrovní zásob.

 

Celkové prodeje a vliv vyřazených modelů

Společnost General Motors (GM) reportovala za druhé čtvrtletí letošního roku na americkém trhu prodeje dosahující přibližně 715 tisíc vozidel. Tento výsledek představuje meziroční pokles o 4,2 %, nicméně i přes tento mírný ústup z dřívějších pozic si detroitský gigant bezpečně udržel status nejprodávanější automobilky ve Spojených státech. Hlavním pilířem tohoto úspěchu zůstává neutuchající síla v segmentu tradičních pick-upů, robustních SUV a oblíbených crossoverů, které nadále tvoří páteř celého byznysu a kompenzují ztráty v jiných kategoriích.

Vedení jedné z automobilek takzvané Velké trojky připsalo podstatnou část celkového meziročního propadu na vrub strategickému vyřazení některých starších modelů z nabídky. Podle zveřejněných dat chybělo v celkové prodejní bilanci více než 12 tisíc jednotek právě z důvodu definitivního ukončení výroby specifických vozů. Do této vyřazené kategorie spadají například luxusní modely Cadillac XT4 a XT6, stejně jako tradiční sedan Chevrolet Malibu, jehož dlouhá éra se tímto krokem definitivně uzavírá ve prospěch modernějších koncepcí.

Prezident severoamerické divize Duncan Aldred v souvislosti s aktuálními hospodářskými výsledky zdůraznil, že spotřebitelská poptávka zůstává mimořádně odolná. Zákazníci podle jeho slov projevují neutuchající zájem především o mohutné pick-upy a rodinná SUV, což automobilce umožňuje úspěšně manévrovat v současném složitém ekonomickém prostředí. Aldred rovněž vyzdvihl, že si společnost zachovává přísnou disciplínu v oblasti řízení skladových zásob, cenotvorby a prodejních pobídek, což je naprosto klíčové pro doručování silných ziskových marží.

Advertisement
Mám zájem o více informací

Propad elektromobilů versus nadvláda tradičních pick-upů

Nejvýraznější procentuální propad v rámci celého portfolia zaznamenala divize elektrických vozidel, která ve druhém čtvrtletí čelila značnému ochlazení spotřebitelského zájmu. Prodeje modelu Chevrolet Equinox EV se strmě propadly o 61,8 % na pouhých 6 660 dodaných kusů. Podobně nelichotivý scénář postihl i model Blazer EV, jehož odbyt klesl o 68,1 %. Elektrický kolos GMC Hummer EV ztratil 56,8 % a luxusní Cadillac Lyriq odepsal 16,1 %.

Tento plošný ústup úzce souvisí s vypršením federálních daňových úlev na nákup elektromobilů, což podle zástupců automobilky přesunulo budoucí poptávku směrem ke konci roku 2025. Navzdory této nepříznivé dynamice však americký výrobce dokázal zvýšit svůj podíl na domácím trhu s elektromobily. Během letošního roku tento podíl vzrostl zhruba o jeden procentní bod na odhadovaných 13,5 % až 14 %. Díky tomu si automobilka bezpečně drží pozici druhého největšího prodejce elektrických vozů, přičemž na prvním místě zůstává suverénní společnost Tesla (TSLA) .

Tíhu celého čtvrtletí tak musely na svých bedrech unést tradiční vozy se spalovacími motory. Prodeje populárního pick-upu GMC Sierra vzrostly o solidních 5 % na 95 147 kusů, což automobilka označila za historicky vůbec nejlepší čtvrtletí pro tento konkrétní model. Hlavním tahounem byl lehký užitkový vůz Sierra, který si připsal zisk 11,3 %. Konkurenční pracovní kůň Chevrolet Silverado vykázal ve sledovaném období v podstatě stagnaci, když si našel cestu k přibližně 95 tisícům zákazníků. Celkové prodeje lehkých pick-upů však stouply o 4 % a automobilka směřuje k tomu, aby již sedmým rokem v řadě ovládla segment velkých pick-upů s tržním podílem blížícím se 42 %.

Tahouni zisku a striktní cenová disciplína

Dalším mimořádně světlým bodem ve čtvrtletních statistikách byly prodeje SUV a crossoverů, které zaznamenaly dvouciferné nárůsty napříč několika modelovými řadami. Chevrolet Traverse vyskočil o působivých 19,5 % na 43 568 prodaných vozů, zatímco menší Trailblazer si polepšil dokonce o 28,4 %. Dařilo se také značce Buick, jejíž model Enclave vyšplhal o 23,5 %. Podobnou růstovou trajektorii následoval i GMC Terrain se ziskem 23,2 % a středně velký pick-up Canyon, který rostl o 22 %.

V segmentu plnohodnotných velkých SUV, která historicky představují pro automobilku dojnou krávu s mimořádně vysokými maržemi, byly výsledky poněkud smíšené. Model Tahoe zaznamenal pokles o 8,1 %, masivní Suburban odepsal 20,4 % a GMC Yukon klesl o 3,9 %. Zástupci společnosti však jedním dechem dodávají, že i přes tyto poklesy automobilka stále trojnásobně překonává svého nejbližšího konkurenta v tomto segmentu. Současné tempo navíc naznačuje, že si udrží prvenství v této lukrativní kategorii již dvaapadesátý rok po sobě. Mluvčí společnosti potvrdil, že za slabšími čísly nestojí nezájem trhu, ale spíše omezené skladové zásoby a velmi nízké prodejní pobídky.

Právě striktní cenová disciplína se ukázala jako jedna z největších zbraní detroitského podniku. Průměrná transakční cena (ATP) ve druhém čtvrtletí překonala hranici 52 400 dolarů. Tento úctyhodný průměr odráží silný prodejní mix, v němž dominují drahé pick-upy, velká SUV a luxusní vozidla. Prodejní pobídky se navíc již třetím rokem po sobě drží bezpečně pod průměrem celého odvětví. Čtvrtletí automobilka uzavřela s přibližně 511 tisíci vozidly v dealerských sítích, což odpovídá zásobě na 55 dní včetně vozů na cestě. Tato úroveň naprosto přesně zapadá do historicky cílovaného pásma 50 až 60 dní, což dává vedení jistotu pro další strategické plánování.

Celkové americké prodeje General Motors klesly o 4,2 % na 715 tisíc vozů, automobilka si však díky pick-upům udržela tržní prvenství. Odbyt elektromobilů zaznamenal strmý pád, prodeje klíčových elektrických modelů se propadly o více než 60 %. Společnost vykazuje mimořádnou cenovou disciplínu s průměrnou transakční cenou přesahující 52 400 dolarů a optimální úrovní zásob.   Celkové prodeje a vliv vyřazených modelů Společnost General Motors reportovala za druhé čtvrtletí letošního roku na americkém trhu prodeje dosahující přibližně 715 tisíc vozidel. Tento výsledek představuje meziroční pokles o 4,2 %, nicméně i přes tento mírný ústup z dřívějších pozic si detroitský gigant bezpečně udržel status nejprodávanější automobilky ve Spojených státech. Hlavním pilířem tohoto úspěchu zůstává neutuchající síla v segmentu tradičních pick-upů, robustních SUV a oblíbených crossoverů, které nadále tvoří páteř celého byznysu a kompenzují ztráty v jiných kategoriích. Vedení jedné z automobilek takzvané Velké trojky připsalo podstatnou část celkového meziročního propadu na vrub strategickému vyřazení některých starších modelů z nabídky. Podle zveřejněných dat chybělo v celkové prodejní bilanci více než 12 tisíc jednotek právě z důvodu definitivního ukončení výroby specifických vozů. Do této vyřazené kategorie spadají například luxusní modely Cadillac XT4 a XT6, stejně jako tradiční sedan Chevrolet Malibu, jehož dlouhá éra se tímto krokem definitivně uzavírá ve prospěch modernějších koncepcí. Prezident severoamerické divize Duncan Aldred v souvislosti s aktuálními hospodářskými výsledky zdůraznil, že spotřebitelská poptávka zůstává mimořádně odolná. Zákazníci podle jeho slov projevují neutuchající zájem především o mohutné pick-upy a rodinná SUV, což automobilce umožňuje úspěšně manévrovat v současném složitém ekonomickém prostředí. Aldred rovněž vyzdvihl, že si společnost zachovává přísnou disciplínu v oblasti řízení skladových zásob, cenotvorby a prodejních pobídek, což je naprosto klíčové pro doručování silných ziskových marží. Propad elektromobilů versus nadvláda tradičních pick-upů Nejvýraznější procentuální propad v rámci celého portfolia zaznamenala divize elektrických vozidel, která ve druhém čtvrtletí čelila značnému ochlazení spotřebitelského zájmu. Prodeje modelu Chevrolet Equinox EV se strmě propadly o 61,8 % na pouhých 6 660 dodaných kusů. Podobně nelichotivý scénář postihl i model Blazer EV, jehož odbyt klesl o 68,1 %. Elektrický kolos GMC Hummer EV ztratil 56,8 % a luxusní Cadillac Lyriq odepsal 16,1 %. Tento plošný ústup úzce souvisí s vypršením federálních daňových úlev na nákup elektromobilů, což podle zástupců automobilky přesunulo budoucí poptávku směrem ke konci roku 2025. Navzdory této nepříznivé dynamice však americký výrobce dokázal zvýšit svůj podíl na domácím trhu s elektromobily. Během letošního roku tento podíl vzrostl zhruba o jeden procentní bod na odhadovaných 13,5 % až 14 %. Díky tomu si automobilka bezpečně drží pozici druhého největšího prodejce elektrických vozů, přičemž na prvním místě zůstává suverénní společnost Tesla . Tíhu celého čtvrtletí tak musely na svých bedrech unést tradiční vozy se spalovacími motory. Prodeje populárního pick-upu GMC Sierra vzrostly o solidních 5 % na 95 147 kusů, což automobilka označila za historicky vůbec nejlepší čtvrtletí pro tento konkrétní model. Hlavním tahounem byl lehký užitkový vůz Sierra, který si připsal zisk 11,3 %. Konkurenční pracovní kůň Chevrolet Silverado vykázal ve sledovaném období v podstatě stagnaci, když si našel cestu k přibližně 95 tisícům zákazníků. Celkové prodeje lehkých pick-upů však stouply o 4 % a automobilka směřuje k tomu, aby již sedmým rokem v řadě ovládla segment velkých pick-upů s tržním podílem blížícím se 42 %. Tahouni zisku a striktní cenová disciplína Dalším mimořádně světlým bodem ve čtvrtletních statistikách byly prodeje SUV a crossoverů, které zaznamenaly dvouciferné nárůsty napříč několika modelovými řadami. Chevrolet Traverse vyskočil o působivých 19,5 % na 43 568 prodaných vozů, zatímco menší Trailblazer si polepšil dokonce o 28,4 %. Dařilo se také značce Buick, jejíž model Enclave vyšplhal o 23,5 %. Podobnou růstovou trajektorii následoval i GMC Terrain se ziskem 23,2 % a středně velký pick-up Canyon, který rostl o 22 %. V segmentu plnohodnotných velkých SUV, která historicky představují pro automobilku dojnou krávu s mimořádně vysokými maržemi, byly výsledky poněkud smíšené. Model Tahoe zaznamenal pokles o 8,1 %, masivní Suburban odepsal 20,4 % a GMC Yukon klesl o 3,9 %. Zástupci společnosti však jedním dechem dodávají, že i přes tyto poklesy automobilka stále trojnásobně překonává svého nejbližšího konkurenta v tomto segmentu. Současné tempo navíc naznačuje, že si udrží prvenství v této lukrativní kategorii již dvaapadesátý rok po sobě. Mluvčí společnosti potvrdil, že za slabšími čísly nestojí nezájem trhu, ale spíše omezené skladové zásoby a velmi nízké prodejní pobídky. Právě striktní cenová disciplína se ukázala jako jedna z největších zbraní detroitského podniku. Průměrná transakční cena ve druhém čtvrtletí překonala hranici 52 400 dolarů. Tento úctyhodný průměr odráží silný prodejní mix, v němž dominují drahé pick-upy, velká SUV a luxusní vozidla. Prodejní pobídky se navíc již třetím rokem po sobě drží bezpečně pod průměrem celého odvětví. Čtvrtletí automobilka uzavřela s přibližně 511 tisíci vozidly v dealerských sítích, což odpovídá zásobě na 55 dní včetně vozů na cestě. Tato úroveň naprosto přesně zapadá do historicky cílovaného pásma 50 až 60 dní, což dává vedení jistotu pro další strategické plánování.
Důležité informace

Upozornění pro uživatele

Veškeré informace a materiály zveřejněné na internetových stránkách Burzovního Světa vycházejí z veřejně dostupných a důvěryhodných zdrojů. Při jejich zpracování je postupováno s odbornou péčí a cílem poskytovat čtenářům objektivní, aktuální a srozumitelné informace.

Obsah internetových stránek slouží výhradně k informačním a vzdělávacím účelům. Nepředstavuje individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji konkrétních finančních nástrojů. Veškeré názory, odhady, prognózy nebo očekávání uvedené v článcích vyjadřují informace dostupné v době jejich zveřejnění a mohou se v čase měnit.

Investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Před přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí doporučujeme posoudit vlastní finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku, případně využít služeb licencovaného poskytovatele investičních služeb.

Burzovní Svět nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí učiněná na základě informací zveřejněných na těchto internetových stránkách.

Diskusní příspěvky a komentáře zveřejněné uživateli vyjadřují názory jejich autorů a nemusí odpovídat stanovisku provozovatele portálu.

Odesláním kontaktního formuláře nebo udělením příslušného souhlasu bere uživatel na vědomí, že může být kontaktován obchodním partnerem Burzovního Světa za účelem poskytnutí informací o investičních službách nebo finančních nástrojích. Podrobnosti o zpracování osobních údajů, využívání souborů cookies a obchodních partnerech jsou uvedeny v příslušných dokumentech dostupných na těchto internetových stránkách.

U jednotlivých článků mohou být uvedeny informace o použitých zdrojích, datu původní analýzy nebo datu, ke kterému se vztahují uvedené tržní údaje.

Celkové americké prodeje General Motors klesly o 4,2 % na 715 tisíc vozů, automobilka si však díky pick-upům udržela tržní prvenství. Odbyt elektromobilů zaznamenal strmý pád, prodeje klíčových elektrických modelů se propadly o více než 60 %. Společnost vykazuje mimořádnou cenovou disciplínu s průměrnou transakční cenou přesahující 52 400 dolarů a optimální úrovní zásob.   Celkové prodeje a vliv vyřazených modelů Společnost General Motors (GM) reportovala za druhé čtvrtletí letošního roku na americkém trhu prodeje dosahující přibližně 715 tisíc vozidel. Tento výsledek představuje meziroční pokles o 4,2 %, nicméně i přes tento mírný ústup z dřívějších pozic si detroitský gigant bezpečně udržel status nejprodávanější automobilky ve Spojených státech. Hlavním pilířem tohoto úspěchu zůstává neutuchající síla v segmentu tradičních pick-upů, robustních SUV a oblíbených crossoverů, které nadále tvoří páteř celého byznysu a kompenzují ztráty v jiných kategoriích. Vedení jedné z automobilek takzvané Velké trojky připsalo podstatnou část celkového meziročního propadu na vrub strategickému vyřazení některých starších modelů z nabídky. Podle zveřejněných dat chybělo v celkové prodejní bilanci více než 12 tisíc jednotek právě z důvodu definitivního ukončení výroby specifických vozů. Do této vyřazené kategorie spadají například luxusní modely Cadillac XT4 a XT6, stejně jako tradiční sedan Chevrolet Malibu, jehož dlouhá éra se tímto krokem definitivně uzavírá ve prospěch modernějších koncepcí. Prezident severoamerické divize Duncan Aldred v souvislosti s aktuálními hospodářskými výsledky zdůraznil, že spotřebitelská poptávka zůstává mimořádně odolná. Zákazníci podle jeho slov projevují neutuchající zájem především o mohutné pick-upy a rodinná SUV, což automobilce umožňuje úspěšně manévrovat v současném složitém ekonomickém prostředí. Aldred rovněž vyzdvihl, že si společnost zachovává přísnou disciplínu v oblasti řízení skladových zásob, cenotvorby a prodejních pobídek, což je naprosto klíčové pro doručování silných ziskových marží. Propad elektromobilů versus nadvláda tradičních pick-upů Nejvýraznější procentuální propad v rámci celého portfolia zaznamenala divize elektrických vozidel, která ve druhém čtvrtletí čelila značnému ochlazení spotřebitelského zájmu. Prodeje modelu Chevrolet Equinox EV se strmě propadly o 61,8 % na pouhých 6 660 dodaných kusů. Podobně nelichotivý scénář postihl i model Blazer EV, jehož odbyt klesl o 68,1 %. Elektrický kolos GMC Hummer EV ztratil 56,8 % a luxusní Cadillac Lyriq odepsal 16,1 %. Tento plošný ústup úzce souvisí s vypršením federálních daňových úlev na nákup elektromobilů, což podle zástupců automobilky přesunulo budoucí poptávku směrem ke konci roku 2025. Navzdory této nepříznivé dynamice však americký výrobce dokázal zvýšit svůj podíl na domácím trhu s elektromobily. Během letošního roku tento podíl vzrostl zhruba o jeden procentní bod na odhadovaných 13,5 % až 14 %. Díky tomu si automobilka bezpečně drží pozici druhého největšího prodejce elektrických vozů, přičemž na prvním místě zůstává suverénní společnost Tesla (TSLA) . Tíhu celého čtvrtletí tak musely na svých bedrech unést tradiční vozy se spalovacími motory. Prodeje populárního pick-upu GMC Sierra vzrostly o solidních 5 % na 95 147 kusů, což automobilka označila za historicky vůbec nejlepší čtvrtletí pro tento konkrétní model. Hlavním tahounem byl lehký užitkový vůz Sierra, který si připsal zisk 11,3 %. Konkurenční pracovní kůň Chevrolet Silverado vykázal ve sledovaném období v podstatě stagnaci, když si našel cestu k přibližně 95 tisícům zákazníků. Celkové prodeje lehkých pick-upů však stouply o 4 % a automobilka směřuje k tomu, aby již sedmým rokem v řadě ovládla segment velkých pick-upů s tržním podílem blížícím se 42 %. Tahouni zisku a striktní cenová disciplína Dalším mimořádně světlým bodem ve čtvrtletních statistikách byly prodeje SUV a crossoverů, které zaznamenaly dvouciferné nárůsty napříč několika modelovými řadami. Chevrolet Traverse vyskočil o působivých 19,5 % na 43 568 prodaných vozů, zatímco menší Trailblazer si polepšil dokonce o 28,4 %. Dařilo se také značce Buick, jejíž model Enclave vyšplhal o 23,5 %. Podobnou růstovou trajektorii následoval i GMC Terrain se ziskem 23,2 % a středně velký pick-up Canyon, který rostl o 22 %. V segmentu plnohodnotných velkých SUV, která historicky představují pro automobilku dojnou krávu s mimořádně vysokými maržemi, byly výsledky poněkud smíšené. Model Tahoe zaznamenal pokles o 8,1 %, masivní Suburban odepsal 20,4 % a GMC Yukon klesl o 3,9 %. Zástupci společnosti však jedním dechem dodávají, že i přes tyto poklesy automobilka stále trojnásobně překonává svého nejbližšího konkurenta v tomto segmentu. Současné tempo navíc naznačuje, že si udrží prvenství v této lukrativní kategorii již dvaapadesátý rok po sobě. Mluvčí společnosti potvrdil, že za slabšími čísly nestojí nezájem trhu, ale spíše omezené skladové zásoby a velmi nízké prodejní pobídky. Právě striktní cenová disciplína se ukázala jako jedna z největších zbraní detroitského podniku. Průměrná transakční cena (ATP) ve druhém čtvrtletí překonala hranici 52 400 dolarů. Tento úctyhodný průměr odráží silný prodejní mix, v němž dominují drahé pick-upy, velká SUV a luxusní vozidla. Prodejní pobídky se navíc již třetím rokem po sobě drží bezpečně pod průměrem celého odvětví. Čtvrtletí automobilka uzavřela s přibližně 511 tisíci vozidly v dealerských sítích, což odpovídá zásobě na 55 dní včetně vozů na cestě. Tato úroveň naprosto přesně zapadá do historicky cílovaného pásma 50 až 60 dní, což dává vedení jistotu pro další strategické plánování.


    Zajímá vás více o tomto tématu?


    Zanechte své kontaktní údaje, ozve se vám licencovaný specialista jednoho z našich partnerů:



    Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.

    Partneři:




    Mercurius Pro
    Mercurius Pro, o. c. p., a. s.




    Wonderinterest
    Wonderinterest Trading Ltd




    Ozios
    APME FX TRADING EUROPE LTD




    InvestingFox
    CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.




    NaKlíč
    Energodomy s.r.o.




    Barth Operák
    Autocentrum BARTH a.s.




    Benecko
    AnTePo Developement, s.r.o.


    Při obchodování CFD ztrácí peníze 77.7 % účtů.


    Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
    V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 74–89 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

    Advertisement
    Burzovní svět

    Bullionářovo odpolední menu

    Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
    Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!

    Telefonní číslo není platné

    Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.

    Partneři: Mercurius Pro Mercurius Pro, o. c. p., a. s. › Wonderinterest Wonderinterest Trading Ltd › Ozios APME FX TRADING EUROPE LTD › InvestingFox CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s. › NaKlíč Energodomy s.r.o. › Barth Operák Autocentrum BARTH a.s. › Benecko AnTePo Developement, s.r.o. ›
    Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů. Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.

    V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
    Burzovní svět

    Bullionářovo odpolední menu

    Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
    Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!

    Telefonní číslo není platné

    Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.

    Partneři: Mercurius Pro Mercurius Pro, o. c. p., a. s. › Wonderinterest Wonderinterest Trading Ltd › Ozios APME FX TRADING EUROPE LTD › InvestingFox CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s. › NaKlíč Energodomy s.r.o. › Barth Operák Autocentrum BARTH a.s. › Benecko AnTePo Developement, s.r.o. ›
    Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů. Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.

    V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

    Breaking.

    18:02

    Rasonque utržil za prvních pět týdnů 198 milionů USD

    17:34

    CommunityAmerica žaluje kvůli nesplacenému úvěru na 35 West Wacker

    17:01

    Bank of England zvýšila úrokovou sazbu na 4 %

    16:39

    Akcie AppLovin po výsledcích za třetí čtvrtletí vzrostly o 20 %

    16:06

    Trh nákladních vozidel se stabilizoval, dopravci omezují spekulativní nákupy

    15:41

    Dow vzrostl o 3 %, čipové akcie od října ztratily 3,8 bilionu USD

    Advertisement

    Co hýbe trhem.

    Zdroj: Getty images
    Co hýbe trhem

    Vítězství demokratů sráží akcie GE Vernova a dalších průmyslových společností

    5 listopadu, 2026

    Průmyslové tituly se oddělily od širšího trhu Akcie energetické společnosti GE Vernova (GEV) uzavřely středeční obchodování se ztrátou přibližně devíti...

    Zdroj: Shutterstock

    Amazon, Microsoft a Alphabet po volbách vzrostly až o 6,7 %

    5 listopadu, 2026

    Výsledky AMD překvapily investory, co říkají analytici o dalším růstu?

    5 listopadu, 2026
    Zdroj: Getty Images

    Analytici Citi vydali varování, tato technologická akcie může dál ztrácet

    5 listopadu, 2026
    Zdroj: BurzovniSvet.cz

    Miliardový obchod může Marvell přijít draho, akciím hrozí pokles

    4 listopadu, 2026

    Bullionářovo odpolední menu

    Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic. Zadejte své telefonní číslo a získejte originální e-booky ZDARMA!

    Telefonní číslo není platné

    Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.

    Partneři: Mercurius Pro Mercurius Pro, o. c. p., a. s. › Wonderinterest Wonderinterest Trading Ltd › Ozios APME FX TRADING EUROPE LTD › InvestingFox CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s. › NaKlíč Energodomy s.r.o. › Barth Operák Autocentrum BARTH a.s. › Benecko AnTePo Developement, s.r.o. ›
    Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů. Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.

    V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

    IPO Radar.

    Anthropic
    Aktivní NASDAQ
    Anthropic
    Vývojář AI modelů Claude připravuje IPO. Tržby za Q2 2026 přes 11,5 mld. USD, ARR kolem $65MLD a hlavní rizika rekordně oceňované emise.
    Ticker
    ANT
    Burza
    NASDAQ
    Datum IPO
    listopad 2026
    CÍL IPO
    ~$100MLD
    Potenciální ocenění
    $2B+
    Zobrazit detail

    Nejčtenější zprávy.

    Wall Street prudce roste, vítězství demokratů odstranilo nejistotu kolem voleb

    4 listopadu, 2026

    Nasdaq a S&P 500 rostou, investoři sledují americké volby a výsledky Applu

    3 listopadu, 2026

    Šéf Charles Schwab očekává větší zapojení drobných investorů do IPO

    1 listopadu, 2026

    Nasdaq a S&P 500 uzavřely v zisku, technologické akcie oživily během amerických voleb

    3 listopadu, 2026

    Nájmy v Česku dál rostou, čtvrtina domácností už nemá prostor pro zdražení

    1 listopadu, 2026

    Dow Jones zažil nejlepší den za 19 měsíců, vítězství demokratů rozpoutalo růst Wall Street

    4 listopadu, 2026

    Akcie Expedia odevzdávají část zisků, nejasný výhled znepokojuje investory

    5 listopadu, 2026

    Nasdaq ztratil 1,1 %, investory dál znepokojují obří výdaje na umělou inteligenci

    2 listopadu, 2026
    Advertisement

    Tip editora.

    Akcie

    Microsoft a Amazon za den zvýšily tržní hodnotu o 424 miliard dolarů

    5 listopadu, 2026

    Dvě firmy přidaly stovky miliard dolarů Akcie Amazon.com (AMZN) ve středu uzavřely se ziskem 6,1 procenta, zatímco akcie společnosti Microsoft...

    Advertisement

    Veškeré informace a materiály zveřejněné na internetových stránkách Burzovního Světa vycházejí z veřejně dostupných a důvěryhodných zdrojů. Při jejich zpracování je postupováno s odbornou péčí a cílem poskytovat čtenářům objektivní, aktuální a srozumitelné informace. Obsah internetových stránek slouží výhradně k informačním a vzdělávacím účelům. Nepředstavuje individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji konkrétních finančních nástrojů. Veškeré názory, odhady, prognózy nebo očekávání uvedené v článcích vyjadřují informace dostupné v době jejich zveřejnění a mohou se v čase měnit.

    Investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Před přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí doporučujeme posoudit vlastní finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku, případně využít služeb licencovaného poskytovatele investičních služeb. Burzovní Svět nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí učiněná na základě informací zveřejněných na těchto internetových stránkách. Diskusní příspěvky a komentáře zveřejněné uživateli vyjadřují názory jejich autorů a nemusí odpovídat stanovisku provozovatele portálu.

    Odesláním kontaktního formuláře nebo udělením příslušného souhlasu bere uživatel na vědomí, že může být kontaktován obchodním partnerem Burzovního Světa za účelem poskytnutí informací o investičních službách nebo finančních nástrojích. Podrobnosti o zpracování osobních údajů, využívání souborů cookies a obchodních partnerech jsou uvedeny v příslušných dokumentech dostupných na těchto internetových stránkách. U jednotlivých článků mohou být uvedeny informace o použitých zdrojích, datu původní analýzy nebo datu, ke kterému se vztahují uvedené tržní údaje.

    • Zásady ochrany osobních údajů a cookies
    • Reklama
    • Kontakt

    Burzovnisvet.cz © 2026

    Burzovnisvet.cz © 2026

    Název nebo symbol
    Žádný výsledek
    Zobrazit všechny výsledky
    • Burzy
      • Headlines
      • Breaking
      • Akcie
      • ETF
      • Dividendy
      • IPO
      • Forex
      • Komodity
      • Kryptoměny
      • Ekonomika
      • Hospodářské výsledky
    • Co hýbe trhem
    • IPO Radar
    • Nejčtenější
    • Bullionář Daily
    • Úspěch
      • Alternativní investice
      • Škola bullionáře
      • Miliardáři
      • Business
      • Bullionářova knihspirace
      • Bullionářův almanach
      • Bullionářův slovníček
    • AI
    • Česko
    • E-booky
    • Srovnávač brokerů
    BULLIONÁŘŮV NEWSLETTER Podcast

    Retrieve your password

    Please enter your username or email address to reset your password.

    ·
    Poslední událost
    Poslední událost
      Kontaktujte nás
      News Watchlist Markets Media Nastavení

      Používáme soubory cookie a podobné technologie, které jsou nezbytné pro provoz webových stránek. Další soubory cookie se používají k provádění analýzy používání webových stránek. Pokračováním v používání našich webových stránek vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.