Společnost Mueller Water Products (MWA ) zveřejnila silné finanční výsledky za první čtvrtletí kalendářního roku 2026. Managementu se podařilo překonat odhady analytiků díky vyšším cenám a efektivitě výroby, což úspěšně vykompenzovalo slabší poptávku v oblasti nové rezidenční výstavby.
Tržby společnosti dosáhly 384,4 milionu USD, což představuje meziroční růst o 5,5 % a překonání odhadů ve výši 381,5 milionu USD o 0,8 %. Upravený zisk na akcii (EPS) činil 0,40 USD oproti očekávaným 0,37 USD (překonání o 7,5 %). Upravená EBITDA dosáhla 97,2 milionu USD při marži 25,3 %, čímž o 5,2 % překonala konsensus trhu ve výši 92,42 milionu USD. Provozní marže navíc meziročně vzrostla z 19,2 % na 20,9 %. Tržní kapitalizace podniku aktuálně činí 4,04 miliardy USD.
Vedení společnosti potvrdilo celoroční výhled tržeb na střední hodnotě 1,48 miliardy USD. Výhled celoroční EBITDA byl stanoven na střední hodnotu 362,5 milionu USD, což je nad očekáváním analytiků ve výši 357,9 milionu USD.
Během konferenčního hovoru generální ředitel Paul McAndrew uvedl, že zásoby v distribučních kanálech se nacházejí na normalizovaných úrovních. Management rovněž upozornil, že ačkoliv se očekává pokles rezidenční aktivity o vyšší jednotky až nižší desítky procent, firma se strategicky zaměřuje na méně cyklické segmenty. Finanční ředitelka Melissa Rasmussen nakonec vysvětlila snížení výhledu volného peněžního toku z 85 % na 70 % upraveného čistého zisku, což bylo způsobeno vyššími stavy zásob a růstem kapitálových výdajů.
Společnost Mueller Water Products zveřejnila silné finanční výsledky za první čtvrtletí kalendářního roku 2026. Managementu se podařilo překonat odhady analytiků díky vyšším cenám a efektivitě výroby, což úspěšně vykompenzovalo slabší poptávku v oblasti nové rezidenční výstavby.
Tržby společnosti dosáhly 384,4 milionu USD, což představuje meziroční růst o 5,5 % a překonání odhadů ve výši 381,5 milionu USD o 0,8 %. Upravený zisk na akcii činil 0,40 USD oproti očekávaným 0,37 USD . Upravená EBITDA dosáhla 97,2 milionu USD při marži 25,3 %, čímž o 5,2 % překonala konsensus trhu ve výši 92,42 milionu USD. Provozní marže navíc meziročně vzrostla z 19,2 % na 20,9 %. Tržní kapitalizace podniku aktuálně činí 4,04 miliardy USD.
Vedení společnosti potvrdilo celoroční výhled tržeb na střední hodnotě 1,48 miliardy USD. Výhled celoroční EBITDA byl stanoven na střední hodnotu 362,5 milionu USD, což je nad očekáváním analytiků ve výši 357,9 milionu USD.
Během konferenčního hovoru generální ředitel Paul McAndrew uvedl, že zásoby v distribučních kanálech se nacházejí na normalizovaných úrovních. Management rovněž upozornil, že ačkoliv se očekává pokles rezidenční aktivity o vyšší jednotky až nižší desítky procent, firma se strategicky zaměřuje na méně cyklické segmenty. Finanční ředitelka Melissa Rasmussen nakonec vysvětlila snížení výhledu volného peněžního toku z 85 % na 70 % upraveného čistého zisku, což bylo způsobeno vyššími stavy zásob a růstem kapitálových výdajů.
Společnost Mueller Water Products (MWA ) zveřejnila silné finanční výsledky za první čtvrtletí kalendářního roku 2026. Managementu se podařilo překonat odhady analytiků díky vyšším cenám a efektivitě výroby, což úspěšně vykompenzovalo slabší poptávku v oblasti nové rezidenční výstavby. Tržby společnosti dosáhly 384,4 milionu USD, což představuje meziroční růst o 5,5 % a překonání odhadů ve výši 381,5 milionu USD o 0,8 %. Upravený zisk na akcii (EPS) činil 0,40 USD oproti očekávaným 0,37 USD (překonání o 7,5 %). Upravená EBITDA dosáhla 97,2 milionu USD při marži 25,3 %, čímž o 5,2 % překonala konsensus trhu ve výši 92,42 milionu USD. Provozní marže navíc meziročně vzrostla z 19,2 % na 20,9 %. Tržní kapitalizace podniku aktuálně činí 4,04 miliardy USD. Vedení společnosti potvrdilo celoroční výhled tržeb na střední hodnotě 1,48 miliardy USD. Výhled celoroční EBITDA byl stanoven na střední hodnotu 362,5 milionu USD, což je nad očekáváním analytiků ve výši 357,9 milionu USD. Během konferenčního hovoru generální ředitel Paul McAndrew uvedl, že zásoby v distribučních kanálech se nacházejí na normalizovaných úrovních. Management rovněž upozornil, že ačkoliv se očekává pokles rezidenční aktivity o vyšší jednotky až nižší desítky procent, firma se strategicky zaměřuje na méně cyklické segmenty. Finanční ředitelka Melissa Rasmussen nakonec vysvětlila snížení výhledu volného peněžního toku z 85 % na 70 % upraveného čistého zisku, což bylo způsobeno vyššími stavy zásob a růstem kapitálových výdajů.