Spekulanti si minulý týden udrželi býčí sázky na kukuřici a sóju na chicagské burze v naději, že jednání USA s obchodními partnery by mohla pokročit a potenciálně podpořit vývoz amerických obilovin.
Američtí farmáři začali jarní setí efektivně a plodiny v Jižní Americe mají dobré vyhlídky, což však cenám příliš nepomáhá.
Nejistota na trhu však zůstává vysoká, protože zatím nevzešlo nic konkrétního z amerických obchodních jednání.
Manažeři peněz drží čistou dlouhou pozici v kukuřici na CBOT od listopadu. Ve týdnu končícím 22. dubna ji snížili na 112 805 kontraktů z 124 573 v předchozím týdnu.
Tento pohyb byl zajímavý, protože zahrnoval největší týdenní nárůst hrubých krátkých pozic za posledních šest měsíců. Avšak došlo i k významnému přílivu hrubých dlouhých pozic, což naznačuje smíšený sentiment.
I v sóje došlo k nárůstu jak dlouhých, tak krátkých pozic, přičemž býci měli převahu. Manažeři peněz zvýšili svou čistou dlouhou pozici v sóje na CBOT asi o 5 000 kontraktů na 31 067 kontraktů futures a opcí.
Futures na sóju na CBOT v červencovém kontraktu během týdne do 22. dubna nezměnily cenu. Za poslední tři seance vzrostly o 1,3 %, přičemž v pátek dosáhly nejvyšší ceny nejaktivnějšího kontraktu od začátku února.
Americká sója by se mohla stát hlavní obětí obchodní války mezi USA a Čínou, protože je hlavním americkým vývozním artiklem do Číny. Vyostření celní bitvy bylo vnímáno jako potenciálně příznivé pro trh se sójou, protože extrémně vysoká cla by mohla urychlit dosažení dohody.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky