Oxford BioMedica oznámila akvizici výrobního zařízení pro virové vektory, které je schváleno FDA, od společnosti Resilience za 4,5 milionu dolarů. Tato transakce označuje první krok v plánu expandovat kapacity GMP v USA.
Nové zařízení se nachází v Durhamu v Severní Karolíně a zahrnuje dvě funkční GMP prostory pro výrobu léků, specializovaný prostor pro dokončování výrobků a laboratoře pro kontrolu kvality. Akvizice podpoří programy v pokročilých fázích a komerční uvedení produktů na trh.
Podle analytiků z Jefferies je Resilience ve fázi bankrotu a kapacitní expanze překonala poptávku v průmyslu. Akvizice je pro Oxford BioMedica výhodná, vzhledem k omezenému počtu zájemců, kteří by mohli zařízení efektivně využít. Společnost plánuje přizpůsobit vybavení pro výrobu AAV
Očekává se, že klíčové funkce budou funkční do prvního čtvrtletí 2026. Zatímco zařízení v Severní Karolíně se stane centrem klinických a komerčních aktivit, závod v Bedfordu v Massachusetts se zaměří na vývoj v raných fázích.
Oxford BioMedica zároveň potvrzuje své finanční výhledy, které zůstávají nezměněny. Očekává růst nad průměrem trhu a EBITDA ziskovost od fiskálního roku 2025. Transakce by měla přinést jednociferný zisk v roce 2025, který vyrovná náklady na akvizici a provoz nového zařízení.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky