Regionální finanční akcie zaznamenaly určité nákupy před klíčovými výsledky hospodaření některých největších amerických bank v tomto týdnu, včetně Bank of America (NYSE:BAC), Morgan Stanley (NYSE:MS) a Goldman Sachs (NYSE:GS).
Indexy na Wall Street přes noc rovněž uzavřely výše, což místním akciím nabídlo některé pozitivní signály.
Ty však byly do značné míry kompenzovány slabými ekonomickými ukazateli z Číny poté, co údaje ukázaly, že růst hrubého domácího produktu země ve druhém čtvrtletí zpomalil. Tento údaj vyvolal prudké ztráty čínských akcií, které se protáhly i do úterý.
Čínské akcie dále klesají, v centru pozornosti jsou stimulační opatření
Hongkongský index Hang Seng byl v úterý nejhorším asijským indexem, když se v rámci dohánění obchodování propadl o téměř 2 % poté, co nepříznivé povětrnostní podmínky v pondělí pozastavily obchodování.
Ztráty se soustředily na čínské akcie v oblasti nemovitostí a technologií kótované na místní burze, přičemž těžké váhy včetně společností Baidu (HK:9888) (NASDAQ:BIDU), Alibaba Group Holding Ltd (HK:9988) (NYSE:BABA) a Tencent Holdings Ltd (HK:0700) zaznamenaly silnou dávku vybírání zisků po silném růstu v minulém týdnu.
Čínské indexy Shanghai Shenzhen CSI 300 a Shanghai Composite rovněž klesly každý o přibližně 0,4 % a rozšířily tak ztráty z pondělí. Tempo jejich ztrát se však poněkud zpomalilo, protože slabé ekonomické údaje zvýšily očekávání dalších stimulačních opatření v Číně.
Zprávy místních médií naznačovaly, že Čínská lidová banka by mohla ve třetím čtvrtletí snížit své klíčové úrokové sazby a požadavky na bankovní rezervy, aby uvolnila více likvidity. Představitelé PBOC také v posledních týdnech naznačili další podporu politiky.
Obavy ze zpomalení čínské ekonomiky však zatížily většinu širších asijských trhů. Jihokorejský index KOSPI a tchajwanský vážený index ztratily po 0,4 %, zatímco japonský index Nikkei 225 po prodlouženém víkendu mírně klesl.
Australský index ASX 200 klesl o 0,4 %, protože zápis z červencového zasedání rezervní banky ukázal, že věřitel stále zvažuje další zvyšování sazeb, přestože začátkem tohoto měsíce došlo k pauze.
Indické akcie na rekordních maximech díky pozitivním výsledkům hospodaření
Futures na indický index Nifty 50 obchodované v Singapuru ukazovaly na úterní otevření na stejné úrovni poté, co Nifty i BSE Sensex 30 v předchozí seanci zaznamenaly rekordní hodnoty.
Největšími tahouny pondělních zisků byla síla konglomerátu Reliance Industries Ltd. (NS:RELI) před rozdělením jeho jednotky finančních služeb a rally na bankovních akciích po dobrých výsledcích věřitele HDFC Bank (NS:HDBK).
Silný příliv zahraničního kapitálu, optimismus ohledně indické ekonomiky a silný začátek výsledkové sezóny za druhé čtvrtletí byly největšími faktory růstu na místním akciovém trhu v uplynulém měsíci.
Analytici však varovali, že jakákoli negativní zpráva by mohla vyvolat silnou kapitulaci indických akcií.
Regionální finanční akcie zaznamenaly určité nákupy před klíčovými výsledky hospodaření některých největších amerických bank v tomto týdnu, včetně Bank of America , Morgan Stanley a Goldman Sachs .Indexy na Wall Street přes noc rovněž uzavřely výše, což místním akciím nabídlo některé pozitivní signály.Ty však byly do značné míry kompenzovány slabými ekonomickými ukazateli z Číny poté, co údaje ukázaly, že růst hrubého domácího produktu země ve druhém čtvrtletí zpomalil. Tento údaj vyvolal prudké ztráty čínských akcií, které se protáhly i do úterý.Čínské akcie dále klesají, v centru pozornosti jsou stimulační opatřeníHongkongský index Hang Seng byl v úterý nejhorším asijským indexem, když se v rámci dohánění obchodování propadl o téměř 2 % poté, co nepříznivé povětrnostní podmínky v pondělí pozastavily obchodování.Ztráty se soustředily na čínské akcie v oblasti nemovitostí a technologií kótované na místní burze, přičemž těžké váhy včetně společností Baidu , Alibaba Group Holding Ltd a Tencent Holdings Ltd zaznamenaly silnou dávku vybírání zisků po silném růstu v minulém týdnu.Čínské indexy Shanghai Shenzhen CSI 300 a Shanghai Composite rovněž klesly každý o přibližně 0,4 % a rozšířily tak ztráty z pondělí. Tempo jejich ztrát se však poněkud zpomalilo, protože slabé ekonomické údaje zvýšily očekávání dalších stimulačních opatření v Číně.Zprávy místních médií naznačovaly, že Čínská lidová banka by mohla ve třetím čtvrtletí snížit své klíčové úrokové sazby a požadavky na bankovní rezervy, aby uvolnila více likvidity. Představitelé PBOC také v posledních týdnech naznačili další podporu politiky.Obavy ze zpomalení čínské ekonomiky však zatížily většinu širších asijských trhů. Jihokorejský index KOSPI a tchajwanský vážený index ztratily po 0,4 %, zatímco japonský index Nikkei 225 po prodlouženém víkendu mírně klesl.Australský index ASX 200 klesl o 0,4 %, protože zápis z červencového zasedání rezervní banky ukázal, že věřitel stále zvažuje další zvyšování sazeb, přestože začátkem tohoto měsíce došlo k pauze.Indické akcie na rekordních maximech díky pozitivním výsledkům hospodařeníFutures na indický index Nifty 50 obchodované v Singapuru ukazovaly na úterní otevření na stejné úrovni poté, co Nifty i BSE Sensex 30 v předchozí seanci zaznamenaly rekordní hodnoty.Největšími tahouny pondělních zisků byla síla konglomerátu Reliance Industries Ltd. před rozdělením jeho jednotky finančních služeb a rally na bankovních akciích po dobrých výsledcích věřitele HDFC Bank .Silný příliv zahraničního kapitálu, optimismus ohledně indické ekonomiky a silný začátek výsledkové sezóny za druhé čtvrtletí byly největšími faktory růstu na místním akciovém trhu v uplynulém měsíci.Analytici však varovali, že jakákoli negativní zpráva by mohla vyvolat silnou kapitulaci indických akcií.