Írán zmařil kybernetický útok na svou centrální banku, uvedla v pátek společnost pro telekomunikační infrastrukturu.
Skupina Anonymous a další globální hackerské skupiny v říjnu pohrozily, že podniknou kybernetické útoky na íránské instituce a úředníky, aby podpořily protivládní protesty a obešly cenzuru internetu.
Amir Mohammadzadeh Lajevardi, šéf společnosti Infrastructure Communications Company, uvedl, že centrální banka byla ve čtvrtek večer terčem útoku typu DDoS
Útoky DDoS se snaží ochromit servery tím, že je zahltí internetovým provozem.
„V těchto dnech je největší objem zahraničních útoků veden proti bankám a finančním institucím, poskytovatelům internetu a komunikačním infrastrukturám, které byly odraženy,“ uvedl Lajevardi. Agentura IRNA neuvedla žádné další podrobnosti.
Centrální banka uvedla, že v září kybernetický útok na krátkou dobu vyřadil z provozu její internetové stránky.
Přístup k internetu je v Íránu značně omezen od doby, kdy vypukly rozsáhlé protesty kvůli smrti mladé kurdské ženy Mahsy Aminiové, která byla v polovině září zadržena mravnostní policií kvůli prosazování zákonů o povinném oblékání.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky