Arcadis N.V. oznámila zahájení programu zpětného odkupu akcií v hodnotě 175 milionů eur, který má přispět k repurchase asi 4 milionů akcií, což představuje přibližně 5 % z celkového množství jejích akcií. Tento program začal 1. října 2025 a potrvá nejpozději do 1. července 2026.
Oznámení o zpětném odkupu akcií naznačuje změnu v prioritách společnosti, která se dříve více zaměřovala na fúze a akvizice. Analytici ze společnosti Kepler Cheuvreux poznamenali, že tento krok je odpovědí na obavy týkající se valuace akcií Arcadis, přičemž uvedli, že „tento program ukazuje, že Arcadis je citlivá na tržní podmínky“.
Společnost potvrdila, že fúze a akvizice stále zůstanou součástí její strategie pro následující rok, přičemž se plánují také zpětné odkupy. Arcadis se zaměřuje na udržení vysoké míry zadlužení v rozmezí 1,5x–2,5x poměru čistého dluhu k EBITDA.
Vzhledem k očekávaným investicím do infrastruktury v klíčových oblastech očekává Arcadis silný organický růst v příštích letech. Jejich cílem je dosáhnout 12,5% marže EBITA do roku 2026. Mezi klíčové faktory, které přispějí k úspěchu společnosti, patří investiční plány, aktualizace stávajících projektů a rozšíření organického růstu.
S patřičnými opatřeními, jako je výběr projektů, synergie a zaměření na klíčové klienty, chce Arcadis snížit rozdíl v maržích oproti konkurenci. Přesto analytici varují, že některé strategické změny mohou narazit na výzvy při realizaci akvizic.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky