Akcionář společnosti Skechers USA žaloval výrobce obuvi o podrobnosti týkající se odkupu za 9,4 miliardy dolarů soukromou investiční společností 3G Capital s tím, že rozhodnutí zakladatele a majoritního akcionáře společnosti Skechers o prodeji vyvolává „varovné signály“.
Podle žaloby podané ve čtvrtek u federálního soudu v Los Angeles se zdá, že zakladatel Robert Greenberg a jeho rodina, kteří drží asi 60 % hlasovacích práv společnosti Skechers, „ovládli proces prodeje jedinému uchazeči a zbavili menšinové akcionáře jakéhokoli legitimního nabídkového řízení“.
Penzijní fond policistů a hasičů z Key West na Floridě uvedl, že odkup by neměl být uzavřen, dokud společnost Skechers neposkytne požadované informace Komisi pro cenné papíry a burzu
Žaloba citovala článek agentury Reuters, v němž analytik Needham Tom Nikic označil odkup za „velmi překvapivý“, protože společnost Skechers byla považována za rodinný podnik a zdroje uvedly, že Greenbergovi se aukce vyhnuli kvůli svým dlouholetým vazbám na 3G.
Společnost Skechers, známá svými pohodlnými teniskami, je třetím největším výrobcem obuvi na světě.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky