Robotická divize čínské automobilky Chery Automobile připravuje primární veřejnou nabídku akcií, která má financovat další růst a technologické investice. AiMOGA Robotics jedná o možných burzách, termín ani místo případného úpisu však zatím neuvedla.
Společnost, kterou Chery založila v lednu 2025, dosud celosvětově dodala více než 3 000 robotů, z toho 2 000 do zahraničí. Působí ve více než 60 zemích a regionech. V příštím roce chce dodat 10 000 robotů a výrazně zvýšit distribuci humanoidních modelů.
AiMOGA letos představila také humanoidní policejní roboty. Celkem 110 jednotek již působí v několika čínských městech, kde pomáhají s řízením dopravy, navigací davů a informačními kampaněmi v oblasti veřejné bezpečnosti.
Samostatné burzovní vstupy firem spojených s Chery nejsou výjimečné. Dodavatel autodílů Bethel Automotive vstoupil na šanghajskou burzu v roce 2018 a výrobce robotických a automatizačních systémů Efort se v roce 2020 začal obchodovat na trhu STAR Market.


































