Letecké společnosti přestaly prodávat alkohol a pozastavily prodej a servis potravin v březnu 2020, kdy začala pandemie a poptávka po cestování prudce poklesla. V uplynulém roce, kdy se cestující houfně vraceli, dopravci řadu těchto služeb postupně obnovovali.
American je posledním velkým americkým dopravcem, který obnovil prodej piva, vína a lihovin, které bude prodávat ve svých vnitrostátních autobusových kabinách od 18. dubna, kdy vyprší současný federální mandát pro masky. Není jasné, zda Bidenova administrativa tento požadavek prodlouží nebo ukončí. Společnost Southwest Airlines obnovila prodej alkoholu minulý měsíc.

Podle odborů letušek přispělo pití alkoholu a spory ohledně povinnosti používat masky k neukázněnému chování během letů.
Prodej bude možný na amerických letech delších než 250 mil. Alkoholické nápoje jsou na dálkových mezinárodních letech společnosti American a v první třídě zdarma, stejně jako je tomu u ostatních velkých leteckých společností.
Společnosti American a Southwest loni v květnu zrušily plány na opětovné zahájení prodeje alkoholu po nárůstu rušivých cestujících a útoků na posádku, včetně cestujícího společnosti Southwest, který udeřil letušku.
American nezvyšuje ceny ve srovnání s obdobím před pandemií, uvedla mluvčí pro CNBC. Lihoviny, jako je nově příchozí Aviation Gin, rum, vodka a whisky, budou stát 9 dolarů. 9 dolarů stojí i vína, pivo stojí 8 dolarů.

American také vrací do nabídky jídlo k zakoupení na palubě, které se začne prodávat u letů delších než 1 500 mil, tedy zhruba tři a půl hodiny, a to počínaje chipsy a mandlemi. Letecká společnost uvádí, že později v tomto roce začne nabízet bezdotykové objednávání.
Minulý měsíc společnosti American a Delta Air Lines oznámily návrat teplých jídel do první třídy na mnoha vnitrostátních letech.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky