ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 4. 11. 2026 Původní článek:BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
Klíčové body
CVS plánuje v roce 2028 oddělit lékárenskou síť od pojišťovnictví a správy lékových benefitů.
Firma zvýšila výhled upraveného zisku na akcii i tržeb za fiskální rok 2026.
Investoři nadále sledují dopady omezení ve federálním programu 340B na zdravotnické služby.
Rozdělení vytvoří dvě veřejně obchodované společnosti
CVS Health (CVS)oznámila plán rozdělit své aktivity do dvou samostatných společností. Transakce má být dokončena v roce 2028 a oddělí síť maloobchodních lékáren od pojišťovacích a zdravotnických služeb.
Jedna ze vzniklých společností si ponechá název CVS Health. Zahrnovat bude zdravotní pojišťovnu Aetna a správce lékových benefitů Caremark. Druhá firma ponese název CVS Pharmacy a převezme přibližně 9 000 maloobchodních lékáren.
Obě společnosti mají být veřejně obchodované. Současní akcionáři CVS podle oznámeného plánu získají podíly v obou nástupnických firmách. Podrobnější podmínky rozdělení zdrojový text neuvádí.
CVS zveřejnila plán přibližně dvě hodiny před výsledky za třetí čtvrtletí. Akcie po prvním oznámení posílily, po publikaci hospodářských údajů však změnily směr. Ve středečním předobchodním obchodování klesaly o 1,7 % na 89,93 dolaru.
V úterní seanci přitom uzavřely o 3,3 % výše na 91,41 dolaru. Od začátku roku si připisovaly 15,2 %, zatímco širší americký akciový trh za stejné období vzrostl o 10,6 %.
CVS vykázala za třetí čtvrtletí upravený zisk 2,09 dolaru na akcii. Konsenzus Wall Street podle dat společnosti FactSet činil 1,65 dolaru. Ve stejném období předchozího roku dosáhl upravený zisk 1,60 dolaru na akcii.
Tržby meziročně vzrostly o 5,4 % ze 102,87 miliardy na 108,4 miliardy dolarů. Výsledek překonal průměrný odhad analytiků ve výši 104,72 miliardy dolarů. Vedení připisovalo růst zejména segmentům zdravotnických služeb a zdravotního pojištění.
V pojišťovací části podniku dosáhl poměr nákladů na zdravotní péči k vybranému pojistnému 91,3 %. Trh očekával 92,2 %, zatímco před rokem ukazatel činil 92,8 %. Nižší hodnota znamená, že pojišťovna vynaložila menší část příjmů z pojistného na úhradu zdravotních nároků.
Společnost uvedla, že meziroční zlepšení tohoto ukazatele vycházelo především z výsledků jejího podnikání v programech financovaných státem. Poměr zdravotních nákladů patří mezi sledované ukazatele hospodaření zdravotních pojišťoven.
CVS současně zvýšila vlastní výhled pro fiskální rok 2026. Nově očekává upravený zisk nejméně 8,20 dolaru na akcii, zatímco předchozí prognóza počítala s rozmezím od 7,90 do 8,10 dolaru. Konsenzus Wall Street činí 8,05 dolaru na akcii.
Firma posunula vzhůru také odhad celoročních tržeb, a to z nejméně 414 miliard na minimálně 420 miliard dolarů. Analytici oslovení společností FactSet v průměru očekávají 417,7 miliardy dolarů.
Zdroj: Bloomberg
Program 340B zůstává hlavním zdrojem otázek
Pozornost trhu se navzdory lepším výsledkům a zvýšenému výhledu soustředila také na federální program 340B. Ten umožňuje nemocnicím zajišťujícím péči pro znevýhodněné pacienty a některým klinikám nakupovat léky od farmaceutických výrobců se slevou.
Objem nákupů uskutečněných prostřednictvím programu v minulém roce dosáhl 100 miliard dolarů. CVS získává příjmy z poplatků za výdej těchto léčiv ve svých lékárnách a z administrativních služeb, které poskytuje zapojeným nemocnicím.
Vedení při srpnovém hovoru k výsledkům uvedlo, že omezení zaváděná výrobci léčiv ovlivnila aktivity CVS v programu 340B už během druhého čtvrtletí. Společnost tehdy neupřesnila, kterých příjmových toků nebo konkrétních služeb se dopad týkal.
CVS výnosy spojené s programem 340B ve svých finančních výkazech samostatně nevykazuje. Management zároveň připustil, že nepříznivý finanční vliv tohoto podnikání může pokračovat i v následujícím roce. Po srpnových komentářích akcie během jediného dne klesly o 5 % na 99,12 dolaru a následně sestoupily až na úterních 91,41 dolaru.
Spory kolem programu se týkají mimo jiné nových požadavků některých farmaceutických výrobců na shromažďování údajů o nárocích. Na jedné straně stojí výrobci léčiv, na druhé nemocnice zapojené do systému zvýhodněných nákupů.
Při výsledcích za druhé čtvrtletí vedení stanovilo pro rok 2027 spodní hranici upraveného zisku na akcii na 8,44 dolaru. Finanční ředitel Brian Newman tehdy uvedl, že společnost má několik cest, jak své dříve oznámené finanční závazky splnit.
ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 4. 11. 2026Původní článek: BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
CVS plánuje v roce 2028 oddělit lékárenskou síť od pojišťovnictví a správy lékových benefitů.
Firma zvýšila výhled upraveného zisku na akcii i tržeb za fiskální rok 2026.
Investoři nadále sledují dopady omezení ve federálním programu 340B na zdravotnické služby.
Rozdělení vytvoří dvě veřejně obchodované společnosti
CVS Health oznámila plán rozdělit své aktivity do dvou samostatných společností. Transakce má být dokončena v roce 2028 a oddělí síť maloobchodních lékáren od pojišťovacích a zdravotnických služeb.
Jedna ze vzniklých společností si ponechá název CVS Health. Zahrnovat bude zdravotní pojišťovnu Aetna a správce lékových benefitů Caremark. Druhá firma ponese název CVS Pharmacy a převezme přibližně 9 000 maloobchodních lékáren.
Obě společnosti mají být veřejně obchodované. Současní akcionáři CVS podle oznámeného plánu získají podíly v obou nástupnických firmách. Podrobnější podmínky rozdělení zdrojový text neuvádí.
CVS zveřejnila plán přibližně dvě hodiny před výsledky za třetí čtvrtletí. Akcie po prvním oznámení posílily, po publikaci hospodářských údajů však změnily směr. Ve středečním předobchodním obchodování klesaly o 1,7 % na 89,93 dolaru.
V úterní seanci přitom uzavřely o 3,3 % výše na 91,41 dolaru. Od začátku roku si připisovaly 15,2 %, zatímco širší americký akciový trh za stejné období vzrostl o 10,6 %.
Čtvrtletní výsledky překonaly očekávání trhu
CVS vykázala za třetí čtvrtletí upravený zisk 2,09 dolaru na akcii. Konsenzus Wall Street podle dat společnosti FactSet činil 1,65 dolaru. Ve stejném období předchozího roku dosáhl upravený zisk 1,60 dolaru na akcii.
Tržby meziročně vzrostly o 5,4 % ze 102,87 miliardy na 108,4 miliardy dolarů. Výsledek překonal průměrný odhad analytiků ve výši 104,72 miliardy dolarů. Vedení připisovalo růst zejména segmentům zdravotnických služeb a zdravotního pojištění.
V pojišťovací části podniku dosáhl poměr nákladů na zdravotní péči k vybranému pojistnému 91,3 %. Trh očekával 92,2 %, zatímco před rokem ukazatel činil 92,8 %. Nižší hodnota znamená, že pojišťovna vynaložila menší část příjmů z pojistného na úhradu zdravotních nároků.
Společnost uvedla, že meziroční zlepšení tohoto ukazatele vycházelo především z výsledků jejího podnikání v programech financovaných státem. Poměr zdravotních nákladů patří mezi sledované ukazatele hospodaření zdravotních pojišťoven.
CVS současně zvýšila vlastní výhled pro fiskální rok 2026. Nově očekává upravený zisk nejméně 8,20 dolaru na akcii, zatímco předchozí prognóza počítala s rozmezím od 7,90 do 8,10 dolaru. Konsenzus Wall Street činí 8,05 dolaru na akcii.
Firma posunula vzhůru také odhad celoročních tržeb, a to z nejméně 414 miliard na minimálně 420 miliard dolarů. Analytici oslovení společností FactSet v průměru očekávají 417,7 miliardy dolarů.
Program 340B zůstává hlavním zdrojem otázek
Pozornost trhu se navzdory lepším výsledkům a zvýšenému výhledu soustředila také na federální program 340B. Ten umožňuje nemocnicím zajišťujícím péči pro znevýhodněné pacienty a některým klinikám nakupovat léky od farmaceutických výrobců se slevou.
Objem nákupů uskutečněných prostřednictvím programu v minulém roce dosáhl 100 miliard dolarů. CVS získává příjmy z poplatků za výdej těchto léčiv ve svých lékárnách a z administrativních služeb, které poskytuje zapojeným nemocnicím.
Vedení při srpnovém hovoru k výsledkům uvedlo, že omezení zaváděná výrobci léčiv ovlivnila aktivity CVS v programu 340B už během druhého čtvrtletí. Společnost tehdy neupřesnila, kterých příjmových toků nebo konkrétních služeb se dopad týkal.
CVS výnosy spojené s programem 340B ve svých finančních výkazech samostatně nevykazuje. Management zároveň připustil, že nepříznivý finanční vliv tohoto podnikání může pokračovat i v následujícím roce. Po srpnových komentářích akcie během jediného dne klesly o 5 % na 99,12 dolaru a následně sestoupily až na úterních 91,41 dolaru.
Spory kolem programu se týkají mimo jiné nových požadavků některých farmaceutických výrobců na shromažďování údajů o nárocích. Na jedné straně stojí výrobci léčiv, na druhé nemocnice zapojené do systému zvýhodněných nákupů.
Při výsledcích za druhé čtvrtletí vedení stanovilo pro rok 2027 spodní hranici upraveného zisku na akcii na 8,44 dolaru. Finanční ředitel Brian Newman tehdy uvedl, že společnost má několik cest, jak své dříve oznámené finanční závazky splnit.
Důležité informace
Upozornění pro uživatele
Veškeré informace a materiály zveřejněné na internetových stránkách
Burzovního Světa vycházejí z veřejně dostupných a důvěryhodných
zdrojů. Při jejich zpracování je postupováno s odbornou péčí a cílem
poskytovat čtenářům objektivní, aktuální a srozumitelné informace.
Obsah internetových stránek slouží výhradně k informačním a
vzdělávacím účelům. Nepředstavuje individuální investiční doporučení,
investiční poradenství ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji
konkrétních finančních nástrojů. Veškeré názory, odhady, prognózy
nebo očekávání uvedené v článcích vyjadřují informace dostupné v době
jejich zveřejnění a mohou se v čase měnit.
Investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem. Hodnota
investic může růst i klesat a návratnost investované částky není
zaručena. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Před
přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí doporučujeme posoudit
vlastní finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku,
případně využít služeb licencovaného poskytovatele investičních
služeb.
Burzovní Svět nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí učiněná na
základě informací zveřejněných na těchto internetových stránkách.
Diskusní příspěvky a komentáře zveřejněné uživateli vyjadřují názory
jejich autorů a nemusí odpovídat stanovisku provozovatele portálu.
Odesláním kontaktního formuláře nebo udělením příslušného souhlasu
bere uživatel na vědomí, že může být kontaktován obchodním partnerem
Burzovního Světa za účelem poskytnutí informací o investičních
službách nebo finančních nástrojích. Podrobnosti o zpracování
osobních údajů, využívání souborů cookies a obchodních partnerech jsou
uvedeny v příslušných dokumentech dostupných na těchto internetových
stránkách.
U jednotlivých článků mohou být uvedeny informace o použitých
zdrojích, datu původní analýzy nebo datu, ke kterému se vztahují
uvedené tržní údaje.
ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 4. 11. 2026Původní článek: BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
CVS plánuje v roce 2028 oddělit lékárenskou síť od pojišťovnictví a správy lékových benefitů.
Firma zvýšila výhled upraveného zisku na akcii i tržeb za fiskální rok 2026.
Investoři nadále sledují dopady omezení ve federálním programu 340B na zdravotnické služby.
Rozdělení vytvoří dvě veřejně obchodované společnosti
CVS Health (CVS) oznámila plán rozdělit své aktivity do dvou samostatných společností. Transakce má být dokončena v roce 2028 a oddělí síť maloobchodních lékáren od pojišťovacích a zdravotnických služeb.
Jedna ze vzniklých společností si ponechá název CVS Health. Zahrnovat bude zdravotní pojišťovnu Aetna a správce lékových benefitů Caremark. Druhá firma ponese název CVS Pharmacy a převezme přibližně 9 000 maloobchodních lékáren.
Obě společnosti mají být veřejně obchodované. Současní akcionáři CVS podle oznámeného plánu získají podíly v obou nástupnických firmách. Podrobnější podmínky rozdělení zdrojový text neuvádí.
CVS zveřejnila plán přibližně dvě hodiny před výsledky za třetí čtvrtletí. Akcie po prvním oznámení posílily, po publikaci hospodářských údajů však změnily směr. Ve středečním předobchodním obchodování klesaly o 1,7 % na 89,93 dolaru.
V úterní seanci přitom uzavřely o 3,3 % výše na 91,41 dolaru. Od začátku roku si připisovaly 15,2 %, zatímco širší americký akciový trh za stejné období vzrostl o 10,6 %.
Čtvrtletní výsledky překonaly očekávání trhu
CVS vykázala za třetí čtvrtletí upravený zisk 2,09 dolaru na akcii. Konsenzus Wall Street podle dat společnosti FactSet činil 1,65 dolaru. Ve stejném období předchozího roku dosáhl upravený zisk 1,60 dolaru na akcii.
Tržby meziročně vzrostly o 5,4 % ze 102,87 miliardy na 108,4 miliardy dolarů. Výsledek překonal průměrný odhad analytiků ve výši 104,72 miliardy dolarů. Vedení připisovalo růst zejména segmentům zdravotnických služeb a zdravotního pojištění.
V pojišťovací části podniku dosáhl poměr nákladů na zdravotní péči k vybranému pojistnému 91,3 %. Trh očekával 92,2 %, zatímco před rokem ukazatel činil 92,8 %. Nižší hodnota znamená, že pojišťovna vynaložila menší část příjmů z pojistného na úhradu zdravotních nároků.
Společnost uvedla, že meziroční zlepšení tohoto ukazatele vycházelo především z výsledků jejího podnikání v programech financovaných státem. Poměr zdravotních nákladů patří mezi sledované ukazatele hospodaření zdravotních pojišťoven.
CVS současně zvýšila vlastní výhled pro fiskální rok 2026. Nově očekává upravený zisk nejméně 8,20 dolaru na akcii, zatímco předchozí prognóza počítala s rozmezím od 7,90 do 8,10 dolaru. Konsenzus Wall Street činí 8,05 dolaru na akcii.
Firma posunula vzhůru také odhad celoročních tržeb, a to z nejméně 414 miliard na minimálně 420 miliard dolarů. Analytici oslovení společností FactSet v průměru očekávají 417,7 miliardy dolarů.
Program 340B zůstává hlavním zdrojem otázek
Pozornost trhu se navzdory lepším výsledkům a zvýšenému výhledu soustředila také na federální program 340B. Ten umožňuje nemocnicím zajišťujícím péči pro znevýhodněné pacienty a některým klinikám nakupovat léky od farmaceutických výrobců se slevou.
Objem nákupů uskutečněných prostřednictvím programu v minulém roce dosáhl 100 miliard dolarů. CVS získává příjmy z poplatků za výdej těchto léčiv ve svých lékárnách a z administrativních služeb, které poskytuje zapojeným nemocnicím.
Vedení při srpnovém hovoru k výsledkům uvedlo, že omezení zaváděná výrobci léčiv ovlivnila aktivity CVS v programu 340B už během druhého čtvrtletí. Společnost tehdy neupřesnila, kterých příjmových toků nebo konkrétních služeb se dopad týkal.
CVS výnosy spojené s programem 340B ve svých finančních výkazech samostatně nevykazuje. Management zároveň připustil, že nepříznivý finanční vliv tohoto podnikání může pokračovat i v následujícím roce. Po srpnových komentářích akcie během jediného dne klesly o 5 % na 99,12 dolaru a následně sestoupily až na úterních 91,41 dolaru.
Spory kolem programu se týkají mimo jiné nových požadavků některých farmaceutických výrobců na shromažďování údajů o nárocích. Na jedné straně stojí výrobci léčiv, na druhé nemocnice zapojené do systému zvýhodněných nákupů.
Při výsledcích za druhé čtvrtletí vedení stanovilo pro rok 2027 spodní hranici upraveného zisku na akcii na 8,44 dolaru. Finanční ředitel Brian Newman tehdy uvedl, že společnost má několik cest, jak své dříve oznámené finanční závazky splnit.
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Bullionářovo odpolední menu
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic. Zadejte své telefonní číslo a získejte originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.