Japonsko utratilo téměř 10 milionů ptáků v rekordním ohnisku ptačí chřipky, protože úřady se snaží potlačit nemoc, která již zničila hejna drůbeže po celém světě.
Ministerstvo zemědělství v pondělí uvedlo, že v této sezóně bylo utraceno 9,98 milionu ptáků, čímž byl překonán předchozí rekord z fiskálního roku 2020. V úterý potvrdilo nákazu na vaječné farmě v prefektuře Mijazaki, kde bylo chováno asi 100 000 slepic.
Epidemie v Japonsku se přidává k bezprecedentní epidemii ptačí chřipky, která zachvátila celý svět. Zabíjení ptáků omezuje dodávky produktů od vajec po foie gras a zhoršuje inflaci potravin, která v uplynulém roce zasáhla rozpočty spotřebitelů.
Celosvětová epidemie ptačí chřipky je nyní nejhorší od počátku záznamů
Ministerstvo zemědělství uvedlo, že nemoc byla v této sezóně zjištěna nejméně ve 23 ze 47 prefektur země. Sezóna ptačí chřipky začíná tradičně vždy v říjnu, kdy stěhovaví ptáci při odletu z chladných oblastí severní polokoule vylučují infikovaný trus nebo sliny.
Úřady vyzvaly zemědělce, aby přijali opatření, jako je oprava ohrad, která zabrání vstupu volně žijících ptáků. Virus obvykle neinfikuje člověka, i když se mohou vyskytnout vzácné případy.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky