Britský index FTSE 100 dnes mírně vzrostl, když se průmysloví těžaři dostali do popředí díky fúzní dohodě Anglo American s kanadskou společností Teck Resources v hodnotě 53 miliard dolarů. Tento krok vedl k nárůstu akcií Anglo American o 9,9 %, což pomohlo indexu vzrůst o 0,1 % a naznačuje pozitivní sentiment na britském akciovém trhu. Podle Russe Moulda, investičního ředitele společnosti AJ Bell, tato transakce „posílí postavení Londýna jakožto významného místa pro sídla společností“.
Další sektor, který zaznamenal nárůst, byly těžební společnosti drahých kovů, které i nadále těžily z rostoucích cen zlata, přičemž Endeavour Mining vzrostla o 2,1 %. Naopak sektor leteckého a obranného průmyslu se propadl, když Rolls-Royce klesl o 1,4 % a BAE Systems o 1,1 %. Retailový trh byl také zasažen, když maloobchodní firma Dunelm varovala před nedostatkem oživení poptávky spotřebitelů, což vedlo k poklesu jejich akcií o 8,3 %.
Výhled do budoucna naznačuje, že fúze Anglo Teck by mohla přilákat více investic do britských trhů. Stabilita a růst v těžebním odvětví by mohly posílit celkovou důvěru investorů ve Spojeném království, a to navzdory stále přetrvávajícím obavám o hodnotu, kterou tento obchod přinese.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky