Dařilo se zejména akciím elektrárenské společnosti ČEZ, které skončily den na nejvyšší zavírací hodnotě od roku 2008. Posiloval také celý finanční sektor. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
Akcie ČEZ zhodnotily o 1,66 procenta na 1009 korun. „Elektrárenské emisi fundamentálně pomáhá vzestup cen elektrické energie v kombinaci s poklesem emisních povolenek,“ uvedl makléř Fio banky Josef Dudek.
Z bankovních titulů si nejlépe vedla Erste Bank. Polepšila si o 0,82 procenta na 762,20 Kč. Akcie Komerční banky zdražily o 0,79 procenta na 831,50 Kč a Moneta Money Bank rostla o 0,44 procenta na 91,40 koruny. Posilovala i pojišťovna VIG, a to o 1,57 procenta na 583 korun.
Se ztrátou zakončily dnešní obchodování pouze dva tituly. Tabáková společnost Philip Morris ČR oslabila o 0,57 procenta na 17.500 korun. Cenné papíry České zbrojovky odepsaly 0,17 procenta na 585 korun.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky