Skupina CSG za rok 2025 vykázala tržby přesahující 6,4 miliardy eur, čímž o 5 % překonala očekávání trhu.
Zatímco divize Defence Systems rostla nad odhady, segment Ammo+ čelil 16% propadu objemů a vysokým nákladům.
Čistý zisk skupiny vzrostl o 33 % na 872 milionů eur při udržení zdravé míry zadlužení na úrovni 1,7násobku EBITDA.
Rekordní tržby a dominance v obranných systémech
Průmyslový kolos Czechoslovak Group (CSG) potvrdil svou roli klíčového hráče na globálním zbrojním trhu, když za fiskální rok 2025 oznámil hospodářské výsledky, které v mnoha ohledech překonaly i optimistické predikce analytiků. Celkové tržby skupiny se vyšplhaly nad hranici 6,4 miliardy eur, což představuje pětiprocentní nadvýkon oproti tržnímu konsensu. Tento úspěch byl poháněn především mimořádnou dynamikou v segmentu pokročilé obranné elektroniky a leteckého průmyslu, kde skupina těží z probíhající modernizace armádních sborů napříč evropským kontinentem i v zámoří.
Zatímco celkový objem zakázek rostl, provozní ziskovost měřená upravenou marží EBIT dosáhla 24,1 %. Tato hodnota se sice pohybuje na spodní hranici původně komunikovaného výhledu, v kontextu turbulentního trhu a rostoucích nákladů ji však experti hodnotí jako projev vysoké provozní disciplíny. Tahounem růstu se stala divize Defence Systems, jejíž výnosy skončily o 6 % nad odhady. Tato divize se stává strategickým pilířem, který dokáže efektivně vykrývat dočasné výkyvy v jiných částech portfolia a zajišťovat stabilitu celého holdingu v časech geopolitické nejistoty.
Investoři i analytici pozorně sledovali zejména schopnost skupiny přetavit zvýšenou poptávku do čistého zisku. Ten v roce 2025 dosáhl úctyhodných 872 milionů eur, což v meziročním srovnání znamená nárůst o masivních 33 %. Pokud odečteme podíly připadající na menšinové akcionáře, zůstává skupině čistý zisk ve výši 694 milionů eur. Tento finanční polštář poskytuje skupině CSG značný manévrovací prostor pro další expanzi, ať už formou organického růstu, nebo prostřednictvím strategických akvizic, které jsou pro její byznys model dlouhodobě charakteristické.
czechoslovak-group
Úskalí muniční divize a efektivní správa dluhu
Navzdory celkovému optimismu se skupina musela v uplynulém roce vypořádat s ochlazením v divizi Ammo+. Tento segment, který v minulosti patřil k nejvýnosnějším, narazil na kombinaci nižší poptávky a rostoucích cen vstupních surovin. Prodejní objemy v této divizi na pro forma bázi klesly o 16 %, což se projevilo v tržbách, které zaostaly za očekáváním o 3 %. Hlavním viníkem jsou především vysoké ceny komodit, přičemž klíčovou roli hrála zejména Měď (HG=F), jejíž volatilita přímo zasáhla marže v produkci velkorážové munice.
Ziskovost divize Ammo+ na úrovni EBIT se propadla dokonce o 23 % pod původní odhady, což jasně ukazuje na tlak, kterému čelí tradiční zbrojní výroba v prostředí inflačních tlaků. Skupina však na tento vývoj reagovala optimalizací kapitálových výdajů. Ty v roce 2025 činily 225 milionů eur, tedy zhruba 3,3 % z celkových tržeb, což je výrazně méně než analytiky predikovaných 322 milionů eur. Tato úspora v investiční aktivitě umožnila skupině udržet finanční stabilitu a soustředit prostředky tam, kde je návratnost v současné situaci nejvyšší.
Velmi pozitivně je trhem vnímána úroveň zadlužení, která zůstává pod přísnou kontrolou vedení holdingu. Čistý dluh skupiny skončil na úrovni 3,0 miliardy eur, což odpovídá 1,7násobku zisku EBITDA. Tento ukazatel je dokonce mírně lepší než původně očekávaná hodnota 1,8x, což potvrzuje, že CSG dokáže svůj agresivní růst financovat udržitelným způsobem. Vzhledem k tomu, že se hodnota Euro (EURCZK=X) v posledním období stabilizovala, má skupina pevnou půdu pod nohama i pro mezinárodní transakce realizované v této měně.
Pohled do budoucna naznačuje, že vedení Czechoslovak Group nehodlá polevovat v nastoleném tempu. Skupina potvrdila svůj výhled pro rok 2026, ve kterém počítá s tržbami v rozmezí 7,4 až 7,6 miliardy eur. To by znamenalo další meziroční růst o 10 % až 13 %. Provozní zisk EBIT by se měl pohybovat mezi 1,78 a 1,90 miliardy eur při marži oscilující kolem 25 %. Tyto cíle odrážejí víru managementu v to, že strukturální poptávka po obranných technologiích zůstane silná i v nadcházejících letech, a to i v případě, že by došlo k částečnému nasycení trhu s municí.
Střednědobé cíle skupiny jsou nastaveny ještě odvážněji. CSG cílí na průměrný roční organický růst tržeb v řádu „mid-teens“ (kolem 15 %) a plánuje posunout provozní marži EBIT do pásma 26 % až 28 %. Aby toho dosáhla, hodlá skupina zvýšit intenzitu kapitálových výdajů na 4 % až 5 % tržeb, přičemž celková investiční náročnost včetně údržby by se měla pohybovat kolem 8,5 %. Klíčovým parametrem zůstává také efektivita pracovního kapitálu, který by neměl přesáhnout 20 % ročních tržeb, což má zajistit dostatečnou likviditu pro operativní potřeby holdingu.
Společnost také uvedla, že náklady související s IPO vznikly po skončení roku a budou zaúčtovány v prvním čtvrtletí roku 2026.
Skupina CSG za rok 2025 vykázala tržby přesahující 6,4 miliardy eur, čímž o 5 % překonala očekávání trhu.
Zatímco divize Defence Systems rostla nad odhady, segment Ammo+ čelil 16% propadu objemů a vysokým nákladům.
Čistý zisk skupiny vzrostl o 33 % na 872 milionů eur při udržení zdravé míry zadlužení na úrovni 1,7násobku EBITDA.
Rekordní tržby a dominance v obranných systémech
Průmyslový kolos Czechoslovak Group potvrdil svou roli klíčového hráče na globálním zbrojním trhu, když za fiskální rok 2025 oznámil hospodářské výsledky, které v mnoha ohledech překonaly i optimistické predikce analytiků. Celkové tržby skupiny se vyšplhaly nad hranici 6,4 miliardy eur, což představuje pětiprocentní nadvýkon oproti tržnímu konsensu. Tento úspěch byl poháněn především mimořádnou dynamikou v segmentu pokročilé obranné elektroniky a leteckého průmyslu, kde skupina těží z probíhající modernizace armádních sborů napříč evropským kontinentem i v zámoří.
Zatímco celkový objem zakázek rostl, provozní ziskovost měřená upravenou marží EBIT dosáhla 24,1 %. Tato hodnota se sice pohybuje na spodní hranici původně komunikovaného výhledu, v kontextu turbulentního trhu a rostoucích nákladů ji však experti hodnotí jako projev vysoké provozní disciplíny. Tahounem růstu se stala divize Defence Systems, jejíž výnosy skončily o 6 % nad odhady. Tato divize se stává strategickým pilířem, který dokáže efektivně vykrývat dočasné výkyvy v jiných částech portfolia a zajišťovat stabilitu celého holdingu v časech geopolitické nejistoty.
Investoři i analytici pozorně sledovali zejména schopnost skupiny přetavit zvýšenou poptávku do čistého zisku. Ten v roce 2025 dosáhl úctyhodných 872 milionů eur, což v meziročním srovnání znamená nárůst o masivních 33 %. Pokud odečteme podíly připadající na menšinové akcionáře, zůstává skupině čistý zisk ve výši 694 milionů eur. Tento finanční polštář poskytuje skupině CSG značný manévrovací prostor pro další expanzi, ať už formou organického růstu, nebo prostřednictvím strategických akvizic, které jsou pro její byznys model dlouhodobě charakteristické.
Úskalí muniční divize a efektivní správa dluhu
Navzdory celkovému optimismu se skupina musela v uplynulém roce vypořádat s ochlazením v divizi Ammo+. Tento segment, který v minulosti patřil k nejvýnosnějším, narazil na kombinaci nižší poptávky a rostoucích cen vstupních surovin. Prodejní objemy v této divizi na pro forma bázi klesly o 16 %, což se projevilo v tržbách, které zaostaly za očekáváním o 3 %. Hlavním viníkem jsou především vysoké ceny komodit, přičemž klíčovou roli hrála zejména Měď , jejíž volatilita přímo zasáhla marže v produkci velkorážové munice.
Ziskovost divize Ammo+ na úrovni EBIT se propadla dokonce o 23 % pod původní odhady, což jasně ukazuje na tlak, kterému čelí tradiční zbrojní výroba v prostředí inflačních tlaků. Skupina však na tento vývoj reagovala optimalizací kapitálových výdajů. Ty v roce 2025 činily 225 milionů eur, tedy zhruba 3,3 % z celkových tržeb, což je výrazně méně než analytiky predikovaných 322 milionů eur. Tato úspora v investiční aktivitě umožnila skupině udržet finanční stabilitu a soustředit prostředky tam, kde je návratnost v současné situaci nejvyšší.
Velmi pozitivně je trhem vnímána úroveň zadlužení, která zůstává pod přísnou kontrolou vedení holdingu. Čistý dluh skupiny skončil na úrovni 3,0 miliardy eur, což odpovídá 1,7násobku zisku EBITDA. Tento ukazatel je dokonce mírně lepší než původně očekávaná hodnota 1,8x, což potvrzuje, že CSG dokáže svůj agresivní růst financovat udržitelným způsobem. Vzhledem k tomu, že se hodnota Euro v posledním období stabilizovala, má skupina pevnou půdu pod nohama i pro mezinárodní transakce realizované v této měně.
Ambiciózní výhled pro rok 2026
Pohled do budoucna naznačuje, že vedení Czechoslovak Group nehodlá polevovat v nastoleném tempu. Skupina potvrdila svůj výhled pro rok 2026, ve kterém počítá s tržbami v rozmezí 7,4 až 7,6 miliardy eur. To by znamenalo další meziroční růst o 10 % až 13 %. Provozní zisk EBIT by se měl pohybovat mezi 1,78 a 1,90 miliardy eur při marži oscilující kolem 25 %. Tyto cíle odrážejí víru managementu v to, že strukturální poptávka po obranných technologiích zůstane silná i v nadcházejících letech, a to i v případě, že by došlo k částečnému nasycení trhu s municí.
Střednědobé cíle skupiny jsou nastaveny ještě odvážněji. CSG cílí na průměrný roční organický růst tržeb v řádu „mid-teens“ a plánuje posunout provozní marži EBIT do pásma 26 % až 28 %. Aby toho dosáhla, hodlá skupina zvýšit intenzitu kapitálových výdajů na 4 % až 5 % tržeb, přičemž celková investiční náročnost včetně údržby by se měla pohybovat kolem 8,5 %. Klíčovým parametrem zůstává také efektivita pracovního kapitálu, který by neměl přesáhnout 20 % ročních tržeb, což má zajistit dostatečnou likviditu pro operativní potřeby holdingu.
Společnost také uvedla, že náklady související s IPO vznikly po skončení roku a budou zaúčtovány v prvním čtvrtletí roku 2026.
Důležité informace
Upozornění pro uživatele
Veškeré informace a materiály zveřejněné na internetových stránkách
Burzovního Světa vycházejí z veřejně dostupných a důvěryhodných
zdrojů. Při jejich zpracování je postupováno s odbornou péčí a cílem
poskytovat čtenářům objektivní, aktuální a srozumitelné informace.
Obsah internetových stránek slouží výhradně k informačním a
vzdělávacím účelům. Nepředstavuje individuální investiční doporučení,
investiční poradenství ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji
konkrétních finančních nástrojů. Veškeré názory, odhady, prognózy
nebo očekávání uvedené v článcích vyjadřují informace dostupné v době
jejich zveřejnění a mohou se v čase měnit.
Investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem. Hodnota
investic může růst i klesat a návratnost investované částky není
zaručena. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Před
přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí doporučujeme posoudit
vlastní finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku,
případně využít služeb licencovaného poskytovatele investičních
služeb.
Burzovní Svět nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí učiněná na
základě informací zveřejněných na těchto internetových stránkách.
Diskusní příspěvky a komentáře zveřejněné uživateli vyjadřují názory
jejich autorů a nemusí odpovídat stanovisku provozovatele portálu.
Odesláním kontaktního formuláře nebo udělením příslušného souhlasu
bere uživatel na vědomí, že může být kontaktován obchodním partnerem
Burzovního Světa za účelem poskytnutí informací o investičních
službách nebo finančních nástrojích. Podrobnosti o zpracování
osobních údajů, využívání souborů cookies a obchodních partnerech jsou
uvedeny v příslušných dokumentech dostupných na těchto internetových
stránkách.
U jednotlivých článků mohou být uvedeny informace o použitých
zdrojích, datu původní analýzy nebo datu, ke kterému se vztahují
uvedené tržní údaje.
Skupina CSG za rok 2025 vykázala tržby přesahující 6,4 miliardy eur, čímž o 5 % překonala očekávání trhu.
Zatímco divize Defence Systems rostla nad odhady, segment Ammo+ čelil 16% propadu objemů a vysokým nákladům.
Čistý zisk skupiny vzrostl o 33 % na 872 milionů eur při udržení zdravé míry zadlužení na úrovni 1,7násobku EBITDA.
Rekordní tržby a dominance v obranných systémech
Průmyslový kolos Czechoslovak Group (CSG) potvrdil svou roli klíčového hráče na globálním zbrojním trhu, když za fiskální rok 2025 oznámil hospodářské výsledky, které v mnoha ohledech překonaly i optimistické predikce analytiků. Celkové tržby skupiny se vyšplhaly nad hranici 6,4 miliardy eur, což představuje pětiprocentní nadvýkon oproti tržnímu konsensu. Tento úspěch byl poháněn především mimořádnou dynamikou v segmentu pokročilé obranné elektroniky a leteckého průmyslu, kde skupina těží z probíhající modernizace armádních sborů napříč evropským kontinentem i v zámoří.
Zatímco celkový objem zakázek rostl, provozní ziskovost měřená upravenou marží EBIT dosáhla 24,1 %. Tato hodnota se sice pohybuje na spodní hranici původně komunikovaného výhledu, v kontextu turbulentního trhu a rostoucích nákladů ji však experti hodnotí jako projev vysoké provozní disciplíny. Tahounem růstu se stala divize Defence Systems, jejíž výnosy skončily o 6 % nad odhady. Tato divize se stává strategickým pilířem, který dokáže efektivně vykrývat dočasné výkyvy v jiných částech portfolia a zajišťovat stabilitu celého holdingu v časech geopolitické nejistoty.
Investoři i analytici pozorně sledovali zejména schopnost skupiny přetavit zvýšenou poptávku do čistého zisku. Ten v roce 2025 dosáhl úctyhodných 872 milionů eur, což v meziročním srovnání znamená nárůst o masivních 33 %. Pokud odečteme podíly připadající na menšinové akcionáře, zůstává skupině čistý zisk ve výši 694 milionů eur. Tento finanční polštář poskytuje skupině CSG značný manévrovací prostor pro další expanzi, ať už formou organického růstu, nebo prostřednictvím strategických akvizic, které jsou pro její byznys model dlouhodobě charakteristické.
Úskalí muniční divize a efektivní správa dluhu
Navzdory celkovému optimismu se skupina musela v uplynulém roce vypořádat s ochlazením v divizi Ammo+. Tento segment, který v minulosti patřil k nejvýnosnějším, narazil na kombinaci nižší poptávky a rostoucích cen vstupních surovin. Prodejní objemy v této divizi na pro forma bázi klesly o 16 %, což se projevilo v tržbách, které zaostaly za očekáváním o 3 %. Hlavním viníkem jsou především vysoké ceny komodit, přičemž klíčovou roli hrála zejména Měď (HG=F) , jejíž volatilita přímo zasáhla marže v produkci velkorážové munice.
Ziskovost divize Ammo+ na úrovni EBIT se propadla dokonce o 23 % pod původní odhady, což jasně ukazuje na tlak, kterému čelí tradiční zbrojní výroba v prostředí inflačních tlaků. Skupina však na tento vývoj reagovala optimalizací kapitálových výdajů. Ty v roce 2025 činily 225 milionů eur, tedy zhruba 3,3 % z celkových tržeb, což je výrazně méně než analytiky predikovaných 322 milionů eur. Tato úspora v investiční aktivitě umožnila skupině udržet finanční stabilitu a soustředit prostředky tam, kde je návratnost v současné situaci nejvyšší.
Velmi pozitivně je trhem vnímána úroveň zadlužení, která zůstává pod přísnou kontrolou vedení holdingu. Čistý dluh skupiny skončil na úrovni 3,0 miliardy eur, což odpovídá 1,7násobku zisku EBITDA. Tento ukazatel je dokonce mírně lepší než původně očekávaná hodnota 1,8x, což potvrzuje, že CSG dokáže svůj agresivní růst financovat udržitelným způsobem. Vzhledem k tomu, že se hodnota Euro (EURCZK=X) v posledním období stabilizovala, má skupina pevnou půdu pod nohama i pro mezinárodní transakce realizované v této měně.
Ambiciózní výhled pro rok 2026
Pohled do budoucna naznačuje, že vedení Czechoslovak Group nehodlá polevovat v nastoleném tempu. Skupina potvrdila svůj výhled pro rok 2026, ve kterém počítá s tržbami v rozmezí 7,4 až 7,6 miliardy eur. To by znamenalo další meziroční růst o 10 % až 13 %. Provozní zisk EBIT by se měl pohybovat mezi 1,78 a 1,90 miliardy eur při marži oscilující kolem 25 %. Tyto cíle odrážejí víru managementu v to, že strukturální poptávka po obranných technologiích zůstane silná i v nadcházejících letech, a to i v případě, že by došlo k částečnému nasycení trhu s municí.
Střednědobé cíle skupiny jsou nastaveny ještě odvážněji. CSG cílí na průměrný roční organický růst tržeb v řádu "mid-teens" (kolem 15 %) a plánuje posunout provozní marži EBIT do pásma 26 % až 28 %. Aby toho dosáhla, hodlá skupina zvýšit intenzitu kapitálových výdajů na 4 % až 5 % tržeb, přičemž celková investiční náročnost včetně údržby by se měla pohybovat kolem 8,5 %. Klíčovým parametrem zůstává také efektivita pracovního kapitálu, který by neměl přesáhnout 20 % ročních tržeb, což má zajistit dostatečnou likviditu pro operativní potřeby holdingu.Společnost také uvedla, že náklady související s IPO vznikly po skončení roku a budou zaúčtovány v prvním čtvrtletí roku 2026.
Bullionářovo odpolední menu
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Bullionářovo odpolední menu
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Výsledky prodloužily letošní růst akcií Výrobce počítačů a serverů Dell Technologies (DELL) nadále zaznamenává vysokou poptávku po hardwaru spojeném s...
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic. Zadejte své telefonní číslo a získejte originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.