Tento posun byl souběžný s evropskými akciovými futures, které naznačovaly slabé otevření. Tyto trendy se objevily v souvislosti s rostoucími obavami, že zisky z tohoto týdne, které byly ovlivněny měkkým tiskem inflace v USA, mohou být přehnané.
V čele ztrát mezi hlavními asijskými akciovými indexy stály čínské akcie v Hongkongu, které klesly poté, co ceny domácího bydlení klesly rekordním tempem od roku 2015. Tento pokles byl umocněn nedostatečným nadšením obchodníků z výsledku summitu Si-Biden. Propad zaznamenaly také evropské futures, které se propadly o 0,2 %, přestože americké futures dokázaly obnovit propad o 0,3 %.
Tony Sycamore, tržní analytik společnosti IG Australia, uvedl, že vzhledem k tomu, že se americké akciové trhy blíží překoupeným úrovním, začínají být patrné náznaky stažení. Vyjádřil obavy, že Federální rezervní systém je potenciálně znejistěn nedávným uvolněním finančních podmínek, což je krok, který podkopává jeho poselství “výše na delší dobu”.
Rally na amerických akciích a státních dluhopisech z tohoto týdne, kterou vyvolal měkký inflační tisk v USA, vyvolala otázky, zda trh předčasně neočekává holubičí postoj Federálního rezervního systému. Zisk indexu S&P 500 v tomto měsíci přesahující 7 % vedl George Boubourase, vedoucího výzkumu ve společnosti K2 Asset Management, k předpovědi následného vybírání zisků a konsolidace.

V době, kdy k tomu došlo, se státní dluhopisy v Asii po středečním výprodeji, kdy desetiletá sazba vzrostla o osm bazických bodů a překročila 4,5 %, odrazily ode dna. Mírný pokles zaznamenala také zelená bankovka, která se obchodovala o 0,1 % výše oproti dennímu maximu.
Po neuspokojivých údajích o bydlení vymazal ukazatel Bloomberg pro akcie nemovitostí ztráty, které zaznamenaly pokles o 1,4 %. Újmu utrpěly také technologické akcie v Hongkongu, které poklesly o více než 2 % v důsledku výprodeje společností Xiaomi a Tencent, který vymazal zisky ve výši až 2 %.
Investoři sledují hospodářské výsledky společností Alibaba Group Holding Ltd. a NetEase Inc, které budou zveřejněny později dnes, zejména po povzbudivých výsledcích společností JD.com Inc. a Tencent Holdings Ltd.
Ujištění čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, že jeho země nebude vést studenou, ani horkou válku s USA, vnímali obchodníci jako signál, že Peking chce napravit své pošramocené vztahy s USA. “Tón z obou stran se zdá být smířlivý a to je dobře,” poznamenal Redmond Wong, tržní stratég společnosti Saxo Capital Markets v Hongkongu.

Mezitím australský dolar oslabil vůči většině měn skupiny 10, protože obchodníci upřeli svou pozornost na rostoucí míru nezaměstnanosti v zemi navzdory lepším údajům o zaměstnanosti v říjnu. Naopak hodnota japonského dovozu v říjnu meziročně vzrostla o 1,6 %, čímž překonala odhadovaný 1% nárůst.
David Forrester, hlavní měnový stratég Credit Agricole CIB v Singapuru, uvedl: “Myslíme si, že AUD/USD se bude do konce roku nadále pohybovat kolem 0,6500. Americký trh se sazbami je příliš optimistický ohledně snížení sazeb Federálního rezervního systému pro rok 2024 a oživení čínské ekonomiky zůstává měkké.”
Co se týče dalšího vývoje, ceny ropy zmírnily svůj dřívější pokles, který vyvolala vládní zpráva naznačující růst zásob ropy v USA. Zlato mírně vzrostlo a Bitcoin se pohyboval kolem hranice 37 500 USD.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky