Alex Mashinsky, zakladatel a bývalý výkonný ředitel zkrachovalé kryptoměnové půjčovací společnosti Celsius Network, byl ve čtvrtek odsouzen k 12 letům vězení poté, co se v prosinci přiznal k podvodu s cennými papíry a komoditami.
Mashinského trest uložil americký okresní soudce John Koeltl v Manhattanu a patří mezi nejdelší tresty v trestním řízení souvisejícím s kolapsem kryptoměnových trhů v roce 2022.
Sam Bankman-Fried, který vedl burzu FTX, si odpykává 25letý trest odnětí svobody poté, co byl usvědčen z podvodu. Proti rozsudku se odvolal.
Federální prokurátoři uvedli, že 59letý Mashinsky klamal zákazníky ohledně bezpečnosti Celsiusu a uměle nadhodnocoval hodnotu proprietárního tokenu Celsiusu Cel.
Požadovali trest odnětí svobody v délce nejméně 20 let, který označili za „spravedlivý trest“ za to, že Mashinsky poškodil tisíce lidí a způsobil ztráty v řádu miliard dolarů, přičemž si přilepšil o více než 48 milionů dolarů.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky