Banka HSBC ve středu vykázala roční zisk, který překonal odhady, k čemuž přispěly zvýšené příjmy v oblasti majetku a trhů, a stanovila si přísné cíle v oblasti snižování nákladů, neboť její nový generální ředitel zavádí reorganizaci banky zaměřené na Asii s cílem zvýšit výnosy.
Věřitel zaměřený na Asii také oznámil nový zpětný odkup akcií v hodnotě 2 miliard USD, který plánuje dokončit před příštím ziskem.
Tato čísla přicházejí na pozadí toho, že generální ředitel Georges Elhedery zahájil nákladnou restrukturalizaci právě v době, kdy výhled hospodaření kalí rozdílné politiky centrálních bank v oblasti úrokových sazeb, neboť eurozóna má prostor pro jejich snižování, Spojené státy drží sazby na stejné úrovni a očekává se, že Japonsko je zvýší.
Elhedery, který se ujal vedení v září loňského roku, podniká kroky ke zvýšení výnosů a k většímu zaměření banky se sídlem v Londýně na Asii, kde dosahuje většiny svých zisků.
HSBC vykázala zisk před zdaněním za rok 2024 ve výši 32,3 miliardy USD, protože příjmy odolaly dopadu klesajících úrokových sazeb. To je ve srovnání s 30,3 miliardy USD o rok dříve a průměrem odhadů analytiků sestavených bankou ve výši 31,7 miliardy USD.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky