Ropný a plynárenský průmysl se podílí na celkových příjmech rozpočtu přibližně 25 %. Pro letošní rok se očekává, že federální rozpočet získá z tohoto sektoru ekvivalent 120 miliard USD (8,96 bilionu rublů). To představuje nárůst oproti loňským 8,48 bilionu rublů (cca 110 miliard USD), kdy trh zaznamenal 24% meziroční pokles. Navzdory sankcím USA z listopadu, které cílily na exportéry Rosneft a Lukoil, nebyl propad dodávek do Indie tak výrazný. Prosincové toky přesáhly 1 milion barelů denně, zatímco analytici očekávali pouze 800 000 barelů.
Rozpočtové příjmy Ruska z ropy a plynu by měly tento měsíc meziročně klesnout o 46 %. Podle výpočtů agentury Reuters, které vycházejí z údajů o těžbě a prodeji, dosáhnou lednové příjmy 420 miliard rublů . Hlavním důvody jsou nižší mezinárodní ceny ropy a silnější domácí měna. Rubl v prosinci 2025 posílil o více než 30 % oproti předchozímu roku, což snížilo cenu ropy v rublech pro daňové účely až o 53 %.
Ropný a plynárenský průmysl se podílí na celkových příjmech rozpočtu přibližně 25 %. Pro letošní rok se očekává, že federální rozpočet získá z tohoto sektoru ekvivalent 120 miliard USD . To představuje nárůst oproti loňským 8,48 bilionu rublů , kdy trh zaznamenal 24% meziroční pokles. Navzdory sankcím USA z listopadu, které cílily na exportéry Rosneft a Lukoil, nebyl propad dodávek do Indie tak výrazný. Prosincové toky přesáhly 1 milion barelů denně, zatímco analytici očekávali pouze 800 000 barelů.