ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 2. 11. 2026 Původní článek:BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
Klíčové body
Estée Lauder zvýšila výhled upraveného zisku na akcii pro fiskální rok 2027 na 3,20 až 3,45 dolaru.
Čtvrtletní tržby dosáhly 3,72 miliardy dolarů a upravený zisk 72 centů na akcii, obě hodnoty překonaly očekávání trhu.
Nejrychleji rostly prodeje parfémů, zatímco segment vlasové péče zaznamenal mírný pokles.
Čtvrtletní výsledky překonaly očekávání
Kosmetická skupina Estée Lauder Companies (EL)vykázala v prvním čtvrtletí fiskálního roku čisté tržby ve výši 3,72 miliardy dolarů. Překonala tak konsenzus analytiků, který počítal s 3,65 miliardy dolarů.
Upravený zisk dosáhl 72 centů na akcii, zatímco Wall Street očekávala 51 centů. Výsledek tak odhad trhu převýšil o 21 centů na akcii. Vedení společnosti spojilo zlepšení hospodaření s postupným prosazováním transformačního programu Beauty Reimagined.
Generální ředitel Stéphane de La Faverie v pondělí uvedl, že dopad této strategie byl během fiskálního prvního čtvrtletí napříč podnikem stále zřetelnější. Management zároveň prohlásil, že firma již nepovažuje pouhé obnovení růstu za svůj hlavní úkol a přesunula se za rámec předchozí ozdravné fáze.
Beauty Reimagined spustil de La Faverie v minulém roce. Program spojuje investice do prodejních kanálů s vyšším tempem růstu s opatřeními zaměřenými na snižování nákladů. Součástí úprav byly také personální škrty, jejichž cílem je podpořit ziskovost celé skupiny.
Vývoj jednotlivých produktových kategorií nebyl jednotný. Hlavním zdrojem tržeb zůstala péče o pleť, jejíž prodeje se v prvním fiskálním čtvrtletí zvýšily o 4,8 procenta na 1,65 miliardy dolarů.
Nejvyšší tempo zaznamenaly parfémy. Tržby této divize vzrostly meziročně o 19 procent na 861 milionů dolarů. Prodej dekorativní kosmetiky se zvýšil o 1,8 procenta a dosáhl 1,05 miliardy dolarů.
Jedinou z uvedených hlavních kategorií, která vykázala pokles, byla vlasová péče. Její tržby se snížily o 0,8 procenta na 128 milionů dolarů oproti 129 milionům dolarů ve stejném období předchozího roku. Vedení firmy uvedlo, že se na výsledku podílel slabší čistý prodej značky Aveda.
Rozdíly mezi segmenty ukazují, že růst v prvním čtvrtletí táhly především parfémy a péče o pleť. Tyto dvě kategorie společně vytvořily tržby přesahující 2,5 miliardy dolarů. Dekorativní kosmetika přidala více než miliardu dolarů, zatímco vlasová péče zůstala z hlediska objemu nejmenší ze zveřejněných produktových oblastí.
Firma zvedla celoroční prognózu
Po zveřejnění výsledků Estée Lauder upravila směrem vzhůru vlastní výhled pro fiskální rok 2027. Nově očekává upravený zisk v rozmezí 3,20 až 3,45 dolaru na akcii. Předchozí prognóza počítala s 3,10 až 3,35 dolaru.
Společnost současně zvýšila očekávané tempo organického růstu čistých tržeb. Nyní předpokládá zvýšení o 4 až 5,5 procenta, zatímco dosavadní rozpětí činilo 3 až 5 procent. Dolní hranice prognózy se tak posunula o jeden procentní bod a horní o půl procentního bodu.
Akcie kosmetické skupiny v pondělním předburzovním obchodování reagovaly růstem o 3,5 procenta na 113 dolarů. Podle údajů Dow Jones Market Data kurz mířil k nejvyšší závěrečné hodnotě od 24. února.
Do pátečního závěru akcie od začátku roku přidávaly 4,3 procenta. Samotný říjen přinesl růst o 18 procent a stal se pro titul nejlepším měsícem od srpna. Od 21. října do pátečního uzavření trhu se cena zvýšila o dalších 5,4 procenta.
ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 2. 11. 2026Původní článek: BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
Estée Lauder zvýšila výhled upraveného zisku na akcii pro fiskální rok 2027 na 3,20 až 3,45 dolaru.
Čtvrtletní tržby dosáhly 3,72 miliardy dolarů a upravený zisk 72 centů na akcii, obě hodnoty překonaly očekávání trhu.
Nejrychleji rostly prodeje parfémů, zatímco segment vlasové péče zaznamenal mírný pokles.
Čtvrtletní výsledky překonaly očekávání
Kosmetická skupina Estée Lauder Companies vykázala v prvním čtvrtletí fiskálního roku čisté tržby ve výši 3,72 miliardy dolarů. Překonala tak konsenzus analytiků, který počítal s 3,65 miliardy dolarů.
Upravený zisk dosáhl 72 centů na akcii, zatímco Wall Street očekávala 51 centů. Výsledek tak odhad trhu převýšil o 21 centů na akcii. Vedení společnosti spojilo zlepšení hospodaření s postupným prosazováním transformačního programu Beauty Reimagined.
Generální ředitel Stéphane de La Faverie v pondělí uvedl, že dopad této strategie byl během fiskálního prvního čtvrtletí napříč podnikem stále zřetelnější. Management zároveň prohlásil, že firma již nepovažuje pouhé obnovení růstu za svůj hlavní úkol a přesunula se za rámec předchozí ozdravné fáze.
Beauty Reimagined spustil de La Faverie v minulém roce. Program spojuje investice do prodejních kanálů s vyšším tempem růstu s opatřeními zaměřenými na snižování nákladů. Součástí úprav byly také personální škrty, jejichž cílem je podpořit ziskovost celé skupiny.
Parfémy rostly dvouciferným tempem
Vývoj jednotlivých produktových kategorií nebyl jednotný. Hlavním zdrojem tržeb zůstala péče o pleť, jejíž prodeje se v prvním fiskálním čtvrtletí zvýšily o 4,8 procenta na 1,65 miliardy dolarů.
Nejvyšší tempo zaznamenaly parfémy. Tržby této divize vzrostly meziročně o 19 procent na 861 milionů dolarů. Prodej dekorativní kosmetiky se zvýšil o 1,8 procenta a dosáhl 1,05 miliardy dolarů.
Jedinou z uvedených hlavních kategorií, která vykázala pokles, byla vlasová péče. Její tržby se snížily o 0,8 procenta na 128 milionů dolarů oproti 129 milionům dolarů ve stejném období předchozího roku. Vedení firmy uvedlo, že se na výsledku podílel slabší čistý prodej značky Aveda.
Rozdíly mezi segmenty ukazují, že růst v prvním čtvrtletí táhly především parfémy a péče o pleť. Tyto dvě kategorie společně vytvořily tržby přesahující 2,5 miliardy dolarů. Dekorativní kosmetika přidala více než miliardu dolarů, zatímco vlasová péče zůstala z hlediska objemu nejmenší ze zveřejněných produktových oblastí.
Firma zvedla celoroční prognózu
Po zveřejnění výsledků Estée Lauder upravila směrem vzhůru vlastní výhled pro fiskální rok 2027. Nově očekává upravený zisk v rozmezí 3,20 až 3,45 dolaru na akcii. Předchozí prognóza počítala s 3,10 až 3,35 dolaru.
Společnost současně zvýšila očekávané tempo organického růstu čistých tržeb. Nyní předpokládá zvýšení o 4 až 5,5 procenta, zatímco dosavadní rozpětí činilo 3 až 5 procent. Dolní hranice prognózy se tak posunula o jeden procentní bod a horní o půl procentního bodu.
