Tento názor se liší od většiny dospělých Američanů, kteří zastávají názor, že by páry měly o penězích hovořit ještě před společným soužitím. Podle studie 2023 Planning & Progress společnosti Northwestern Mutual sdílí tento názor téměř třetina, 32 % příslušníků generace Z a 40 % mileniálů.
Kyle Menke, zakladatel a generální ředitel společnosti Menke Financial, přidružené k Northwestern Mutual, se sídlem v Petrohradě na Floridě, uvádí, že tato rostoucí obava mezi mladšími generacemi může být důsledkem toho, že během svých formativních let zažily několik období ekonomické nestability. Patří mezi ně velká recese v letech 2007-2009 a pandemie Covid-19.
Přesvědčení o důležitosti projednání finančních záležitostí před vážným závazkem však není vlastní pouze dospělým z generace Z a mileniálům. Studie, která byla provedena od 17. února do 2. března na základě 2 740 online rozhovorů mezi dospělými Američany, zjistila, že napříč všemi generacemi se 72 % Američanů domnívá, že by páry měly před společným bydlením probrat své finance.
“Peníze sice určitě nejsou nejdůležitější věcí v životě, ale mají významný vliv na mnoho různých oblastí,” dodal Menke. S tímto názorem se ztotožňuje i Sophia Bera Daigleová, zakladatelka společnosti Gen Y Planning v texaském Austinu, která zdůraznila, že je důležité pochopit styl řízení financí svého budoucího partnera ještě předtím, než se pustí do vážného vztahu.
Zdroj: Getty Images
Statistiky společnosti Northwestern Mutual naznačují, že páry generace Z mají problém s vyvážením toho, jak by měly být rozděleny výdaje vzhledem k rozdílným příjmům, přičemž 32 % z nich považuje tuto oblast za náročnou. Přibližně 31 % navíc prozradilo, že rozdílná míra tolerance k finančnímu riziku komplikuje investiční rozhodnutí.
Zajímavé je, že únorový průzkum společnosti Bread Financial odhalil, že přibližně dvě třetiny (64 %) párů se cítí být se svými partnery finančně neslučitelné. Pro 18 % příslušníků generace Z a 17 % mileniálů byla tato vnímaná neslučitelnost uvedena jako hlavní důvod rozpadu vztahu.
Podle Menkeho může řešení finančních otázek na počátku vztahu pomoci zajistit, aby byly zvyky a cíle obou partnerů v souladu. Dále uvádí, že takové rozhovory jsou pro úspěch dlouhodobých vztahů zásadní a měly by se stát zvykem, aby se zlepšila celková finanční kompatibilita.
Při pohledu na dlouhodobé páry společnost Northwestern Mutual uvedla, že ti, kteří jsou spolu pět let nebo déle, se častěji domnívají, že se postupem času stali finančně kompatibilnějšími. Zdá se však, že v oblasti finanční kompatibility vedou lidé z období baby boomu.
Menke předpokládá, že tento trend je způsoben tím, že baby boomers vedli tyto kritické rozhovory o penězích, které mohly proběhnout buď před svatbou, nebo po ní. “V určitém okamžiku tyto rozhovory přišly na řadu a oni je zpracovali,” řekl Menke. Dále zdůraznil, že je důležité usnadnit tyto finanční rozhovory již na počátku vztahu.
Tento názor se liší od většiny dospělých Američanů, kteří zastávají názor, že by páry měly o penězích hovořit ještě před společným soužitím. Podle studie 2023 Planning & Progress společnosti Northwestern Mutual sdílí tento názor téměř třetina, 32 % příslušníků generace Z a 40 % mileniálů.Kyle Menke, zakladatel a generální ředitel společnosti Menke Financial, přidružené k Northwestern Mutual, se sídlem v Petrohradě na Floridě, uvádí, že tato rostoucí obava mezi mladšími generacemi může být důsledkem toho, že během svých formativních let zažily několik období ekonomické nestability. Patří mezi ně velká recese v letech 2007-2009 a pandemie Covid-19.Přesvědčení o důležitosti projednání finančních záležitostí před vážným závazkem však není vlastní pouze dospělým z generace Z a mileniálům. Studie, která byla provedena od 17. února do 2. března na základě 2 740 online rozhovorů mezi dospělými Američany, zjistila, že napříč všemi generacemi se 72 % Američanů domnívá, že by páry měly před společným bydlením probrat své finance.“Peníze sice určitě nejsou nejdůležitější věcí v životě, ale mají významný vliv na mnoho různých oblastí,” dodal Menke. S tímto názorem se ztotožňuje i Sophia Bera Daigleová, zakladatelka společnosti Gen Y Planning v texaském Austinu, která zdůraznila, že je důležité pochopit styl řízení financí svého budoucího partnera ještě předtím, než se pustí do vážného vztahu.Statistiky společnosti Northwestern Mutual naznačují, že páry generace Z mají problém s vyvážením toho, jak by měly být rozděleny výdaje vzhledem k rozdílným příjmům, přičemž 32 % z nich považuje tuto oblast za náročnou. Přibližně 31 % navíc prozradilo, že rozdílná míra tolerance k finančnímu riziku komplikuje investiční rozhodnutí.Zajímavé je, že únorový průzkum společnosti Bread Financial odhalil, že přibližně dvě třetiny párů se cítí být se svými partnery finančně neslučitelné. Pro 18 % příslušníků generace Z a 17 % mileniálů byla tato vnímaná neslučitelnost uvedena jako hlavní důvod rozpadu vztahu.Podle Menkeho může řešení finančních otázek na počátku vztahu pomoci zajistit, aby byly zvyky a cíle obou partnerů v souladu. Dále uvádí, že takové rozhovory jsou pro úspěch dlouhodobých vztahů zásadní a měly by se stát zvykem, aby se zlepšila celková finanční kompatibilita.Při pohledu na dlouhodobé páry společnost Northwestern Mutual uvedla, že ti, kteří jsou spolu pět let nebo déle, se častěji domnívají, že se postupem času stali finančně kompatibilnějšími. Zdá se však, že v oblasti finanční kompatibility vedou lidé z období baby boomu.Menke předpokládá, že tento trend je způsoben tím, že baby boomers vedli tyto kritické rozhovory o penězích, které mohly proběhnout buď před svatbou, nebo po ní. “V určitém okamžiku tyto rozhovory přišly na řadu a oni je zpracovali,” řekl Menke. Dále zdůraznil, že je důležité usnadnit tyto finanční rozhovory již na počátku vztahu.