Jednání tripartity, tedy vlády, odborářů a zaměstnavatelů, by se měl nově účastnit i zástupce prezidentovy kanceláře. Odbory to vítají. Novinářům to po setkání s prezidentem Petrem Pavlem na Hradě řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Hlavu státu požádal, zda by se nesešla s předsedy a předsedkyněmi všech tří desítek svazů, které centrála zastřešuje.
„Rádi bychom se s panem prezidentem sešli všichni předsedové a předsedkyně odborových svazů, abychom ho mohli informovat o našem pohledu na aktuální situaci… V některých tématech se určitě shodujeme, že ta situace je vážná. Například ta komunikace je velice nepříjemná z pohledu vlády. Může to vést k eskalaci. Setkání s námi (předáky a předačkami) může vést k tomu, že můžeme říct vlastní pohled na situaci v ČR, k tomu, co tady hrozí,“ uvedl Středula. Podle něj by měla pokračovat i jeho případná setkání s prezidentem. Konat by se měla podle potřeby. Předseda ČMKOS uvedl, že pracovníci prezidentovy kanceláře budou hledat formát schůzek. „Tripartity se bude například účastnit i zástupce kanceláře prezidenta republiky, což jsem přivítal,“ dodal Středula.
Jednání tripartity, tedy vlády, odborářů a zaměstnavatelů, by se měl nově účastnit i zástupce prezidentovy kanceláře. Odbory to vítají. Novinářům to po setkání s prezidentem Petrem Pavlem na Hradě řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Hlavu státu požádal, zda by se nesešla s předsedy a předsedkyněmi všech tří desítek svazů, které centrála zastřešuje.
„Rádi bychom se s panem prezidentem sešli všichni předsedové a předsedkyně odborových svazů, abychom ho mohli informovat o našem pohledu na aktuální situaci… V některých tématech se určitě shodujeme, že ta situace je vážná. Například ta komunikace je velice nepříjemná z pohledu vlády. Může to vést k eskalaci. Setkání s námi může vést k tomu, že můžeme říct vlastní pohled na situaci v ČR, k tomu, co tady hrozí,“ uvedl Středula. Podle něj by měla pokračovat i jeho případná setkání s prezidentem. Konat by se měla podle potřeby. Předseda ČMKOS uvedl, že pracovníci prezidentovy kanceláře budou hledat formát schůzek. „Tripartity se bude například účastnit i zástupce kanceláře prezidenta republiky, což jsem přivítal,“ dodal Středula.