Akcie kosmetické skupiny v pondělním předburzovním obchodování reagovaly růstem o 3,5 procenta na 113 dolarů. Podle údajů Dow Jones Market Data kurz mířil k nejvyšší závěrečné hodnotě od 24. února.
Do pátečního závěru akcie od začátku roku přidávaly 4,3 procenta. Samotný říjen přinesl růst o 18 procent a stal se pro titul nejlepším měsícem od srpna. Od 21. října do pátečního uzavření trhu se cena zvýšila o dalších 5,4 procenta.
Důležité informace
Upozornění pro uživatele
Veškeré informace a materiály zveřejněné na internetových stránkách
Burzovního Světa vycházejí z veřejně dostupných a důvěryhodných
zdrojů. Při jejich zpracování je postupováno s odbornou péčí a cílem
poskytovat čtenářům objektivní, aktuální a srozumitelné informace.
Obsah internetových stránek slouží výhradně k informačním a
vzdělávacím účelům. Nepředstavuje individuální investiční doporučení,
investiční poradenství ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji
konkrétních finančních nástrojů. Veškeré názory, odhady, prognózy
nebo očekávání uvedené v článcích vyjadřují informace dostupné v době
jejich zveřejnění a mohou se v čase měnit.
Investování na kapitálových trzích je spojeno s rizikem. Hodnota
investic může růst i klesat a návratnost investované částky není
zaručena. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Před
přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí doporučujeme posoudit
vlastní finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku,
případně využít služeb licencovaného poskytovatele investičních
služeb.
Burzovní Svět nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí učiněná na
základě informací zveřejněných na těchto internetových stránkách.
Diskusní příspěvky a komentáře zveřejněné uživateli vyjadřují názory
jejich autorů a nemusí odpovídat stanovisku provozovatele portálu.
Odesláním kontaktního formuláře nebo udělením příslušného souhlasu
bere uživatel na vědomí, že může být kontaktován obchodním partnerem
Burzovního Světa za účelem poskytnutí informací o investičních
službách nebo finančních nástrojích. Podrobnosti o zpracování
osobních údajů, využívání souborů cookies a obchodních partnerech jsou
uvedeny v příslušných dokumentech dostupných na těchto internetových
stránkách.
U jednotlivých článků mohou být uvedeny informace o použitých
zdrojích, datu původní analýzy nebo datu, ke kterému se vztahují
uvedené tržní údaje.
ZdrojBarronsDatum zveřejnění článku: 2. 11. 2026Původní článek: BarronsTento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.
Estée Lauder zvýšila výhled upraveného zisku na akcii pro fiskální rok 2027 na 3,20 až 3,45 dolaru.
Čtvrtletní tržby dosáhly 3,72 miliardy dolarů a upravený zisk 72 centů na akcii, obě hodnoty překonaly očekávání trhu.
Nejrychleji rostly prodeje parfémů, zatímco segment vlasové péče zaznamenal mírný pokles.
Čtvrtletní výsledky překonaly očekávání
Kosmetická skupina Estée Lauder Companies (EL) vykázala v prvním čtvrtletí fiskálního roku čisté tržby ve výši 3,72 miliardy dolarů. Překonala tak konsenzus analytiků, který počítal s 3,65 miliardy dolarů.
Upravený zisk dosáhl 72 centů na akcii, zatímco Wall Street očekávala 51 centů. Výsledek tak odhad trhu převýšil o 21 centů na akcii. Vedení společnosti spojilo zlepšení hospodaření s postupným prosazováním transformačního programu Beauty Reimagined.
Generální ředitel Stéphane de La Faverie v pondělí uvedl, že dopad této strategie byl během fiskálního prvního čtvrtletí napříč podnikem stále zřetelnější. Management zároveň prohlásil, že firma již nepovažuje pouhé obnovení růstu za svůj hlavní úkol a přesunula se za rámec předchozí ozdravné fáze.
Beauty Reimagined spustil de La Faverie v minulém roce. Program spojuje investice do prodejních kanálů s vyšším tempem růstu s opatřeními zaměřenými na snižování nákladů. Součástí úprav byly také personální škrty, jejichž cílem je podpořit ziskovost celé skupiny.
Parfémy rostly dvouciferným tempem
Vývoj jednotlivých produktových kategorií nebyl jednotný. Hlavním zdrojem tržeb zůstala péče o pleť, jejíž prodeje se v prvním fiskálním čtvrtletí zvýšily o 4,8 procenta na 1,65 miliardy dolarů.
Nejvyšší tempo zaznamenaly parfémy. Tržby této divize vzrostly meziročně o 19 procent na 861 milionů dolarů. Prodej dekorativní kosmetiky se zvýšil o 1,8 procenta a dosáhl 1,05 miliardy dolarů.
Jedinou z uvedených hlavních kategorií, která vykázala pokles, byla vlasová péče. Její tržby se snížily o 0,8 procenta na 128 milionů dolarů oproti 129 milionům dolarů ve stejném období předchozího roku. Vedení firmy uvedlo, že se na výsledku podílel slabší čistý prodej značky Aveda.
Rozdíly mezi segmenty ukazují, že růst v prvním čtvrtletí táhly především parfémy a péče o pleť. Tyto dvě kategorie společně vytvořily tržby přesahující 2,5 miliardy dolarů. Dekorativní kosmetika přidala více než miliardu dolarů, zatímco vlasová péče zůstala z hlediska objemu nejmenší ze zveřejněných produktových oblastí.
Firma zvedla celoroční prognózu
Po zveřejnění výsledků Estée Lauder upravila směrem vzhůru vlastní výhled pro fiskální rok 2027. Nově očekává upravený zisk v rozmezí 3,20 až 3,45 dolaru na akcii. Předchozí prognóza počítala s 3,10 až 3,35 dolaru.
Společnost současně zvýšila očekávané tempo organického růstu čistých tržeb. Nyní předpokládá zvýšení o 4 až 5,5 procenta, zatímco dosavadní rozpětí činilo 3 až 5 procent. Dolní hranice prognózy se tak posunula o jeden procentní bod a horní o půl procentního bodu.
Akcie kosmetické skupiny v pondělním předburzovním obchodování reagovaly růstem o 3,5 procenta na 113 dolarů. Podle údajů Dow Jones Market Data kurz mířil k nejvyšší závěrečné hodnotě od 24. února.
Do pátečního závěru akcie od začátku roku přidávaly 4,3 procenta. Samotný říjen přinesl růst o 18 procent a stal se pro titul nejlepším měsícem od srpna. Od 21. října do pátečního uzavření trhu se cena zvýšila o dalších 5,4 procenta.
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Bullionářovo odpolední menu
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic.
Zadejte své údaje a získejte 4 originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Tříměsíční pokles v době zpomalujícího trhu Akcie výrobce elektromobilů Rivian Automotive (RIVN) se během posledních tří měsíců propadly přibližně o...
Bullionářův newsletter přináší nejdůležitější novinky z finančních trhů a informace ze světa investic. Zadejte své telefonní číslo a získejte originální e-booky ZDARMA!
Odesláním formuláře vyjadřujete zájem o kontaktování licencovaným obchodním partnerem Burzovního světa, který vám může poskytnout informace o investičních službách nebo finančních nástrojích.
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů.
Investování do finančních nástrojů je spojeno s rizikem. Hodnota investic může růst i klesat a návratnost investované částky není zaručena. Informace zveřejněné na Burzovním světě mají informační charakter a nepředstavují individuální investiční doporučení, investiční poradenství ani nabídku ke koupi či prodeji konkrétního finančního nástroje. Před přijetím investičního rozhodnutí doporučujeme pečlivě zvážit svou finanční situaci, investiční cíle a toleranci k riziku.
V případě obchodování s CFD: Při obchodování CFD ztrácí peníze 77,7 % účtů retailových investorů u jednotlivých poskytovatelů. Zvažte, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.