Klíčové body
- Ropa se po úterním poklesu drží na stabilní úrovni, protože zpráva z průmyslu signalizuje mírný nárůst zásob ropy v USA
- Ceny zlata ve středu v asijském obchodování mírně klesly a rozšířily tak ztráty z předchozí seance
- Ceny mědi v prostředí čínské opatrnosti utlumené
Ropa se stabilizuje, protože zpráva z průmyslu poukazuje na rostoucí zásoby v USA
Ropa se po úterním poklesu drží na stabilní úrovni, protože zpráva z průmyslu signalizuje mírný nárůst zásob ropy v USA před oficiálními údaji.
Ropa Brent se obchodovala nad 85 dolary za barel a West Texas Intermediate se pohybovala poblíž 81. Americký ropný institut oznámil, že zásoby ropy minulý týden vzrostly o přibližně 900 000 barelů, podle lidí obeznámených s údaji. Zásoby ve skladišti v Cushingu však klesly.
Úřad pro energetické informace má později ve středu zveřejnit údaje o zásobách, rafinaci a poptávce po pohonných hmotách.
Ropa je na cestě k měsíčnímu nárůstu a analytici jsou stále optimističtější, pokud jde o výhled na příští čtvrtletí na utahujícím se trhu. Další růst cen by mohla podpořit i eskalace geopolitického napětí od Jemenu po Rusko. Koncem tohoto týdne budou obchodníci sledovat inflaci a další ekonomické údaje, které napoví, jakým směrem se budou ubírat úrokové sazby.

„Zpřísňující se fundamenty ve třetím čtvrtletí roku nás ponechávají vůči trhu podpůrné,“ uvedl Yeap Jun Rong, tržní stratég společnosti IG Asia Pte v Singapuru. Dodal, že v krátkodobém horizontu se očekává opatrnost před zveřejněním údajů o inflaci v tomto týdnu.
Časové rozpětí promptních cen ropy Brent a WTI se tento měsíc rozšířilo v býčí backwardační struktuře a peněžní manažeři v poslední době zvýšili své sázky na řadu produktů včetně ICE gasoil, evropského benchmarku pro motorovou naftu.
Ceny zlata klesají s tím, jak se dolar stabilizuje s pohledem upřeným na inflaci
Ceny zlata ve středu v asijském obchodování mírně klesly a rozšířily tak ztráty z předchozí seance, protože obchodníci zůstali v očekávání klíčových údajů o inflaci v USA převážně nakloněni dolaru.
Žlutý kov se také držel obchodního rozpětí – kolem nízkých 2 300 USD za unci – stanoveného po většinu června, protože vyhlídky na vysoké americké sazby zamlžovaly jeho cenový výhled.
Spotové zlato kleslo o 0,1 % na 2 317,02 USD za unci, zatímco futures na zlato s expirací v srpnu klesly do 00:17 SEČ

Ceny zlata se pohybují v rozmezí s očekávanou inflací PCE
Žlutý kov měl tento týden tendenci klesat, přičemž objemy obchodů zůstaly omezené, protože trhy očekávaly údaje o inflaci indexu cen PCE, které budou zveřejněny tento týden.
Údaj, který bude zveřejněn v pátek, je preferovaným ukazatelem inflace Federálního rezervního systému a pravděpodobně bude hrát roli ve výhledu centrální banky ohledně úrokových sazeb.
Nedávné známky odolnosti americké ekonomiky – od silných údajů indexu nákupních manažerů a údajů o spotřebitelské důvěře – vyvolaly obavy, že Fed bude mít dostatek prostoru k tomu, aby udržel sazby na vysoké úrovni po delší dobu. Tuto myšlenku tento týden podpořilo několik představitelů Fedu.
Další náznaky o vývoji americké ekonomiky by měl tento týden nabídnout také revidovaný údaj o hrubém domácím produktu za první čtvrtletí.
Ostatní drahé kovy ve středu rostly, i když zisky byly tlumeny obavami, že vysoké a dlouhodobější úrokové sazby budou v nadcházejících měsících snižovat jejich ceny. Na ceny kovů působila také síla dolaru, který zůstal blízko dvouměsíčních maxim.
Futures na platinu vzrostly o 0,6 % na 1 005,25 USD za unci, zatímco futures na stříbro vzrostly o 0,2 % na 29,258 USD za unci.
Ceny mědi v prostředí čínské opatrnosti utlumené
Mezi průmyslovými kovy se ceny mědi ve středu obchodovaly do strany a do června si nesly prudké ztráty kvůli rostoucí opatrnosti ohledně největšího dovozce Číny.

Benchmarkové futures na měď na Londýnské burze kovů klesly o 0,1 % na 9561,50 USD za tunu, zatímco jednoměsíční futures na měď se ustálily na úrovni 4,3695 USD za libru.
Vyhlídka na obchodní válku mezi Čínou a Západem utlumila náladu vůči mědi, zejména po zavedení vysokých dovozních cel na čínské elektromobily v Evropské unii a USA.
Tato cla rovněž předznamenávají další negativní vlivy pro průmysl elektrických vozidel, který je v příštích letech pasován na hlavní zdroj poptávky po mědi.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky