Společnost Enpro oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí, které solidně překonaly očekávání trhu. Upravený zisk na akcii (EPS) dosáhl 2,14 USD, což představuje překonání odhadů o 2,7 %. Tržby meziročně vzrostly o 10,9 % na 303 milionů USD, čímž se těsně přiblížily analytickým předpokladům ve výši 303,9 milionu USD. Upravená hodnota EBITDA činila 76,4 milionu USD s marží 25,2 %, což je rovněž 2,7% překonání tržního konsenzu. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 15,9 %. Aktuální tržní kapitalizace společnosti dosahuje 6,66 miliardy USD.
Díky silné poptávce v segmentu Advanced Surface Technologies (AST), kde vedení zaznamenalo urychlení objednávek spojených s polovodiči, firma přistoupila ke zvýšení celoročního výhledu. Očekávaný upravený zisk na akcii byl revidován směrem nahoru o 3,7 % na střední hodnotu 9,18 USD. Celoroční výhled EBITDA na úrovni 322,5 milionu USD nyní pohodlně převyšuje původní odhady analytiků ve výši 312,3 milionu USD. Divize Sealing Technologies rovněž těžily z úspěšné integrace akvizic AlpHa a Overlook.
Během konferenčního hovoru finanční ředitel Joe Bruderek upřesnil, že předzásobení přispělo k růstu marže v segmentu AST o přibližně 150 bazických bodů, přičemž cílem je dosáhnout 25% úrovně do konce roku. Ačkoliv poptávka po užitkových vozidlech zůstává slabší a její případné oživení není v současném výhledu zahrnuto, vedení vyjádřilo důvěru v pokračující silnou poptávku v Severní Americe a v leteckém průmyslu.
Společnost Enpro oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí, které solidně překonaly očekávání trhu. Upravený zisk na akcii dosáhl 2,14 USD, což představuje překonání odhadů o 2,7 %. Tržby meziročně vzrostly o 10,9 % na 303 milionů USD, čímž se těsně přiblížily analytickým předpokladům ve výši 303,9 milionu USD. Upravená hodnota EBITDA činila 76,4 milionu USD s marží 25,2 %, což je rovněž 2,7% překonání tržního konsenzu. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 15,9 %. Aktuální tržní kapitalizace společnosti dosahuje 6,66 miliardy USD.
Díky silné poptávce v segmentu Advanced Surface Technologies , kde vedení zaznamenalo urychlení objednávek spojených s polovodiči, firma přistoupila ke zvýšení celoročního výhledu. Očekávaný upravený zisk na akcii byl revidován směrem nahoru o 3,7 % na střední hodnotu 9,18 USD. Celoroční výhled EBITDA na úrovni 322,5 milionu USD nyní pohodlně převyšuje původní odhady analytiků ve výši 312,3 milionu USD. Divize Sealing Technologies rovněž těžily z úspěšné integrace akvizic AlpHa a Overlook.
Během konferenčního hovoru finanční ředitel Joe Bruderek upřesnil, že předzásobení přispělo k růstu marže v segmentu AST o přibližně 150 bazických bodů, přičemž cílem je dosáhnout 25% úrovně do konce roku. Ačkoliv poptávka po užitkových vozidlech zůstává slabší a její případné oživení není v současném výhledu zahrnuto, vedení vyjádřilo důvěru v pokračující silnou poptávku v Severní Americe a v leteckém průmyslu.
Společnost Enpro oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí, které solidně překonaly očekávání trhu. Upravený zisk na akcii (EPS) dosáhl 2,14 USD, což představuje překonání odhadů o 2,7 %. Tržby meziročně vzrostly o 10,9 % na 303 milionů USD, čímž se těsně přiblížily analytickým předpokladům ve výši 303,9 milionu USD. Upravená hodnota EBITDA činila 76,4 milionu USD s marží 25,2 %, což je rovněž 2,7% překonání tržního konsenzu. Provozní marže zůstala meziročně stabilní na úrovni 15,9 %. Aktuální tržní kapitalizace společnosti dosahuje 6,66 miliardy USD. Díky silné poptávce v segmentu Advanced Surface Technologies (AST), kde vedení zaznamenalo urychlení objednávek spojených s polovodiči, firma přistoupila ke zvýšení celoročního výhledu. Očekávaný upravený zisk na akcii byl revidován směrem nahoru o 3,7 % na střední hodnotu 9,18 USD. Celoroční výhled EBITDA na úrovni 322,5 milionu USD nyní pohodlně převyšuje původní odhady analytiků ve výši 312,3 milionu USD. Divize Sealing Technologies rovněž těžily z úspěšné integrace akvizic AlpHa a Overlook. Během konferenčního hovoru finanční ředitel Joe Bruderek upřesnil, že předzásobení přispělo k růstu marže v segmentu AST o přibližně 150 bazických bodů, přičemž cílem je dosáhnout 25% úrovně do konce roku. Ačkoliv poptávka po užitkových vozidlech zůstává slabší a její případné oživení není v současném výhledu zahrnuto, vedení vyjádřilo důvěru v pokračující silnou poptávku v Severní Americe a v leteckém průmyslu.