Tato změna směru přichází na základě optimistických cest, které otevřel Federální rezervní systém, jenž signalizoval nadcházející snížení výpůjčních nákladů.
Světový benchmark ropy Brent se pohyboval kolem hranice 77 USD za barel poté, co během posledních dvou obchodních seancí zaznamenal skok o více než 4 %. West Texas Intermediate (WTI) naopak zůstala pod hranicí 72 dolarů.
Měny reagovaly také na prohlášení předsedy Fedu Jeroma Powella. Vzhledem k tomu, že Powell prozradil změnu priorit politických cílů směrem ke snižování výpůjčních nákladů, americké státní dluhopisy získaly, zatímco hodnota dolaru klesla. Slabší dolar představuje lákavý scénář pro zúčastněné strany, které obchodují s komoditami oceněnými v této měně, neboť zvyšuje hodnotu těchto komodit.
Růst cen ropy znamená odklon od trvalého poklesu, který byl pozorován v posledních sedmi týdnech a který stáhl futures na ropu na červnová minima. Tento pohyb přišel těsně před zasedáním Federálního rezervního systému, ale zůstal neovlivněn relativně medvědím sentimentem kolem ropy.
Odborníci naznačují, že nárůst vývozu ze zemí mimo OPEC, především z USA, a obavy z oslabení výhledu poptávky jsou faktory zvyšující tlak na ceny ropy.
“Kolem záměru všech členů OPEC dodržet hlubší dobrovolné škrty panuje pozoruhodná skepse,” uvádí Ravindra Rao, vedoucí oddělení komoditního výzkumu Kotak Securities Ltd., Bombaj. “Navzdory nedávnému oživení se ceny ropy nadále nejistě pohybují v blízkosti nedávných minim, protože se zmírňuje rovnováha mezi globální poptávkou a nabídkou.”
K tomuto medvědímu výhledu přispěla i Mezinárodní agentura pro energii (IEA), která výrazně snížila své odhady růstu globální poptávky po ropě pro aktuální čtvrtletí. Odhady byly sníženy o téměř 400 000 barelů denně, což odráží oslabení ekonomické aktivity.
Tato spotřebitelská organizace se sídlem v Paříži, která předpovídá výrazné snížení růstu v příštím roce, předpokládá, že růst poptávky po ropě se sníží téměř o polovinu na přibližně 1,1 milionu barelů denně.
Časové rozpětí ropy Brent a WTI nadále vykazuje známky oslabení. Oba benchmarky se nacházejí v medvědím contangu, kdy se budoucí kontrakty obchodují s prémií oproti současným kontraktům, přičemž tento trend by měl pokračovat až do poloviny příštího roku. Jedná se o strmý sklon oproti býčí backwardované struktuře, která byla pozorována před měsícem, přičemž šestiměsíční spread pro ropu Brent byl naposledy vykázán jako 38 centů za barel v contangu oproti 1,67 USD za barel v backwardaci.
Lze se domnívat, že tento posun v cenách ropy představuje záblesk optimismu na jinak medvědím trhu, neboť signály Federálního rezervního systému naznačují nadcházející snížení výpůjčních nákladů. Analytici však upozorňují, že navzdory tomuto vzestupu může přebytek nabídky ropy, především ze zemí mimo OPEC, spolu se zmírňující se globální poptávkou a nejistotou ohledně dodržování dobrovolných škrtů ze strany členů OPEC omezit další výrazný růst cen.
Tato změna směru přichází na základě optimistických cest, které otevřel Federální rezervní systém, jenž signalizoval nadcházející snížení výpůjčních nákladů.Světový benchmark ropy Brent se pohyboval kolem hranice 77 USD za barel poté, co během posledních dvou obchodních seancí zaznamenal skok o více než 4 %. West Texas Intermediate naopak zůstala pod hranicí 72 dolarů.Měny reagovaly také na prohlášení předsedy Fedu Jeroma Powella. Vzhledem k tomu, že Powell prozradil změnu priorit politických cílů směrem ke snižování výpůjčních nákladů, americké státní dluhopisy získaly, zatímco hodnota dolaru klesla. Slabší dolar představuje lákavý scénář pro zúčastněné strany, které obchodují s komoditami oceněnými v této měně, neboť zvyšuje hodnotu těchto komodit.Růst cen ropy znamená odklon od trvalého poklesu, který byl pozorován v posledních sedmi týdnech a který stáhl futures na ropu na červnová minima. Tento pohyb přišel těsně před zasedáním Federálního rezervního systému, ale zůstal neovlivněn relativně medvědím sentimentem kolem ropy.Odborníci naznačují, že nárůst vývozu ze zemí mimo OPEC, především z USA, a obavy z oslabení výhledu poptávky jsou faktory zvyšující tlak na ceny ropy.“Kolem záměru všech členů OPEC dodržet hlubší dobrovolné škrty panuje pozoruhodná skepse,” uvádí Ravindra Rao, vedoucí oddělení komoditního výzkumu Kotak Securities Ltd., Bombaj. “Navzdory nedávnému oživení se ceny ropy nadále nejistě pohybují v blízkosti nedávných minim, protože se zmírňuje rovnováha mezi globální poptávkou a nabídkou.”K tomuto medvědímu výhledu přispěla i Mezinárodní agentura pro energii , která výrazně snížila své odhady růstu globální poptávky po ropě pro aktuální čtvrtletí. Odhady byly sníženy o téměř 400 000 barelů denně, což odráží oslabení ekonomické aktivity.Tato spotřebitelská organizace se sídlem v Paříži, která předpovídá výrazné snížení růstu v příštím roce, předpokládá, že růst poptávky po ropě se sníží téměř o polovinu na přibližně 1,1 milionu barelů denně.Časové rozpětí ropy Brent a WTI nadále vykazuje známky oslabení. Oba benchmarky se nacházejí v medvědím contangu, kdy se budoucí kontrakty obchodují s prémií oproti současným kontraktům, přičemž tento trend by měl pokračovat až do poloviny příštího roku. Jedná se o strmý sklon oproti býčí backwardované struktuře, která byla pozorována před měsícem, přičemž šestiměsíční spread pro ropu Brent byl naposledy vykázán jako 38 centů za barel v contangu oproti 1,67 USD za barel v backwardaci.Lze se domnívat, že tento posun v cenách ropy představuje záblesk optimismu na jinak medvědím trhu, neboť signály Federálního rezervního systému naznačují nadcházející snížení výpůjčních nákladů. Analytici však upozorňují, že navzdory tomuto vzestupu může přebytek nabídky ropy, především ze zemí mimo OPEC, spolu se zmírňující se globální poptávkou a nejistotou ohledně dodržování dobrovolných škrtů ze strany členů OPEC omezit další výrazný růst cen.
Čínská společnost REFIRE, přední hráč v oblasti vodíkových technologií, oznámila svůj vstup na hongkongskou burzu cenných papírů. Tento krok představuje...