Biden poukazuje na klíčová témata pro novou generaci
Futures jsou před údaji o růstu americké ekonomiky stabilní
Ford (F) se propadá po nedosažení odhadovaného zisku
Evropské hospodářské výsledky se blíží
Zdá se, že propad v sektoru technologií bude pokračovat i dnes ve čtvrtek. V rámci svých hospodářských výsledků zklamala společnost Ford, když nedosáhla odhadovaného zisku za 2. čtvrtletí.
Biden v rámci svého projevu ke Spojeným státům poukáže na klíčové otázky pro novou generaci, zatímco další evropské společnosti reportují své hospodářské výsledky.
Biden poukazuje na klíčová témata pro novou generaci
Prezident Joe Biden ve středu poprvé od vzdání se své kandidatury na znovuzvolení promluvil k USA a vysvětlil, že po týdnech obav o svůj věk a zdraví odstupuje. Mluvil o klíčových tématech pro novou generaci Američanů, a stejně vyzdvihnul i novou generaci politiků.
Biden je ve svých 81 letech nejstarším prezidentem v historii Spojených států a stal se prvním úřadujícím prezidentem, který neusiluje o znovuzvolení od roku 1968, kdy Lyndon Johnson, který byl pod palbou kritiky za svůj postup ve vietnamské válce, odstoupil z kampaně.
„V posledních týdnech mi bylo jasné, že musím sjednotit především svou stranu,“ řekl Biden. „Rozhodl jsem se, že nejlepší cestou vpřed je předat pochodeň nové generaci. To je nejlepší způsob, jak sjednotit náš národ.“
Pozornost nyní padá na viceprezidentku Kamalu Harrisovou, která by měla být formálně nominována na kandidátku Demokratické strany již příští týden, ještě před stranickým sjezdem, který se bude konat 19.-22. srpna v Chicagu.
Průzkum agentury Reuters/Ipsos dokončený v úterý ukázal, že Harrisová vede před republikánským kandidátem Donaldem Trumpem o dva procentní body, 44 % ku 42 %. Průzkum společnosti SSRS pro CNN ukázal, že Trump vede nad Harrisovou v poměru 49 % ku 46 %. Oba výsledky se pohybovaly v rámci chybovosti průzkumů.
Futures jsou před údaji o růstu americké ekonomiky stabilní
Futures na americké akcie se ve čtvrtek zatím obchodují různorodě, přičemž před zveřejněním klíčových údajů o růstu ekonomiky v USA pokračoval prudký výprodej z předchozí seance, který byl způsoben sektorem technologií.
Do 10:15 SEČ byl futures kontrakt na Dow o 20 bodů, tj. 0,1 %, vyšší, zatímco futures na S&P 500 klesl o 15 bodů, tj. 0,3 %, a futures na Nasdaq 100 se propadl o 120 bodů, tj. 0,6 %.
Hlavní indexy na Wall Street se ve středu propadly v důsledku špatně přijatých výsledků hospodaření technologických gigantů Alphabet (NASDAQ:GOOG) a Tesla (NASDAQ:TSLA).
Průmyslový index Dow Jones se propadl o více než 500 bodů, tj. o 1,3 %, zatímco index S&P 500 klesl o 2,3 % a index Nasdaq Composite se propadl o 3,6 %, což představuje nejhorší seanci od roku 2022.
Ve čtvrtek nás čekají další výsledky hospodaření, například společností American Airlines (NASDAQ:AAL), Honeywell (NASDAQ:HON) a Hasbro (NASDAQ:HAS).
Podle údajů společnosti FactSet oznámilo své výsledky za druhé čtvrtletí více než 25 % společností z indexu S&P 500, a přestože některé významné technologické akcie zklamaly, celkový charakter výsledkové seance byl obecně pozitivní.
Investoři budou před otevřením trhu také studovat zveřejnění předběžných údajů o HDP za druhé čtvrtletí a očekává se, že vykáže anualizovaný růst ve výši 2,0 %.
To by bylo více než 1,4% růst zaznamenaný v prvním čtvrtletí, ale zůstalo by to výrazně pomalejší než 4,2% tempo zaznamenané ve druhé polovině loňského roku.
Ford se propadá po nedosažení odhadovaného zisku
Akcie společnosti Ford (NYSE:F) se před zahájením obchodování propadly poté, co automobilový gigant vykázal výrazné snížení zisku za druhé čtvrtletí, když nadále bojuje s nákladnými problémy s kvalitou a podnikáním v oblasti elektromobilů, které zatěžují jeho hospodářský výsledek.
Akcie Fordu se po skončení obchodování propadly o více než 11 % poté, co detroitská automobilka vykázala upravený zisk ve výši 47 centů na akcii, což podle údajů LSEG výrazně zaostalo za očekáváním analytiků, kteří očekávali zisk 68 centů na akcii.
Generální ředitel společnosti Ford Jim Farley si od svého nástupu do funkce v říjnu 2020 stanovil jako prioritu nápravu problémů s kvalitou automobilky, ale náklady na záruky se ve druhém čtvrtletí oproti předchozímu čtvrtletí zvýšily o 800 milionů dolarů.
Starší automobilky mají tendenci snižovat své ambice v oblasti elektromobilů v souvislosti s klesající poptávkou, přechodem na hybridy a silnou konkurencí.
„Celkově byla cesta k elektromobilitě tak trochu ponižující, ale donutila nás, abychom se jako společnost ještě více přizpůsobili, včetně aplikace na naše podnikání (v oblasti tradičních benzinových motorů), a to se v dlouhodobém horizontu vyplatí,“ řekl Farley. „Přestavba Fordu se neobejde bez určitých byznysových bolestí, které k růstu prostě patří.“
Evropské hospodářské výsledky se blíží
Řada významných evropských společností ve čtvrtek zveřejnila své čtvrtletní výsledky, které nyní musí investoři zpracovat.
Gigant s luxusním zbožím Kering (EPA:PRTP), známý především svou značkou Gucci, svými výsledky za druhé čtvrtletí zklamal, když celkové tržby meziročně poklesly o 11 % na konstantní měnové bázi, což je výraznější pokles, než se očekávalo.
Anglo-švédský výrobce léčiv AstraZeneca (NASDAQ:AZN) zvýšil svůj odhad tržeb a zisku pro rok 2024 a překonal očekávání analytiků ohledně tržeb za druhé čtvrtletí, podpořen poptávkou po svých terapiích rakoviny a vzácných onemocnění.
Zisk společnosti Sanofi (NASDAQ:SNY) ve druhém čtvrtletí vzrostl díky silné poptávce po jejím hitovém léku na astma Dupixent a lepším než očekávaným prodejům nově zaváděných léků.
Společnost Nestlé (SIX:NESN) vykázala pololetní růst tržeb pod očekáváním a snížila celoroční výhled růstu organických tržeb na nejméně 3 % z předchozích zhruba 4 %, protože největší světová společnost vyrábějící balené potraviny uvedla, že ceny klesaly rychleji, než se očekávalo.
Společnost Unilever (LON:ULVR) vykázala slabší než očekávané základní čtvrtletní tržby poté, co britský gigant v oblasti spotřebního zboží pocítil dopad vyšších cen, zatímco francouzská ropná společnost TotalEnergies (EPA:TTEF) vykázala 6% pokles zisku za druhé čtvrtletí.
Cena ropy klesá kvůli obavám o poptávku
Ceny ropy ve čtvrtek ustoupily, protože obavy z klesající poptávky, zejména z Číny, která je největším světovým dovozcem ropy, nadále působily.
Do 10:15 SELČ klesl futures kontrakt na americkou ropu (WTI) o 0,5 % na 77,19 USD za barel, zatímco kontrakt na ropu Brent klesl o 0,5 % na 81,30 USD za barel.
Oba benchmarky (srovnávací ukazatele pro celý trh) se ve středu usadily výše a přerušily tak po sobě jdoucí seance poklesu poté, co Úřad pro energetické informace uvedl, že zásoby ropy v USA minulý týden klesly o 3,7 milionu barelů, což bylo více, než se očekávalo.
Ceny však zůstaly blízko svých dvouměsíčních minim, neboť obavy z klesající poptávky spolu s prognózami možného přebytku ropy na trhu v roce 2025 a řečmi o příměří na Blízkém východě udržovaly obchodníky vůči ropě převážně na medvědí straně trhu.
Zdá se, že propad v sektoru technologií bude pokračovat i dnes ve čtvrtek. V rámci svých hospodářských výsledků zklamala společnost Ford, když nedosáhla odhadovaného zisku za 2. čtvrtletí. Biden v rámci svého projevu ke Spojeným státům poukáže na klíčové otázky pro novou generaci, zatímco další evropské společnosti reportují své hospodářské výsledky. Biden poukazuje na klíčová témata pro novou generaci Prezident Joe Biden ve středu poprvé od vzdání se své kandidatury na znovuzvolení promluvil k USA a vysvětlil, že po týdnech obav o svůj věk a zdraví odstupuje. Mluvil o klíčových tématech pro novou generaci Američanů, a stejně vyzdvihnul i novou generaci politiků. Biden je ve svých 81 letech nejstarším prezidentem v historii Spojených států a stal se prvním úřadujícím prezidentem, který neusiluje o znovuzvolení od roku 1968, kdy Lyndon Johnson, který byl pod palbou kritiky za svůj postup ve vietnamské válce, odstoupil z kampaně. „V posledních týdnech mi bylo jasné, že musím sjednotit především svou stranu,“ řekl Biden. „Rozhodl jsem se, že nejlepší cestou vpřed je předat pochodeň nové generaci. To je nejlepší způsob, jak sjednotit náš národ.“Apartmány Benecko - Investiční apartmány v obci Benecko přímo na sjezdovce Reklama Pozornost nyní padá na viceprezidentku Kamalu Harrisovou, která by měla být formálně nominována na kandidátku Demokratické strany již příští týden, ještě před stranickým sjezdem, který se bude konat 19.-22. srpna v Chicagu. Průzkum agentury Reuters/Ipsos dokončený v úterý ukázal, že Harrisová vede před republikánským kandidátem Donaldem Trumpem o dva procentní body, 44 % ku 42 %. Průzkum společnosti SSRS pro CNN ukázal, že Trump vede nad Harrisovou v poměru 49 % ku 46 %. Oba výsledky se pohybovaly v rámci chybovosti průzkumů. Futures jsou před údaji o růstu americké ekonomiky stabilní Futures na americké akcie se ve čtvrtek zatím obchodují různorodě, přičemž před zveřejněním klíčových údajů o růstu ekonomiky v USA pokračoval prudký výprodej z předchozí seance, který byl způsoben sektorem technologií. Do 10:15 SEČ byl futures kontrakt na Dow o 20 bodů, tj. 0,1 %, vyšší, zatímco futures na S&P 500 klesl o 15 bodů, tj. 0,3 %, a futures na Nasdaq 100 se propadl o 120 bodů, tj. 0,6 %. Hlavní indexy na Wall Street se ve středu propadly v důsledku špatně přijatých výsledků hospodaření technologických gigantů Alphabet a Tesla . Průmyslový index Dow Jones se propadl o více než 500 bodů, tj. o 1,3 %, zatímco index S&P 500 klesl o 2,3 % a index Nasdaq Composite se propadl o 3,6 %, což představuje nejhorší seanci od roku 2022. Ve čtvrtek nás čekají další výsledky hospodaření, například společností American Airlines , Honeywell a Hasbro . Podle údajů společnosti FactSet oznámilo své výsledky za druhé čtvrtletí více než 25 % společností z indexu S&P 500, a přestože některé významné technologické akcie zklamaly, celkový charakter výsledkové seance byl obecně pozitivní. Investoři budou před otevřením trhu také studovat zveřejnění předběžných údajů o HDP za druhé čtvrtletí a očekává se, že vykáže anualizovaný růst ve výši 2,0 %. To by bylo více než 1,4% růst zaznamenaný v prvním čtvrtletí, ale zůstalo by to výrazně pomalejší než 4,2% tempo zaznamenané ve druhé polovině loňského roku. Ford se propadá po nedosažení odhadovaného zisku Akcie společnosti Ford se před zahájením obchodování propadly poté, co automobilový gigant vykázal výrazné snížení zisku za druhé čtvrtletí, když nadále bojuje s nákladnými problémy s kvalitou a podnikáním v oblasti elektromobilů, které zatěžují jeho hospodářský výsledek. Akcie Fordu se po skončení obchodování propadly o více než 11 % poté, co detroitská automobilka vykázala upravený zisk ve výši 47 centů na akcii, což podle údajů LSEG výrazně zaostalo za očekáváním analytiků, kteří očekávali zisk 68 centů na akcii. Generální ředitel společnosti Ford Jim Farley si od svého nástupu do funkce v říjnu 2020 stanovil jako prioritu nápravu problémů s kvalitou automobilky, ale náklady na záruky se ve druhém čtvrtletí oproti předchozímu čtvrtletí zvýšily o 800 milionů dolarů. Starší automobilky mají tendenci snižovat své ambice v oblasti elektromobilů v souvislosti s klesající poptávkou, přechodem na hybridy a silnou konkurencí. „Celkově byla cesta k elektromobilitě tak trochu ponižující, ale donutila nás, abychom se jako společnost ještě více přizpůsobili, včetně aplikace na naše podnikání , a to se v dlouhodobém horizontu vyplatí,“ řekl Farley. „Přestavba Fordu se neobejde bez určitých byznysových bolestí, které k růstu prostě patří.“ Evropské hospodářské výsledky se blíží Řada významných evropských společností ve čtvrtek zveřejnila své čtvrtletní výsledky, které nyní musí investoři zpracovat. Gigant s luxusním zbožím Kering , známý především svou značkou Gucci, svými výsledky za druhé čtvrtletí zklamal, když celkové tržby meziročně poklesly o 11 % na konstantní měnové bázi, což je výraznější pokles, než se očekávalo. Anglo-švédský výrobce léčiv AstraZeneca zvýšil svůj odhad tržeb a zisku pro rok 2024 a překonal očekávání analytiků ohledně tržeb za druhé čtvrtletí, podpořen poptávkou po svých terapiích rakoviny a vzácných onemocnění. Zisk společnosti Sanofi ve druhém čtvrtletí vzrostl díky silné poptávce po jejím hitovém léku na astma Dupixent a lepším než očekávaným prodejům nově zaváděných léků. Společnost Nestlé vykázala pololetní růst tržeb pod očekáváním a snížila celoroční výhled růstu organických tržeb na nejméně 3 % z předchozích zhruba 4 %, protože největší světová společnost vyrábějící balené potraviny uvedla, že ceny klesaly rychleji, než se očekávalo. Společnost Unilever vykázala slabší než očekávané základní čtvrtletní tržby poté, co britský gigant v oblasti spotřebního zboží pocítil dopad vyšších cen, zatímco francouzská ropná společnost TotalEnergies vykázala 6% pokles zisku za druhé čtvrtletí. Ceny ropy ve čtvrtek ustoupily, protože obavy z klesající poptávky, zejména z Číny, která je největším světovým dovozcem ropy, nadále působily. Do 10:15 SELČ klesl futures kontrakt na americkou ropu o 0,5 % na 77,19 USD za barel, zatímco kontrakt na ropu Brent klesl o 0,5 % na 81,30 USD za barel. Oba benchmarky se ve středu usadily výše a přerušily tak po sobě jdoucí seance poklesu poté, co Úřad pro energetické informace uvedl, že zásoby ropy v USA minulý týden klesly o 3,7 milionu barelů, což bylo více, než se očekávalo. Ceny však zůstaly blízko svých dvouměsíčních minim, neboť obavy z klesající poptávky spolu s prognózami možného přebytku ropy na trhu v roce 2025 a řečmi o příměří na Blízkém východě udržovaly obchodníky vůči ropě převážně na medvědí straně trhu.