ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 5. 11. 2026 Původní článek:BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
Klíčové body
Čtvrtletní tržby Cavy vzrostly o 22,1 % na 353,7 milionu dolarů, za očekáváním trhu však zaostaly.
Čistý zisk klesl ze 14,7 milionu na 13,7 milionu dolarů kvůli vyšším odpisům a akciovým odměnám.
Společnost zvýšila celoroční výhled růstu srovnatelných tržeb na šest až sedm procent.
Tržby rostly, odhady však nenaplnily
Akcie provozovatele středomořských restaurací Cava Group (CAVA)ve čtvrtek uzavřely o 3,2 procenta níže na 60,01 dolaru. Zaznamenaly tak největší jednodenní procentní pokles od 26. října. Během obchodování se propadly až na 53,50 dolaru, tedy o 13,7 procenta.
Reakce trhu následovala po zveřejnění výsledků za třetí fiskální čtvrtletí, které skončilo 4. října. Tržby meziročně vzrostly o 22,1 procenta na 353,7 milionu dolarů, zatímco trh očekával 358,4 milionu dolarů. Růst podpořilo především 102 čistých nových restaurací.
Upravený zisk dosáhl 11 centů na akcii a zaostal o jeden cent za očekáváním. Čistý zisk klesl na 13,7 milionu dolarů ze 14,7 milionu dolarů ve stejném období předchozího roku.
Pokles čistého zisku společnost spojila s vyššími odpisy hmotného a nehmotného majetku. Ty zahrnovaly dopad kapitálových investic zaměřených na prostředí pro hosty a zaměstnance. Náklady zvýšily také odměny vyplácené formou akcií.
Navzdory čtvrtečnímu oslabení byly akcie Cavy od začátku roku výše o 2,3 procenta. Za posledních 12 měsíců si podle údajů uvedených ve zdrojovém textu připsaly 29 procent.
Tržby restaurací otevřených nejméně 12 měsíců se ve čtvrtletí zvýšily o 3,1 procenta. Přibližně tři procentní body přinesly změny cen jídelního lístku, skladba prodávaných produktů a kladný vývoj návštěvnosti.
Na výsledek však negativně působila letní nákaza parazitem Cyclospora, která byla spojována s hlávkovým salátem, a obecnější obavy spotřebitelů z konzumace čerstvých zemědělských produktů. Podle Cavy tyto faktory ubraly srovnatelným tržbám zhruba 1,5 procentního bodu.
Údaje společnosti Placer.ai, která sleduje pohyb návštěvníků, ukázaly, že počet návštěv restaurací Cavy otevřených alespoň 12 měsíců vzrostl za celé čtvrtletí o 1,7 procenta. Generální ředitel a spoluzakladatel Brett Schulman zároveň uvedl, že návštěvnost po odeznění nákazy zatížily také vyšší ceny benzinu.
Od 6. července, kdy se epidemie dostala do celostátních zpráv, do 11. září, kdy americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí oznámilo její konec, vykazovaly řetězce rychlého občerstvení s obsluhou u pultu ve většině případů lepší návštěvnost na provozovnu než širší segment.
Vedle Cavy se tento vývoj týkal také společností Sweetgreen (SG)a Chipotle Mexican Grill (CMG). Počet návštěv na jednu provozovnu Cavy se v uvedeném období meziročně zvýšil o 3,7 procenta.
Zdroj: Getty Images
Cava upravila celoroční výhled
Vedení podniku uvedlo, že do závěru třetího čtvrtletí vstoupil provoz ve výrazně lepší kondici. Dostupná data za dosavadní část následujícího čtvrtletí podle společnosti StoneX ukazovala přibližně pětiprocentní růst srovnatelných tržeb.
Cava současně zvýšila celoroční výhled srovnatelných tržeb restaurací. Nově počítá s růstem v rozmezí šesti až sedmi procent, zatímco předchozí prognóza předpokládala zvýšení o 4,5 až 6,5 procenta.
Rozpětí očekávaného upraveného zisku před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací firma zúžila. Upravený ukazatel EBITDA by měl za celý rok dosáhnout 184 až 189 milionů dolarů. Předchozí výhled pracoval se širším intervalem od 181 do 191 milionů dolarů.
Schulman zdůraznil, že epidemie, obavy spojené s čerstvými potravinami ani vyšší ceny pohonných hmot podle vedení nemění základní stav podnikání a značky. Firma se podle něj nadále soustředí na provoz restaurací, kvalitu středomořských jídel, obsluhu hostů a disciplinované investice do zaměstnanců i zákaznického prostředí.
ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 5. 11. 2026Původní článek: BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
Čtvrtletní tržby Cavy vzrostly o 22,1 % na 353,7 milionu dolarů, za očekáváním trhu však zaostaly.
Čistý zisk klesl ze 14,7 milionu na 13,7 milionu dolarů kvůli vyšším odpisům a akciovým odměnám.
Společnost zvýšila celoroční výhled růstu srovnatelných tržeb na šest až sedm procent.
Tržby rostly, odhady však nenaplnily
Akcie provozovatele středomořských restaurací Cava Group ve čtvrtek uzavřely o 3,2 procenta níže na 60,01 dolaru. Zaznamenaly tak největší jednodenní procentní pokles od 26. října. Během obchodování se propadly až na 53,50 dolaru, tedy o 13,7 procenta.
Reakce trhu následovala po zveřejnění výsledků za třetí fiskální čtvrtletí, které skončilo 4. října. Tržby meziročně vzrostly o 22,1 procenta na 353,7 milionu dolarů, zatímco trh očekával 358,4 milionu dolarů. Růst podpořilo především 102 čistých nových restaurací.
Upravený zisk dosáhl 11 centů na akcii a zaostal o jeden cent za očekáváním. Čistý zisk klesl na 13,7 milionu dolarů ze 14,7 milionu dolarů ve stejném období předchozího roku.
Pokles čistého zisku společnost spojila s vyššími odpisy hmotného a nehmotného majetku. Ty zahrnovaly dopad kapitálových investic zaměřených na prostředí pro hosty a zaměstnance. Náklady zvýšily také odměny vyplácené formou akcií.
Navzdory čtvrtečnímu oslabení byly akcie Cavy od začátku roku výše o 2,3 procenta. Za posledních 12 měsíců si podle údajů uvedených ve zdrojovém textu připsaly 29 procent.
Návštěvnost ovlivnila nákaza i dražší benzin
Tržby restaurací otevřených nejméně 12 měsíců se ve čtvrtletí zvýšily o 3,1 procenta. Přibližně tři procentní body přinesly změny cen jídelního lístku, skladba prodávaných produktů a kladný vývoj návštěvnosti.
Na výsledek však negativně působila letní nákaza parazitem Cyclospora, která byla spojována s hlávkovým salátem, a obecnější obavy spotřebitelů z konzumace čerstvých zemědělských produktů. Podle Cavy tyto faktory ubraly srovnatelným tržbám zhruba 1,5 procentního bodu.
Údaje společnosti Placer.ai, která sleduje pohyb návštěvníků, ukázaly, že počet návštěv restaurací Cavy otevřených alespoň 12 měsíců vzrostl za celé čtvrtletí o 1,7 procenta. Generální ředitel a spoluzakladatel Brett Schulman zároveň uvedl, že návštěvnost po odeznění nákazy zatížily také vyšší ceny benzinu.
Od 6. července, kdy se epidemie dostala do celostátních zpráv, do 11. září, kdy americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí oznámilo její konec, vykazovaly řetězce rychlého občerstvení s obsluhou u pultu ve většině případů lepší návštěvnost na provozovnu než širší segment.
Vedle Cavy se tento vývoj týkal také společností Sweetgreen a Chipotle Mexican Grill . Počet návštěv na jednu provozovnu Cavy se v uvedeném období meziročně zvýšil o 3,7 procenta.
Cava upravila celoroční výhled
Vedení podniku uvedlo, že do závěru třetího čtvrtletí vstoupil provoz ve výrazně lepší kondici. Dostupná data za dosavadní část následujícího čtvrtletí podle společnosti StoneX ukazovala přibližně pětiprocentní růst srovnatelných tržeb.
Cava současně zvýšila celoroční výhled srovnatelných tržeb restaurací. Nově počítá s růstem v rozmezí šesti až sedmi procent, zatímco předchozí prognóza předpokládala zvýšení o 4,5 až 6,5 procenta.
Rozpětí očekávaného upraveného zisku před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací firma zúžila. Upravený ukazatel EBITDA by měl za celý rok dosáhnout 184 až 189 milionů dolarů. Předchozí výhled pracoval se širším intervalem od 181 do 191 milionů dolarů.
Schulman zdůraznil, že epidemie, obavy spojené s čerstvými potravinami ani vyšší ceny pohonných hmot podle vedení nemění základní stav podnikání a značky. Firma se podle něj nadále soustředí na provoz restaurací, kvalitu středomořských jídel, obsluhu hostů a disciplinované investice do zaměstnanců i zákaznického prostředí.
Důležité informace
Upozornění pro uživatele
Veškeré informace a materiály zveřejněné na internetových stránkách
Burzovního Světa vycházejí z veřejně dostupných a důvěryhodných
zdrojů. Při jejich zpracování je postupováno s odbornou péčí a cílem
poskytovat čtenářům objektivní, aktuální a srozumitelné informace.
Obsah internetových stránek slouží výhradně k informačním a
vzdělávacím účelům. Nepředstavuje individuální investiční doporučení,
investiční poradenství ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji
konkrétních finančních nástrojů. Veškeré názory, odhady, prognózy
nebo očekávání uvedené v článcích vyjadřují informace dostupné v době
jejich zveřejnění a mohou se v čase měnit.
Investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem. Hodnota
investic může růst i klesat a návratnost investované částky není
zaručena. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Před
přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí doporučujeme posoudit
vlastní finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku,
případně využít služeb licencovaného poskytovatele investičních
služeb.
Burzovní Svět nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí učiněná na
základě informací zveřejněných na těchto internetových stránkách.
Diskusní příspěvky a komentáře zveřejněné uživateli vyjadřují názory
jejich autorů a nemusí odpovídat stanovisku provozovatele portálu.
Odesláním kontaktního formuláře nebo udělením příslušného souhlasu
bere uživatel na vědomí, že může být kontaktován obchodním partnerem
Burzovního Světa za účelem poskytnutí informací o investičních
službách nebo finančních nástrojích. Podrobnosti o zpracování
osobních údajů, využívání souborů cookies a obchodních partnerech jsou
uvedeny v příslušných dokumentech dostupných na těchto internetových
stránkách.
U jednotlivých článků mohou být uvedeny informace o použitých
zdrojích, datu původní analýzy nebo datu, ke kterému se vztahují
uvedené tržní údaje.
ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 5. 11. 2026Původní článek: BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
Čtvrtletní tržby Cavy vzrostly o 22,1 % na 353,7 milionu dolarů, za očekáváním trhu však zaostaly.
Čistý zisk klesl ze 14,7 milionu na 13,7 milionu dolarů kvůli vyšším odpisům a akciovým odměnám.
Společnost zvýšila celoroční výhled růstu srovnatelných tržeb na šest až sedm procent.
Tržby rostly, odhady však nenaplnily
Akcie provozovatele středomořských restaurací Cava Group (CAVA) ve čtvrtek uzavřely o 3,2 procenta níže na 60,01 dolaru. Zaznamenaly tak největší jednodenní procentní pokles od 26. října. Během obchodování se propadly až na 53,50 dolaru, tedy o 13,7 procenta.
Reakce trhu následovala po zveřejnění výsledků za třetí fiskální čtvrtletí, které skončilo 4. října. Tržby meziročně vzrostly o 22,1 procenta na 353,7 milionu dolarů, zatímco trh očekával 358,4 milionu dolarů. Růst podpořilo především 102 čistých nových restaurací.
Upravený zisk dosáhl 11 centů na akcii a zaostal o jeden cent za očekáváním. Čistý zisk klesl na 13,7 milionu dolarů ze 14,7 milionu dolarů ve stejném období předchozího roku.
Pokles čistého zisku společnost spojila s vyššími odpisy hmotného a nehmotného majetku. Ty zahrnovaly dopad kapitálových investic zaměřených na prostředí pro hosty a zaměstnance. Náklady zvýšily také odměny vyplácené formou akcií.
Navzdory čtvrtečnímu oslabení byly akcie Cavy od začátku roku výše o 2,3 procenta. Za posledních 12 měsíců si podle údajů uvedených ve zdrojovém textu připsaly 29 procent.
Návštěvnost ovlivnila nákaza i dražší benzin
Tržby restaurací otevřených nejméně 12 měsíců se ve čtvrtletí zvýšily o 3,1 procenta. Přibližně tři procentní body přinesly změny cen jídelního lístku, skladba prodávaných produktů a kladný vývoj návštěvnosti.
Na výsledek však negativně působila letní nákaza parazitem Cyclospora, která byla spojována s hlávkovým salátem, a obecnější obavy spotřebitelů z konzumace čerstvých zemědělských produktů. Podle Cavy tyto faktory ubraly srovnatelným tržbám zhruba 1,5 procentního bodu.
Údaje společnosti Placer.ai, která sleduje pohyb návštěvníků, ukázaly, že počet návštěv restaurací Cavy otevřených alespoň 12 měsíců vzrostl za celé čtvrtletí o 1,7 procenta. Generální ředitel a spoluzakladatel Brett Schulman zároveň uvedl, že návštěvnost po odeznění nákazy zatížily také vyšší ceny benzinu.
Od 6. července, kdy se epidemie dostala do celostátních zpráv, do 11. září, kdy americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí oznámilo její konec, vykazovaly řetězce rychlého občerstvení s obsluhou u pultu ve většině případů lepší návštěvnost na provozovnu než širší segment.
Vedle Cavy se tento vývoj týkal také společností Sweetgreen (SG) a Chipotle Mexican Grill (CMG) . Počet návštěv na jednu provozovnu Cavy se v uvedeném období meziročně zvýšil o 3,7 procenta.
Cava upravila celoroční výhled
Vedení podniku uvedlo, že do závěru třetího čtvrtletí vstoupil provoz ve výrazně lepší kondici. Dostupná data za dosavadní část následujícího čtvrtletí podle společnosti StoneX ukazovala přibližně pětiprocentní růst srovnatelných tržeb.
Cava současně zvýšila celoroční výhled srovnatelných tržeb restaurací. Nově počítá s růstem v rozmezí šesti až sedmi procent, zatímco předchozí prognóza předpokládala zvýšení o 4,5 až 6,5 procenta.
Rozpětí očekávaného upraveného zisku před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací firma zúžila. Upravený ukazatel EBITDA by měl za celý rok dosáhnout 184 až 189 milionů dolarů. Předchozí výhled pracoval se širším intervalem od 181 do 191 milionů dolarů.
Schulman zdůraznil, že epidemie, obavy spojené s čerstvými potravinami ani vyšší ceny pohonných hmot podle vedení nemění základní stav podnikání a značky. Firma se podle něj nadále soustředí na provoz restaurací, kvalitu středomořských jídel, obsluhu hostů a disciplinované investice do zaměstnanců i zákaznického prostředí.
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Bullionářovo odpolední menu
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic. Zadejte své telefonní číslo a získejte originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.