O víkendu se pravděpodobně chystáte nakoupit potraviny nebo natankovat u místní čerpací stanice. Až to uděláte, spadne vám čelist, když vytáhnete kreditní kartu.
Více než 4 dolary za půl kila kuřecích prsou? Více než 5 dolarů za galon benzínu?
Je to absurdní. A ještě divočejší je pomyšlení, že ke všem těmto šíleným nárůstům cen dochází kvůli válce v Evropě. Chci říct… Rusko napadne Ukrajinu… a pak vám stoupnou ceny plynu o 50 %?
Jak to může dávat smysl?
Nedává. Ale v takovém světě žijeme, takže si na to prostě musíte zvyknout… nebo ne?

Vlastně si na to zvykat nemusíte. Vůbec ne. Před padesáti lety, během ropné krize v sedmdesátých letech, se Američané museli smířit s prudkou inflací a držet hubu, protože neměli jinou možnost. Dnes však žijeme v jiném světě – ve světě, kde máme řešení těchto prudce rostoucích cen na dosah ruky v podobě jediné průlomové technologie.
A věřte mi, že korporátní Amerika se v roce 2022 chystá po tomto řešení sáhnout oběma rukama a vyvolat takový nárůst poptávky po této technologii, jaký jste ještě neviděli.
Výsledek? Inflace se spraví.
A dnes máte, vážení, příležitost investovat do této průlomové technologie, která – v některých ohledech – zachrání svět. Je to životní příležitost, kterou bych si v nejbližší době nenechal ujít.
Takže… o jaké přelomové technologii mluvím?
Pochopení toho, co je hnací silou inflace
Než si povíme o této průlomové technologii, která představuje životní investiční příležitost, musíme nejprve pochopit, proč je dnešní inflace tak špatná.
Jednoduchým vysvětlením je globalizace. Konkrétně za posledních 40 let se globální ekonomika proměnila v síť vzájemně propojených závislostí. Vše ovlivňuje vše.

Rusko napadlo Ukrajinu. Ukrajina nemůže vyrábět kuřata, protože všichni zemědělci bojují ve válce. Ukrajinský vývoz kuřecího masa enormně klesá, a to je šestým největším vývozcem kuřecího masa na světě. Celosvětová nabídka kuřecího masa výrazně klesá. Světové ceny kuřecího masa rostou všude, dokonce i 5 000 mil daleko ve Spojených státech.
Ze stejného důvodu Rusko napadne Ukrajinu a západní svět uvrhne sankce proti ruské ropě, aby odřízl ruskou ekonomiku. Celosvětová nabídka ropy významně klesá. Světové ceny ropy všude rostou. Vaše ceny benzínu v Americe – 5 000 mil od bojů v Kyjevě – vzrostou o 50 %.
Všechno to spolu souvisí.
Proto by se dalo snadno říci, že řešením dnešního problému inflace je vše „odpojit“. Pryč s globalizací. Ahoj lokalizaci.
Teoreticky to zní skvěle. V praxi však lokalizace bez technologických inovací dnešní problém inflace pouze zhorší.
Zeptejte se sami sebe: Proč jsme se vůbec globalizovali? Globalizovali jsme se především proto, abychom porazili inflaci. Konkrétně jsme se globalizovali proto, abychom optimalizovali nákladovou efektivitu různých ekonomik.
Jistě, Spojené státy mají nějakou ropu. Ale Rusko má mnohem více ropy a může ji těžit s mnohem nižšími náklady, protože je jí tam dostatek. Proto jsme si vybudovali závislost na ruské ropě, protože ruská ropa je ze své podstaty levnější než americká.
Stejný příběh se všemi těmi továrnami v Číně. Proč začaly americké společnosti outsourcovat výrobu do Číny? Levnější pracovní síla. Levnější pracovní síla vede k nižším výrobním nákladům, což vede k nižším konečným cenám výrobků a nižší inflaci.

Globalizace byla po desetiletí obrovskou deflační silou.
Nemůžeme tedy jen tak otočit kormidlo globalizačního trendu a neočekávat, že to způsobí inflaci. Prostá lokalizace dodavatelských řetězců dnešní problém inflace nekonečně zhorší.
Ale… pokročilá lokalizace dodavatelských řetězců pomocí jediné průlomové technologie dnešní problém inflace nezhorší. Naopak, vyřeší dnešní problém inflace – a možná navždy!
Náprava spočívá v automatizaci
K vyřešení dnešního problému inflace potřebuje Amerika lokalizovat své dodavatelské řetězce pomocí automatizačních technologií.
Přesně tak. Mluvím o strojích, robotech a softwarových programech. Tyto technologie jsou řešením dnešního problému inflace.
Pokud společnosti současně lokalizují a automatizují své dodavatelské řetězce, pak zničí tuto nespolehlivou síť globálních ekonomických závislostí a zároveň udrží nízké výrobní náklady – a dokonce budou schopny dramaticky snížit své výrobní náklady.
Řekněme například, že jsem společnost, která postavila výrobní závod v Číně kvůli levné pracovní síle. V současné době tento závod pravděpodobně pracuje na ~80 % kapacity kvůli pokračujícím výlukám Covid-19 tamtéž, a proto nemám dostatek výrobků, abych uspokojil poptávku. Nemá ho ani žádný z mých konkurentů. Všichni se tedy ucházíme o jakýkoli výrobek, který se dostane přes Tichý oceán, což zvyšuje ceny mých vstupů a vede k nižším příjmům a nižším maržím pro mě a k vyšším cenám a delším dodacím lhůtám pro mé zákazníky.
Je to situace, ve které se prohrává.
Ale… představte si, že bych stejný výrobní závod přestavěl v Americe a použil k výrobě, třídění a balení svých výrobků spoustu robotů. Představte si, že tito roboti naloží všechny tyto balíky do autonomních nákladních aut, která pak sama dojedou ke dveřím mých zákazníků a výrobek jim doručí.
V takovém světě mám 100% kontrolu nad svým dodavatelským řetězcem. Je stále v provozu. Nikdy nemám nedostatek produktů. Nemusím platit vysoké mzdové náklady spojené se sklady. Nemusím platit UPS, USPS ani FedEx za přepravní poplatky.
Mohu vyrábět více výrobků za nižší ceny, což mi přináší vyšší příjmy a ziskové marže a mým zákazníkům nižší ceny a čekací doby.

To je řešení, ze kterého mají prospěch všichni.
Jinými slovy, pokročilá lokalizace dodavatelského řetězce prostřednictvím automatizačních technologií má potenciál změnit dnešní ztrátovou inflační situaci na oboustranně výhodnou pro podniky i spotřebitele.
To je budoucnost.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky