Bing byl dlouhá léta vyhledávačem, který se umisťoval na předních příčkách. Pro odborníky z oboru se však stal mnohem zajímavějším, když nedávno přidal novou technologii umělé inteligence.
Podle interních zpráv, které prověřil deník The New York Times, byla reakcí společnosti Google na hrozbu ze strany Samsungu „panika“. Odhaduje se, že smlouva se společností Samsung znamenala roční obrat ve výši 3 miliard dolarů. Dalších 20 miliard dolarů je vázáno na podobnou smlouvu se společností Apple, která bude letos prodloužena.
Konkurenti s umělou inteligencí, jako je nový Bing, se rychle stávají nejvážnější hrozbou pro vyhledávání Googlu za posledních 25 let a Google v reakci na to usiluje o vytvoření zcela nového vyhledávače založeného na této technologii. Podle interních dokumentů, do kterých nahlédl deník The Times, také vylepšuje ten stávající o funkce A.I.

Nové funkce pod projektovým názvem Magi vytvářejí designéři, inženýři a vedoucí pracovníci, kteří pracují v takzvaných sprintovacích místnostech, kde vylepšují a testují nejnovější verze. Nový vyhledávač by uživatelům nabízel mnohem personalizovanější zážitek než současná služba společnosti a snažil by se předvídat potřeby uživatelů.
Lara Levinová, mluvčí společnosti Google, ve svém prohlášení uvedla, že „ne každý brainstorming nebo nápad na produkt vede ke spuštění, ale jak jsme již řekli dříve, jsme nadšeni, že můžeme do vyhledávání přinést nové funkce poháněné umělou inteligencí, a brzy se s vámi podělíme o další podrobnosti.“
Miliardy lidí denně používají vyhledávač Google ke všemu možnému, od hledání restaurací a cest až po zjištění lékařské diagnózy, a tato jednoduchá bílá stránka s logem společnosti a prázdným pruhem uprostřed je jednou z nejpoužívanějších webových stránek na světě. Její změny by měly významný dopad na životy běžných lidí a donedávna bylo těžké si představit, že by se jí dalo něco vytknout.
Společnost Google se obává konkurentů poháněných umělou inteligencí od doby, kdy sanfranciský start-up OpenAI, který spolupracuje se společností Microsoft, v listopadu předvedl chatbota s názvem ChatGPT. Přibližně o dva týdny později vytvořil Google ve své divizi vyhledávání pracovní skupinu, která má začít vytvářet produkty A.I., uvedli dva lidé obeznámení s tímto úsilím, kteří nebyli oprávněni o něm veřejně hovořit.

Modernizace vyhledávače se ve společnosti Google stala posedlostí a plánované změny by mohly zavést novou technologii umělé inteligence do telefonů a domácností po celém světě.
Hrozba ze strany Samsungu představuje první potenciální trhlinu ve zdánlivě nedobytném vyhledávacím byznysu společnosti Google, který měl v loňském roce hodnotu 162 miliard dolarů. Ačkoli nebylo jasné, zda práce Microsoftu s umělou inteligencí byla hlavním důvodem, proč Samsung po posledních 12 letech zvažuje změnu, uvnitř Googlu se to předpokládalo. Smlouva je v jednání a Samsung by mohl zůstat u Googlu.
Představa, že by Samsung, který ročně vyrobí stovky milionů chytrých telefonů se softwarem Android od Googlu, uvažoval o změně vyhledávače, však zaměstnance Googlu šokovala.
Poté, co se někteří zaměstnanci dozvěděli, že společnost tento měsíc hledá dobrovolníky, kteří by pomohli připravit materiál pro prezentaci společnosti Samsung, reagovali překvapením a emoji. „Wow, OK, to je divoké,“ reagoval jeden člověk.
Mluvčí společnosti Google uvedl, že společnost neustále vylepšuje svůj vyhledávač, aby měla pro své partnery více důvodů zvolit si Google, a že výrobci telefonů se systémem Android mohou volně využívat technologie různých společností, aby zlepšili zkušenosti svých uživatelů.

Společnosti Samsung a Microsoft se k tomu odmítly vyjádřit
Společnost Google se výzkumem umělé inteligence zabývá již řadu let. Jeho laboratoř DeepMind v Londýně je považována za jedno z nejlepších výzkumných center A.I. na světě a společnost je průkopníkem v projektech A.I., jako jsou samořídící auta a tzv. velké jazykové modely, které se používají při vývoji chatbotů. V posledních letech společnost Google používala velké jazykové modely ke zlepšení kvality výsledků vyhledávání, ale s plným nasazením A.I. otálela, protože byla náchylná ke generování nepravdivých a zkreslených výroků.
Nyní je prioritou získat kontrolu nad další velkou věcí v oboru. Minulý měsíc Google vydal svého vlastního chatbota Barda, ale tato technologie se setkala se smíšenými ohlasy.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky