Amazon Web Services se dohodl, že do konce roku 2028 poskytne americkým vládním agenturám úspory až 1 miliardu dolarů na zavedení cloudu, modernizaci a školení, oznámila ve čtvrtek americká Generální správa služeb
Agentura uvedla, že dohoda s jednotkou Amazon.com
Vládní zpráva z března uvádí, že federální vláda ročně utratí více než 100 miliard dolarů na správu IT systémů, pořízení nových systémů nebo aktualizaci starých.
Amazon získal zakázky v hodnotě miliard dolarů na pomoc federálním agenturám při přechodu na cloud a na další služby. Americká vláda se již řadu let snaží modernizovat své zastaralé IT systémy.
Dohoda nabízí federálním civilním agenturám přímé pobídkové úvěry v celkové výši až 1 miliardy dolarů, včetně úspor na základních cloudových službách AWS, modernizaci a školení.
„Tato historická dohoda představuje významný milník v rozsáhlé digitální transformaci vládních služeb,“ uvedl Matt Garman, generální ředitel AWS.
Federální agentury budou mít přístup ke školicím zdrojům a odborníkům AWS, kteří jim pomohou s přechodem na cloud. AWS podporuje více než 11 000 vládních agentur po celém světě.
Cílem dohody mezi GSA a AWS je „snížit náklady federálních výdajů na IT, ušetřit peníze daňových poplatníků, podpořit inovace a agilitu v nových vládních službách a zajistit si pokračující vedoucí postavení Ameriky v oblasti umělé inteligence“, uvedla vláda.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky