Bitcoin, XRP a další kryptoměny v pondělí brzy ráno vzrostly, což kontrastuje s hlavními americkými indexy, kterým pomohl klesající dolar.
Podle údajů společnosti CoinDesk vzrostl Bitcoin za posledních 24 hodin o 3,1 % na 87 424 dolarů. Cena největší digitální mince na světě prudce vzrostla koncem neděle a od té doby se drží na úrovních nad 87 000 USD.
XRP, populární altcoin používaný na platební platformě Ripple, vzrostl o 3 % a naposledy se obchodoval za 2,13 USD a Ether se vyšplhal o podobnou částku na 1,645 USD.
Mezitím dolarový index klesl na tříleté minimum v souvislosti s komentáři prezidenta Donalda Trumpa o „ukončení“ funkce předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella.
Kryptoměny na konci roku 2024 rostly v naději, že Trumpovo druhé prezidentství přinese změnu pro krypto prostředí a zvýší ceny. Přesto se bitcoin od dne inaugurace propadl o zhruba 15 %.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky