Sable Offshore Corp. zaznamenala nárůst akcií o 15% v předtržním obchodování v pondělí, poté co ministr energetiky USA Chris Wright vyjádřil podporu pro projekt těžby ropy v Kalifornii, který je v současné době pozastaven a čeká na schválení státem.
Wright v pátek na sociální platformě X kritizoval způsob, jakým Kalifornie přistupuje k tomuto projektu. Uvedl: „Jedině v Kalifornii! Newsom blokuje těžbu ropy u kalifornského pobřeží z dosahu jejich vlastních rafinérií, což způsobuje zvyšování cen benzínu pro Kaliforňany!“
Podle Wrighta je situace neefektivní a dodal, že těžba ropy teď bude muset být vyvážena jinam, což sníží ceny benzínu v jiných oblastech, ale ne v Kalifornii. To vyvolává obavy o ekonomické dopady na místní obyvatele, kteří čelí rostoucím nákladům na energii.
Analytička ze společnosti Roth Capital Partners vyjádřila optimismus a uvedla, že podpora federální vlády je pro Sable Offshore pozitivní. Zachovali si doporučení na nákup akcií s cílovou cenou 28 dolarů. Leo Mariani, analytik této firmy, poznamenal, že akcie se v současnosti obchodují na nejnižší ceně za více než rok a očekává zvýšení důvěry investorů.
Projekt plánuje obnovit těžbu ropy u kalifornského pobřeží, s cílem zahájit operace prostřednictvím plovoucí výrobní, skladovací a vykládací lodi do konce roku 2026.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky