Rafinérská společnost HF Sinclair ve čtvrtek překonala odhady Wall Streetu ohledně zisku za druhé čtvrtletí, protože vyšší rafinérské marže pomohly kompenzovat nižší objemy produkce, což vedlo k nárůstu jejích akcií o přibližně 1 % na 43,80 USD v předobchodním obchodování.
Očekávalo se, že přední americké rafinérie oznámí vyšší zisky za druhé čtvrtletí, které by měly kompenzovat ztráty z prvního čtvrtletí díky silnějším než očekávaným maržím na naftu. Zlepšené marže pomohly společnostem jako Valero Energy
Výrobci pohonných hmot zaznamenali v posledních měsících neočekávaný nárůst zisků z klíčových produktů, což přineslo úlevu po poklesu zisků z maximálních hodnot v roce 2022, které byly způsobeny oživením poptávky po pandemii a přerušením dodávek po ruské invazi na Ukrajinu.
Upravená hrubá marže společnosti na barel rafinace činila v tomto čtvrtletí 16,50 USD, což představuje nárůst o 46 % oproti předchozímu roku. Její upravená marže v oblasti středního kontinentu vyskočila o 85 % na 15,52 USD za barel.
Vyšší čtvrtletní marže pomohly kompenzovat objem produkce, který meziročně poklesl o 2,4 % na 660 640 barelů denně, zatímco využití rafinérských kapacit kleslo z 93,6 % ve stejném období loňského roku na 90,8 %.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky