Společnost Hexagon, která se zabývá průmyslovými technologiemi, v úterý navrhla zvýšení dividendy o 9 % a nový generální ředitel švédské společnosti označil „dobrou dynamiku“ do roku 2023.
Výrobce měřicích a polohovacích systémů a softwaru v pondělí zveřejnil výsledky za čtvrté čtvrtletí poté, co ho obavy o bezpečnost informací přiměly oznámit výsledky dříve, než plánoval.
Společnost Hexagon v pondělí uvedla, že zjistila ojedinělý případ neoprávněného přístupu k jednomu e-mailovému účtu obsahujícímu informace související s výsledky. Společnost uvedla, že incident, který byl již plně vyřešen, neovlivnil provoz a že nenašla žádné důkazy o tom, že by byly zneužity důvěrné informace.
Společnost navrhla dividendu ve výši 0,12 eura na akcii za rok 2022, což je více než 0,11 eura v předchozím roce, poté, co vykázala 15% růst tržeb ve čtvrtém čtvrtletí a upravený provozní zisk meziročně vzrostl o 12 % na 418 milionů eur 
„Přestože omezení dodávek komponentů pokračovala, negativní dopad ve čtvrtletí byl malý a situaci považujeme za do značné míry vyřešenou i do budoucna,“ uvedl v úterý nový generální ředitel Paolo Guglielmini ve zprávě o celkových čtvrtletních výsledcích společnosti.
„Hexagon má dobrou dynamiku do roku 2023. Jsme dobře připraveni vypořádat se s mnoha výzvami globální ekonomiky a budeme pokračovat v investicích do nových technologií.“
Bývalý provozní ředitel je generálním ředitelem od konce roku 2022 a vystřídal Olu Rolena, který se od května stane předsedou představenstva skupiny.
Senzory a software společnosti Hexagon se používají k měření a kontrole kvality ve výrobních procesech a při projektování strojírenských zařízení, ale také v oblasti plánování infrastruktury, stavebnictví, těžby, zemědělství a energetiky.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky
 
 
 
	    	


























