K euru zůstala na 24,44 Kč/EUR, tedy na stejném kurzu jako při pátečním závěru. Vůči dolaru posílila o tři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,43 Kč/USD.
Koruna ignorovala statistiku o březnové inflaci, kterou dnes zveřejnili Český statistický úřad (ČSÚ). Podle jeho dat inflace zrychlila meziroční růst na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Analytici podobný vývoj očekávali. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta.
„Česká národní banka nedá při zpřísňování své měnové politiky nohu z plynu. Pravděpodobně bude pokračovat po cestě zvyšování úrokových sazeb,“ uvedla ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová. Upozornila, že guvernér ČNB Jiří Rusnok by se nebál ani tlačit na silnější korunu za pomoci devizových intervencí. „To dává koruně prostor pro to, aby mírně posilovala proti úrokově neatraktivnímu euru,“ dodala Šichtařová.
K euru zůstala na 24,44 Kč/EUR, tedy na stejném kurzu jako při pátečním závěru. Vůči dolaru posílila o tři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,43 Kč/USD.Koruna ignorovala statistiku o březnové inflaci, kterou dnes zveřejnili Český statistický úřad . Podle jeho dat inflace zrychlila meziroční růst na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Analytici podobný vývoj očekávali. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta.„Česká národní banka nedá při zpřísňování své měnové politiky nohu z plynu. Pravděpodobně bude pokračovat po cestě zvyšování úrokových sazeb,“ uvedla ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová. Upozornila, že guvernér ČNB Jiří Rusnok by se nebál ani tlačit na silnější korunu za pomoci devizových intervencí. „To dává koruně prostor pro to, aby mírně posilovala proti úrokově neatraktivnímu euru,“ dodala Šichtařová.