Americké akciové fondy zaznamenaly prudký odliv kvůli zhoršujícím se vyhlídkám na snížení sazeb a opatrnosti ohledně zisků
V týdnu končícím 15. ledna investoři stáhli z amerických akciových fondů významnou částku 8,23 miliardy USD, což odráží obavy z vyhlídek na snížení sazeb Fedu a pokračující opatrnost ve výsledkové sezóně. Nejvíce odlivu zaznamenaly fondy s velkou kapitalizací (4,35 mld. USD), následované fondy se střední kapitalizací, s více kapitalizacemi a s malou kapitalizací. Navzdory pozitivním pohybům na trhu, které byly způsobeny nižší jádrovou inflací a dobrými finančními výsledky, přetrvávaly obavy z možných cel ze strany prezidenta Trumpa. Sektorové fondy zaznamenaly odliv 428 milionů USD, zatímco finanční sektor přilákal investice ve výši 752 milionů USD. Naopak do amerických dluhopisových fondů přiteklo 6,18 miliardy USD čistého přílivu. Kromě toho fondy peněžního trhu zaznamenaly čistý odliv ve výši 60,07 miliardy USD, čímž skončila třítýdenní nákupní série.
Americké akciové fondy zaznamenaly prudký odliv kvůli zhoršujícím se vyhlídkám na snížení sazeb a opatrnosti ohledně zisků
V týdnu končícím 15. ledna investoři stáhli z amerických akciových fondů významnou částku 8,23 miliardy USD, což odráží obavy z vyhlídek na snížení sazeb Fedu a pokračující opatrnost ve výsledkové sezóně. Nejvíce odlivu zaznamenaly fondy s velkou kapitalizací , následované fondy se střední kapitalizací, s více kapitalizacemi a s malou kapitalizací. Navzdory pozitivním pohybům na trhu, které byly způsobeny nižší jádrovou inflací a dobrými finančními výsledky, přetrvávaly obavy z možných cel ze strany prezidenta Trumpa. Sektorové fondy zaznamenaly odliv 428 milionů USD, zatímco finanční sektor přilákal investice ve výši 752 milionů USD. Naopak do amerických dluhopisových fondů přiteklo 6,18 miliardy USD čistého přílivu. Kromě toho fondy peněžního trhu zaznamenaly čistý odliv ve výši 60,07 miliardy USD, čímž skončila třítýdenní nákupní série.