Odborová organizace v Indii zažalovala místní pobočku General Motors a její globální generální ředitelku za nevyplacení soudem nařízeného odškodnění propuštěným zaměstnancům továrny, čímž se prohloubily problémy americké automobilky, která se snaží opustit tuto zemi několik let poté, co uzavřela místní provozy.
GM přestala prodávat automobily v Indii v roce 2017 po letech nízkých prodejů, ale její úplný odchod z trhu byl poznamenán komplikacemi, včetně právních sporů s dělníky a neschopnosti najít kupce pro továrnu v západním státě Maháráštra poté, co loni zkrachovala jednání s čínskou společností Great Wall Motor.
GM a zaměstnanci továrny – kteří tvrdí, že po rozhodnutí společnosti odejít z trhu dostali nezákonnou výpověď – vedou od roku 2021 právní spory. Nejnovější podání signalizuje eskalaci sporu, neboť dělníci obviňují indickou jednotku GM a její vedení, včetně generální ředitelky Mary Barraové, z nedodržování soudních příkazů.
V podání Vrchnímu soudu v Bombaji ze dne 16. ledna odborová organizace zaměstnanců General Motors sdružující 1 086 zaměstnanců továrny uvádí, že společnost jim od dubna loňského roku nevyplácí kompenzační mzdy ve výši 50 % jejich měsíční mzdy, jak nařídil místní průmyslový soud, zatímco spor nadále projednává, vyplývá z dokumentů.
Jeden z odborových předáků řekl agentuře Reuters, že GM dosud na základě příkazu průmyslového soudu dluží dělníkům na mzdách přibližně 250 milionů rupií
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky