Severská stavební skupina Sentia hodlá požádat o kótování na burze Euronext Oslo Bors, protože se snaží zviditelnit, rozšířit vlastnictví a zlepšit přístup na kapitálové trhy.
Většinový akcionář, společnost Ratos, nabídne v souvislosti s kotací na burze své akcie, přičemž se zaměří na snížení svého podílu ze současných přibližně 72 % na méně než 50 %, zatímco žádní další akcionáři v rámci nabídky akcie neprodají, uvedla v pondělí společnost.
Společnost Sentia staví velké projekty, jako jsou komerční budovy, nemocnice, univerzity a kulturní centra, pro veřejné i soukromé klienty. Působí v Norsku a Švédsku, zaměstnává přibližně 1 400 zaměstnanců a v roce 2024 vykázala tržby ve výši 10,6 miliardy norských korun
Čtyři základní investoři se zavázali, že v rámci nabídky získají a budou jim přiděleny akcie v celkové hodnotě 670 milionů korun za cenu za akcii až 50 korun, což odpovídá hodnotě vlastního kapitálu společnosti ve výši přibližně 5 miliard korun.
V souvislosti s nabídkou získá společnost DNB Asset Management 7% podíl ve společnosti za 350 milionů korun, společnost Arctic Asset Management získá 2,4% podíl za 120 milionů korun a společnosti Amundsen Investment Management a TIND Asset Management koupí 2% podíl za 100 milionů korun.
Úplné podmínky budou zveřejněny později.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky