Brazilská společnost Petrobras se podle tří zdrojů obeznámených s touto záležitostí, které se odvolávají na předběžné hodnocení, přiklání k kukuřici jako surovině pro obnovení výroby etanolu, čímž by mohla odsunout cukrovou třtinu a sužovaného producenta cukru Raizen.
Energetická společnost Petrobras, jejíž většinový podíl vlastní brazilská vláda, již dříve uvedla, že její potenciální návrat k etanolu by zahrnoval nákup menšinových podílů v jiných společnostech, podobně jako v minulých investicích.
Ačkoli cukrová třtina jako surovina pro výrobu etanolu nebyla definitivně vyloučena, kukuřice získává v Petrobrasu na oblibě, uvedly o víkendu zdroje agentury Reuters s odvoláním na klesající výrobní náklady díky růstu produkce kukuřice a rychlému rozvoji tohoto odvětví. Produkce etanolu z cukrové třtiny však stagnuje kvůli konkurenci ze strany cukrovarnického průmyslu, který o surovinu také usiluje.
Petrobras také sleduje růst produkce kukuřice v severních oblastech Brazílie, kde jsou zásoby etanolu nízké, ale produkce kukuřice roste, uvedly zdroje.
„Jsme blíže kukuřici než cukrové třtině. Výhled je lepší. Jednáme s několika producenty kukuřice,“ uvedl jeden ze zdrojů, aniž by jmenoval společnosti, se kterými Petrobras jedná.
Petrobras v prohlášení uvedl, že nemá žádné plánované investice do etanolu ani do distribuce tohoto paliva se společností Raizen.
Dva další zdroje z Petrobrasu uvedly, že jednání o návratu do odvětví etanolu jsou stále v rané fázi.
Chcete využít této příležitosti?„Návrat k etanolu je jistý, ale s nikým není nic konkrétního,“ uvedl jeden ze zdrojů a varoval, že je třeba počítat se zpožděním případné dohody.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky