Americké společnosti vynakládají rekordní částky na zajištění bezpečnosti svých vedoucích pracovníků v reakci na rostoucí ohrožení a vraždy dvou významných představitelů firem při samostatných útocích v Manhattanu během posledních osmi měsíců.
Podle Glenna Kucery, prezidenta jednotky pro zvýšenou ochranu společnosti Allied Universal, která se zabývá bezpečnostními a facility službami, zdvojnásobily korporace počet bezpečnostních týmů v civilu před budovami v New Yorku od střelby minulý týden, při které zahynuly čtyři osoby.
„Je to nepopsatelné. Nikdy jsem neznal nikoho, kdo byl zavražděn,“ řekl Rich Friedman, předseda Goldman Sachs Asset Management, který dříve pracoval s jednou z obětí, manažerkou Blackstone Wesley LePatnerovou. Její smrt otřásla Wall Streetem, i když úřady věří, že její vražda byla náhodná. Policie uvedla, že střelec mířil na sídlo Národní fotbalové ligy, které se nachází ve stejné budově v manhattanské čtvrti Midtown, kde pracoval LePatner. Střelec také zabil newyorského policistu, ostrahu budovy a zaměstnance realitní společnosti Rudin, než obrátil zbraň proti sobě.
Útok byl „šokující a zasáhl nás velmi blízko“, uvedl mluvčí Citigroup Ed Skyler v poznámce pro zaměstnance den po vraždách v Midtownu 28. července. „Je pochopitelné, že včerejší události vyvolaly u mnoha z nás pocit neklidu,“ řekl a ujistil zaměstnance, že banka v uplynulém roce posílila bezpečnostní opatření ve své centrále na Manhattanu.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky