Keith Meister ze společnosti Corvex říká, že rok 2023 bude neklidný a růst v oblasti velkých technologií je omezen
„Bude to neklidný rok, pokud se zamyslíte nad rizikovou prémií pro akcie,“ řekl Meister v úterním pořadu CNBC „Closing Bell“. „Vždy se najdou úžasné jednorázové příležitosti. A podle mého názoru je to rok, ve kterém mohou lidé vytvářet hodnotu tím, že budou dobrými výběrčími akcií … obchodovat kolem pozic a využívat krátkodobých dislokací.“
Manažer hedgeového fondu uvedl, že letošní rok se bude řídit tím, kolik utahování měnové politiky centrální bance ještě zbývá. Fed zvýšil svou základní úrokovou sazbu na cílové rozpětí 4,5 %-4,75 %, což je nejvyšší hodnota od října 2007. Meister uvedl, že v prostředí rostoucích sazeb bývají odměňováni šikovní obchodníci a aktivní manažeři.
„V období QE stačilo nakupovat ty nejjednodušší zjevné věci, váš násobek byl bezpečný a měli jste růst zisků,“ řekl Meister. „Během období QT jste placeni za složitost.“

Jeho hedgeový fond v minulém čtvrtletí snížil expozici ve velkých technologických společnostech Amazon, Microsoft a Alphabet, protože Meister se domnívá, že růst těchto jmen bude omezený.
„Domníváme se, že růst je omezen. … Stále máme určitou expozici, a to vůči všem třem zmíněným věcem. Myslíme si, že jsou to jedinečné podniky,“ řekl Meister.
Prozradil, že lepší způsob, jak vlastnit tuto expozici vůči Big Tech, je prodej dlouho splatných opcí uprostřed zvýšené volatility na trzích. Prodejní opce dávají držitelům právo prodat určité množství podkladového cenného papíru za určitou cenu ve stanoveném časovém rámci.
„Stále je tu prostor pro Microsoft a Amazon a Google … ale možná je můžeme vlastnit prostřednictvím jiné struktury, která může vytvořit větší hodnotu než pouhé vlastnictví kmenových akcií,“ řekl Meister.
Podle Joshe Browna představují největší riziko pro investory akcie „bez zisku“, které jsou v čele nedávné rally na Nasdaqu
Podle Joshe Browna, generálního ředitele společnosti Ritholtz Wealth Management, se v novém roce daří technologickým akciím, ale některá jména, která jsou nyní v čele trhu, představují pro investory největší riziko.
„Aktuálním lídrem je bezziskový odpad Nasdaqu, že ano, a tam si myslím, že je stále největší riziko, navzdory velkému pohybu,“ řekl v úterý v pořadu CNBC „Halftime Report“ a mnohé ze současných lídrů trhu označil za „odpadkové“ akcie.
Brownovy komentáře přicházejí uprostřed úterního prudkého výprodeje na trzích, kdy Nasdaq Composite naposledy klesl o zhruba 2,3 % v průběhu dne, protože se zvýšily obavy, že obrat Federálního rezervního systému nemusí přijít tak brzy, jak se očekávalo. Nasdaq byl letos zatím na vzestupu, naposledy vzrostl o více než 10 % a překonal výkonnost indexů S&P 500 i Dow Jones Industrial Average.

Mike Wilson ze společnosti Morgan Stanley v neděli ve své poznámce uvedl, že rallye na medvědím trhu, která začala v říjnu, se „změnila ve spekulativní šílenství“, které se odvíjí od myšlenky, že nás čeká pauza nebo otočení Fedu.
Brown dodal, že pokles technologických akcií během úterního obchodování je pravděpodobně příkladem toho, že „stroje honí stroje“.
„Děje se to, že se vybírají zisky, protože se vrátila volatilita,“ řekl Brown. „Máte tu nejrůznější algoritmické programy, které fungují ….. Prostě dělají obchody na základě něčeho, co do minulého týdne fungovalo, přestalo fungovat … a teď jdou opačným směrem.“
Vzhledem k těmto okolnostem se zdá být zranitelná řada technologických oblastí včetně některých oblastí biotechnologií a komunikačních služeb, ale ne všechna odvětví jsou stejná, uvedla Shannon Saccocia, investiční ředitelka společnosti SVB Private.
Mnoho investorů nakoupilo řadu technologických akcií v domnění, že po nedávném poklesu akcií vypadají levně. Tyto akcie však vypadají levně pouze v případě, že Fed výrazně sníží sazby a začne rok 2024 s nižší koncovou sazbou, napsala.
V tomto prostředí Saccocia v pořadu CNBC „Halftime Report“ uvedla, že posílila své pozice ve společnostech Cisco Systems
„Pro tyto společnosti existují katalyzátory, ale neobchodují se za tyto nadměrné násobky, takže je to pro mě skvělý způsob, jak využít expozici, aniž bych za ni v tomto prostředí přeplácela,“ řekla.
Společnost Cisco je na dobré cestě zlepšit své marže vzhledem k předplatitelům, které očekává, že přidá, uvedla Saccocia. Jako silnou stránku pro akcionáře vyzdvihla také vysoký dividendový výnos IBM ve výši zhruba 5 %.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky