Podle zprávy agentury Reuters klesl podíl společnosti Tesla na americkém trhu s elektromobily v srpnu na nejnižší úroveň od roku 2017, protože kupující se rozhodli pro modely konkurenčních automobilek.
Data společnosti Cox Automotive ukázala, že Tesla se minulý měsíc podílela na 38 % prodeje elektromobilů v USA, čímž poprvé od října 2017 klesla pod hranici 40 %, uvedla agentura Reuters.
K tomuto zpomalení došlo poté, co konkurenti jako Hyundai, Kia, Toyota a Honda zintenzivnili své pobídky, díky nimž se jejich prodej elektromobilů v červenci zvýšil až o 120 %.
Stephanie Valdez Streaty, ředitelka pro průmyslové analýzy ve společnosti Cox, řekla agentuře Reuters: „Vím, že se profilují jako společnost zabývající se robotikou a umělou inteligencí. Ale když jste automobilka a nemáte nové produkty, váš podíl na trhu začne klesat.“
Posledním významným produktem společnosti Tesla byl model Cybertruck z roku 2023, který však nedosáhl popularity sedanu Model 3 nebo SUV Model Y.
Ačkoli byl Model Y letos inovován, změny nesplnily očekávání a Tesla směřuje k druhému roku poklesu prodeje v řadě.
Konkurenci podněcují jak velkorysé nabídky pro spotřebitele, tak blížící se vypršení platnosti federálních daňových úlev v USA na konci září, které podle analytiků budou i nadále krátkodobě zvyšovat prodej elektromobilů.
Chcete využít této příležitosti?Agentura Reuters poznamenala, že podíl Tesly na americkém trhu byl v předchozích letech až 80 %, ale postupně se snižoval, jak konkurenti rozšiřovali své modelové řady.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky