Legenda počítačového průmyslu Hewlett-Packard (HPE) doslova změnila svět
Jaký odkaz nám tady společnost zanechala pro další generace?
Kam směřuje JP do budoucna?
Pojďme se podívat na jeden z nich.
Dne 1. února roku 1972 byl světu představen první vědecký kapesní kalkulátor Hewlett-Packard HP-35. Způsobil revoluci ve způsobu, jakým lidé prováděli výpočty, a znamenal významný pokrok ve světě technologií a obchodu. Jeho mateřská společnost se následně stala tahounem vývoje ve světě výpočetních technologií.
1945 – Americká 6. armáda zaútočila na Manilu.
1946 – Byla vyhlášena Druhá Maďarská republika.
1950 – Urho Kekkonen byl zvolen finským předsedou vlády.
1999 – GMDSS byl nasazen do plného provozu.
2001 – Jose Maria Pereira Neves se stal premiérem Kapverd.
2003 — Při sestupu do atmosféry došlo k havárii amerického raketoplánu Columbia, při němž zahynulo všech sedm členů posádky.
2003 – Vstoupila v platnost Smlouva z Nice.
2005 — Nepálský král Gjánéndra vyhlásil v zemi výjimečný stav a ujal se na 3 roky sám moci.
2005 — Slovinský parlament poměrem hlasů 79:4 ratifikoval Ústavu Evropské unie.
2016 – Světová zdravotnická organizace vyhlásila globální pohotovost kvůli šíření viru zika na obou amerických kontinentech.
2017 – Poslanci britského parlamentu schválili zákon o vystoupení Spojeného království z Evropské unie poměrem hlasů 498:114.
2021 – Ozbrojené síly Myanmaru provedly státní převrat, zadržely prezidenta Win Myina a kancléřku Aun Schan Su Ťij.
A nyní se už jako obvykle přesuneme do světa byznysu a ekonomiky:
1865 — V Promontory Summit v Utahu se oficiálně spojily železnice Union Pacific Railroad a Central Pacific Railroad, které byly součástí projektu první transkontinentální železnice, a vytvořily tak souvislé železniční spojení napříč Spojenými státy.
2017 — Společnost Tesla, Inc. poprvé po více než třech letech vykázala čtvrtletní zisk. Tento milník byl pro výrobce elektromobilů považován za významný úspěch a měl pozitivní dopad na cenu jeho akcií.
Hewlett-Packard a její revoluce v informačních technologiích
Hewlett-Packard Company, americký výrobce softwaru a počítačových služeb a významná značka v historii počítačů a výrobků souvisejících s počítači. Společnost se v roce 2015 rozdělila na dvě společnosti:HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise. Sídlo společnosti se nacházelo v Palo Alto v Kalifornii.
Společnost založili 1. ledna 1939 William R. Hewlett a David Packard, dva čerství absolventi elektrotechniky na Stanfordově univerzitě. Byla to první z mnoha technologických společností, které využily myšlenek a podpory profesora inženýrství Fredericka Termana, který byl průkopníkem pevného vztahu mezi Stanfordem a oblastí, která se nakonec stala Silicon Valley. Společnost si vybudovala pověst výrobce sofistikovaných přístrojů. Jejím prvním zákazníkem byla společnost Walt Disney Productions, která zakoupila osm zvukových oscilátorů, aby je použila při natáčení svého celovečerního animovaného filmu Fantasia (1940). Během druhé světové války společnost vyvíjela produkty pro vojenské aplikace, které byly natolik důležité, že si Packard vysloužil výjimku z odvodu, zatímco Hewlett sloužil v armádním signálním sboru. Během války společnost spolupracovala s Námořní výzkumnou laboratoří na vývoji protiradarové technologie a pokročilých rozbušek pro dělostřelecké granáty.
Po válce se Packard stal zodpovědným za obchod společnosti, zatímco Hewlett vedl její výzkumné a vývojové úsilí. Po poválečném propadu zakázek v oblasti obrany se společnost Hewlett-Packard v roce 1947 vrátila na úroveň tržeb z válečných let a následně díky strategii diverzifikace produktů nepřetržitě rostla. Jedním z nejoblíbenějších prvních produktů byl vysokorychlostní frekvenční čítač, který firma představila v roce 1951. Používal se na rychle rostoucím trhu rozhlasových a televizních stanic vysílajících v pásmu FM pro přesné nastavení frekvencí signálu podle předpisů Federální komunikační komise. Tržby společnosti zvýšil také vojenský prodej během korejské války.
Aby pomohla financovat vývoj nových produktů, získala společnost Hewlett-Packard v roce 1957 peníze vydáním veřejných akcií. Kromě toho zahájila dlouhou kampaň rozšiřování své produktové řady akvizicemi společností, která začala rok po vstupu na burzu nákupem společnosti F. L. Moseley Company, výrobce grafických záznamníků. V roce 1961 se začala prosazovat jako výrobce lékařských přístrojů koupí společnosti Sanborn Company.
V roce 1964 získaly přístroje Hewlett-Packard mezinárodní uznání díky technologickému reklamnímu triku. Inženýři společnosti obletěli svět se svým přístrojem HP 5060A s cesiovým paprskem, aby synchronizovali světové atomové hodiny s přesností na jednu miliontinu sekundy. O čtyři roky později společnost představila první stolní kalkulačku. V roce 1972 představila společnost Hewlett-Packard s využitím pokročilé technologie integrovaných obvodů první kapesní kalkulačku. Kapesní kalkulačka, která se prodávala za šestinu ceny původního stolního přístroje, nakonec donutila zastarat se úctyhodné posuvné počítadlo.
Ačkoli společnost nikdy nevyvíjela zbraňové systémy, byla po celou dobu své existence silně závislá na vojenských výdajích, protože její přístroje byly používány k vývoji a testování vojenských výrobků, zejména když se zbraňové systémy staly závislejšími na elektronických a polovodičových technologiích. Vojenské zkušenosti společnosti Hewlett-Packard byly podtrženy v roce 1969, kdy americký prezident Richard M. Nixon jmenoval Packarda náměstkem ministra obrany, v jehož funkci dohlížel na počáteční plány vývoje dvou nejúspěšnějších programů proudových stíhaček v zemi, F-16 a A-10. V roce 1969 byl jmenován náměstkem ministra obrany.
První počítač společnosti Hewlett-Packard, HP 2116A, byl vyvinut v roce 1966 speciálně pro správu testovacích a měřicích zařízení společnosti. V roce 1972 společnost uvedla na trh univerzální minipočítač HP 3000 – produktovou řadu, která se používá dodnes – pro použití v podnikání. V roce 1976 inženýrský stážista ve společnosti Stephen G. Wozniak sestrojil prototyp prvního osobního počítače (PC) a nabídl jej společnosti. Společnost Hewlett-Packard odmítla a předala Wozniakovi veškerá práva na jeho nápad; později se spojil se Stevenem P. Jobsem a vytvořil společnost Apple Computer, Inc. (nyní Apple Inc.).
Zdroj: Reuters
Společnost Hewlett-Packard představila svůj první stolní počítač HP-85 v roce 1980. Protože byl nekompatibilní s počítačem IBM PC, který se stal průmyslovým standardem, byl neúspěšný. Dalším významným vstupem společnosti na trh osobních počítačů byl HP-150, systém kompatibilní s IBM PC, který měl dotykovou obrazovku. Ačkoli byl technicky zajímavý, na trhu rovněž neuspěl. Prvním úspěšným produktem společnosti pro trh PC byla ve skutečnosti tiskárna. Tiskárna HP LaserJet se objevila v roce 1984 a sklidila nadšené ohlasy a obrovské prodeje a stala se nejúspěšnějším produktem společnosti Hewlett-Packard.
V polovině 80. let 20. století společnost Hewlett-Packard zjistila, že ve svých klíčových oblastech vědy a techniky ztrácí na trhu ve prospěch konkurenčních společností vyrábějících počítačové pracovní stanice, jako jsou Sun Microsystems, Inc., Silicon Graphics, Inc. a Apollo Computer. V roce 1989 koupila společnost Hewlett-Packard firmu Apollo a stala se jedničkou mezi výrobci pracovních stanic, o kterou se střídavě dělila se společností Sun a později Dell Inc.
Na začátku 90. let společnost nesplnila některé cíle v oblasti příjmů a zisku, což způsobilo prudký pokles ceny jejích akcií. V důsledku toho se Packard vrátil z důchodu a začal se aktivně podílet na řízení společnosti. Nejdramatičtější změny nastaly v její nevýrazné skupině osobních počítačů, kde byly uvedeny nové počítače, barevné tiskárny a periferní zařízení za nízké ceny, díky nimž se společnost dostala mezi tři největší výrobce osobních počítačů na světě. V roce 1993, kdy byl obrat ve společnosti dokončen, Packard opět odešel do důchodu. V roce 1997 se Hewlett-Packard stal jednou z 30 společností, jejichž akcie tvoří Dow Jones Industrial Average newyorské burzy. V roce 1999 společnost vyčlenila své podniky zabývající se měřením, elektronickými součástkami a lékařstvím jako Agilent Technologies, ačkoli si až do roku 2000 ponechala většinu kmenových akcií nové společnosti. V 90. letech 20. století také Hewlett-Packard spolupracoval s výrobcem integrovaných obvodů Intel Corporation na návrhu 64bitového mikroprocesoru Itanium, který byl představen v roce 2001.
V průběhu roku 2000 společnost Hewlett-Packard rozšířila své celosvětové aktivity otevřením výzkumných laboratoří v indickém Bangalore (2002), čínském Pekingu (2005) a ruském Petrohradě (2007); ty se připojily k seznamu, který zahrnoval laboratoře v anglickém Bristolu (1984), japonském Tokiu (1990) a izraelské Haifě (1994).
V roce 2002 společnost Hewlett-Packard koupila společnost Compaq Computer Corporation, významného amerického výrobce osobních počítačů. Proti tomuto kroku, který byl učiněn na popud nedávno přijaté výkonné ředitelky (CEO) Carly Fiorinové, první ženy, která vedla společnost zařazenou do indexu Dow Jones, se ostře postavili někteří členové představenstva společnosti a někteří významní akcionáři, včetně Waltera Hewletta, syna spoluzakladatele společnosti. Když se předpokládané výhody fúze nepotvrdily, byla v roce 2005 donucena odejít. Společnost nicméně brzy změnila svou bilanci a v roce 2007 se Hewlett-Packard stal první technologickou společností, jejíž tržby za fiskální rok překročily 100 miliard dolarů (poté, co rok předtím poprvé předstihl IBM v tržbách).
Fiorina byl ve funkci generálního ředitele a prezidenta nahrazen Markem Hurdem, který byl generálním ředitelem společnosti NCR Corporation. (Hurd přidal v roce 2006 titul předsedy.) Během Hurdova působení zahájila společnost strategickou iniciativu zaměřenou na expanzi do oblasti mobilních počítačů. Za tímto účelem společnost Hewlett-Packard v roce 2010 koupila společnost Palm, Inc., amerického výrobce osobních digitálních asistentů (PDA) a chytrých telefonů. Pozice společnosti Palm na vysoce konkurenčním trhu chytrých telefonů byla slabá, ale její operační systém pro multitasking, známý jako webOS (nástupce „nové generace“ původního Palm OS), byl analytiky považován za přední systém pro chytré telefony. Akvizice by doplnila dvě řady chytrých telefonů iPAQ společnosti Hewlett-Packard, jednu pro podnikové uživatele a druhou pro spotřebitele, na kterých běží operační systém Windows Mobile společnosti Microsoft Corporation.
Hurd byl však v roce 2010 nucen ze společnosti odejít po skandálu s pochybnými vztahy s dodavatelem. Nahradil ho Léo Apotheker, který byl generálním ředitelem německého softwarového gigantu SAP. V srpnu 2011 společnost Hewlett-Packard oznámila, že přestane vyrábět chytré telefony a svůj tablet TouchPad (který měl premiéru o pouhých sedm týdnů dříve, v červenci) a že zvažuje vyčlenění své divize osobních počítačů do samostatné společnosti. Společnost Hewlett-Packard se bude nadále soustředit na software a služby pro podniky a za 11,1 miliardy dolarů koupila britskou společnost Autonomy Corporation, která se zabývá podnikovým softwarem. V září 2011 nahradila Apothekera ve funkci generálního ředitele členka představenstva Meg Whitmanová, která byla generální ředitelkou internetové aukční společnosti eBay. V listopadu 2012 společnost Hewlett-Packard obvinila vedení společnosti Autonomy z nafukování hodnoty společnosti prostřednictvím „účetních pochybení“ a oznámila, že hodnotu společnosti Autonomy sníží o 8,8 miliardy dolarů.
Zdroj: Getty Images
V roce 2015 se společnost Hewlett-Packard rozdělila na dvě společnosti: HP Inc., která vyráběla osobní počítače a tiskárny, a Hewlett Packard Enterprise, která poskytovala produkty a služby pro podniky.
Pojďme se podívat na jeden z nich.Dne 1. února roku 1972 byl světu představen první vědecký kapesní kalkulátor Hewlett-Packard HP-35. Způsobil revoluci ve způsobu, jakým lidé prováděli výpočty, a znamenal významný pokrok ve světě technologií a obchodu. Jeho mateřská společnost se následně stala tahounem vývoje ve světě výpočetních technologií.
1945 – Americká 6. armáda zaútočila na Manilu.
1946 – Byla vyhlášena Druhá Maďarská republika.
1950 – Urho Kekkonen byl zvolen finským předsedou vlády.
1999 – GMDSS byl nasazen do plného provozu.
2001 – Jose Maria Pereira Neves se stal premiérem Kapverd.
2003 — Při sestupu do atmosféry došlo k havárii amerického raketoplánu Columbia, při němž zahynulo všech sedm členů posádky.
2003 – Vstoupila v platnost Smlouva z Nice.
2005 — Nepálský král Gjánéndra vyhlásil v zemi výjimečný stav a ujal se na 3 roky sám moci.
2005 — Slovinský parlament poměrem hlasů 79:4 ratifikoval Ústavu Evropské unie.
2016 – Světová zdravotnická organizace vyhlásila globální pohotovost kvůli šíření viru zika na obou amerických kontinentech.
2017 – Poslanci britského parlamentu schválili zákon o vystoupení Spojeného království z Evropské unie poměrem hlasů 498:114.
2021 – Ozbrojené síly Myanmaru provedly státní převrat, zadržely prezidenta Win Myina a kancléřku Aun Schan Su Ťij.
A nyní se už jako obvykle přesuneme do světa byznysu a ekonomiky:
1865 — V Promontory Summit v Utahu se oficiálně spojily železnice Union Pacific Railroad a Central Pacific Railroad, které byly součástí projektu první transkontinentální železnice, a vytvořily tak souvislé železniční spojení napříč Spojenými státy.
2017 — Společnost Tesla, Inc. poprvé po více než třech letech vykázala čtvrtletní zisk. Tento milník byl pro výrobce elektromobilů považován za významný úspěch a měl pozitivní dopad na cenu jeho akcií.
Hewlett-Packard Company, americký výrobce softwaru a počítačových služeb a významná značka v historii počítačů a výrobků souvisejících s počítači. Společnost se v roce 2015 rozdělila na dvě společnosti:HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise. Sídlo společnosti se nacházelo v Palo Alto v Kalifornii.Společnost založili 1. ledna 1939 William R. Hewlett a David Packard, dva čerství absolventi elektrotechniky na Stanfordově univerzitě. Byla to první z mnoha technologických společností, které využily myšlenek a podpory profesora inženýrství Fredericka Termana, který byl průkopníkem pevného vztahu mezi Stanfordem a oblastí, která se nakonec stala Silicon Valley. Společnost si vybudovala pověst výrobce sofistikovaných přístrojů. Jejím prvním zákazníkem byla společnost Walt Disney Productions, která zakoupila osm zvukových oscilátorů, aby je použila při natáčení svého celovečerního animovaného filmu Fantasia . Během druhé světové války společnost vyvíjela produkty pro vojenské aplikace, které byly natolik důležité, že si Packard vysloužil výjimku z odvodu, zatímco Hewlett sloužil v armádním signálním sboru. Během války společnost spolupracovala s Námořní výzkumnou laboratoří na vývoji protiradarové technologie a pokročilých rozbušek pro dělostřelecké granáty.Po válce se Packard stal zodpovědným za obchod společnosti, zatímco Hewlett vedl její výzkumné a vývojové úsilí. Po poválečném propadu zakázek v oblasti obrany se společnost Hewlett-Packard v roce 1947 vrátila na úroveň tržeb z válečných let a následně díky strategii diverzifikace produktů nepřetržitě rostla. Jedním z nejoblíbenějších prvních produktů byl vysokorychlostní frekvenční čítač, který firma představila v roce 1951. Používal se na rychle rostoucím trhu rozhlasových a televizních stanic vysílajících v pásmu FM pro přesné nastavení frekvencí signálu podle předpisů Federální komunikační komise. Tržby společnosti zvýšil také vojenský prodej během korejské války.Aby pomohla financovat vývoj nových produktů, získala společnost Hewlett-Packard v roce 1957 peníze vydáním veřejných akcií. Kromě toho zahájila dlouhou kampaň rozšiřování své produktové řady akvizicemi společností, která začala rok po vstupu na burzu nákupem společnosti F. L. Moseley Company, výrobce grafických záznamníků. V roce 1961 se začala prosazovat jako výrobce lékařských přístrojů koupí společnosti Sanborn Company.V roce 1964 získaly přístroje Hewlett-Packard mezinárodní uznání díky technologickému reklamnímu triku. Inženýři společnosti obletěli svět se svým přístrojem HP 5060A s cesiovým paprskem, aby synchronizovali světové atomové hodiny s přesností na jednu miliontinu sekundy. O čtyři roky později společnost představila první stolní kalkulačku. V roce 1972 představila společnost Hewlett-Packard s využitím pokročilé technologie integrovaných obvodů první kapesní kalkulačku. Kapesní kalkulačka, která se prodávala za šestinu ceny původního stolního přístroje, nakonec donutila zastarat se úctyhodné posuvné počítadlo.Ačkoli společnost nikdy nevyvíjela zbraňové systémy, byla po celou dobu své existence silně závislá na vojenských výdajích, protože její přístroje byly používány k vývoji a testování vojenských výrobků, zejména když se zbraňové systémy staly závislejšími na elektronických a polovodičových technologiích. Vojenské zkušenosti společnosti Hewlett-Packard byly podtrženy v roce 1969, kdy americký prezident Richard M. Nixon jmenoval Packarda náměstkem ministra obrany, v jehož funkci dohlížel na počáteční plány vývoje dvou nejúspěšnějších programů proudových stíhaček v zemi, F-16 a A-10. V roce 1969 byl jmenován náměstkem ministra obrany.První počítač společnosti Hewlett-Packard, HP 2116A, byl vyvinut v roce 1966 speciálně pro správu testovacích a měřicích zařízení společnosti. V roce 1972 společnost uvedla na trh univerzální minipočítač HP 3000 – produktovou řadu, která se používá dodnes – pro použití v podnikání. V roce 1976 inženýrský stážista ve společnosti Stephen G. Wozniak sestrojil prototyp prvního osobního počítače a nabídl jej společnosti. Společnost Hewlett-Packard odmítla a předala Wozniakovi veškerá práva na jeho nápad; později se spojil se Stevenem P. Jobsem a vytvořil společnost Apple Computer, Inc. .Společnost Hewlett-Packard představila svůj první stolní počítač HP-85 v roce 1980. Protože byl nekompatibilní s počítačem IBM PC, který se stal průmyslovým standardem, byl neúspěšný. Dalším významným vstupem společnosti na trh osobních počítačů byl HP-150, systém kompatibilní s IBM PC, který měl dotykovou obrazovku. Ačkoli byl technicky zajímavý, na trhu rovněž neuspěl. Prvním úspěšným produktem společnosti pro trh PC byla ve skutečnosti tiskárna. Tiskárna HP LaserJet se objevila v roce 1984 a sklidila nadšené ohlasy a obrovské prodeje a stala se nejúspěšnějším produktem společnosti Hewlett-Packard.V polovině 80. let 20. století společnost Hewlett-Packard zjistila, že ve svých klíčových oblastech vědy a techniky ztrácí na trhu ve prospěch konkurenčních společností vyrábějících počítačové pracovní stanice, jako jsou Sun Microsystems, Inc., Silicon Graphics, Inc. a Apollo Computer. V roce 1989 koupila společnost Hewlett-Packard firmu Apollo a stala se jedničkou mezi výrobci pracovních stanic, o kterou se střídavě dělila se společností Sun a později Dell Inc.Na začátku 90. let společnost nesplnila některé cíle v oblasti příjmů a zisku, což způsobilo prudký pokles ceny jejích akcií. V důsledku toho se Packard vrátil z důchodu a začal se aktivně podílet na řízení společnosti. Nejdramatičtější změny nastaly v její nevýrazné skupině osobních počítačů, kde byly uvedeny nové počítače, barevné tiskárny a periferní zařízení za nízké ceny, díky nimž se společnost dostala mezi tři největší výrobce osobních počítačů na světě. V roce 1993, kdy byl obrat ve společnosti dokončen, Packard opět odešel do důchodu. V roce 1997 se Hewlett-Packard stal jednou z 30 společností, jejichž akcie tvoří Dow Jones Industrial Average newyorské burzy. V roce 1999 společnost vyčlenila své podniky zabývající se měřením, elektronickými součástkami a lékařstvím jako Agilent Technologies, ačkoli si až do roku 2000 ponechala většinu kmenových akcií nové společnosti. V 90. letech 20. století také Hewlett-Packard spolupracoval s výrobcem integrovaných obvodů Intel Corporation na návrhu 64bitového mikroprocesoru Itanium, který byl představen v roce 2001.V průběhu roku 2000 společnost Hewlett-Packard rozšířila své celosvětové aktivity otevřením výzkumných laboratoří v indickém Bangalore , čínském Pekingu a ruském Petrohradě ; ty se připojily k seznamu, který zahrnoval laboratoře v anglickém Bristolu , japonském Tokiu a izraelské Haifě .V roce 2002 společnost Hewlett-Packard koupila společnost Compaq Computer Corporation, významného amerického výrobce osobních počítačů. Proti tomuto kroku, který byl učiněn na popud nedávno přijaté výkonné ředitelky Carly Fiorinové, první ženy, která vedla společnost zařazenou do indexu Dow Jones, se ostře postavili někteří členové představenstva společnosti a někteří významní akcionáři, včetně Waltera Hewletta, syna spoluzakladatele společnosti. Když se předpokládané výhody fúze nepotvrdily, byla v roce 2005 donucena odejít. Společnost nicméně brzy změnila svou bilanci a v roce 2007 se Hewlett-Packard stal první technologickou společností, jejíž tržby za fiskální rok překročily 100 miliard dolarů .Fiorina byl ve funkci generálního ředitele a prezidenta nahrazen Markem Hurdem, který byl generálním ředitelem společnosti NCR Corporation. Během Hurdova působení zahájila společnost strategickou iniciativu zaměřenou na expanzi do oblasti mobilních počítačů. Za tímto účelem společnost Hewlett-Packard v roce 2010 koupila společnost Palm, Inc., amerického výrobce osobních digitálních asistentů a chytrých telefonů. Pozice společnosti Palm na vysoce konkurenčním trhu chytrých telefonů byla slabá, ale její operační systém pro multitasking, známý jako webOS , byl analytiky považován za přední systém pro chytré telefony. Akvizice by doplnila dvě řady chytrých telefonů iPAQ společnosti Hewlett-Packard, jednu pro podnikové uživatele a druhou pro spotřebitele, na kterých běží operační systém Windows Mobile společnosti Microsoft Corporation.Hurd byl však v roce 2010 nucen ze společnosti odejít po skandálu s pochybnými vztahy s dodavatelem. Nahradil ho Léo Apotheker, který byl generálním ředitelem německého softwarového gigantu SAP. V srpnu 2011 společnost Hewlett-Packard oznámila, že přestane vyrábět chytré telefony a svůj tablet TouchPad a že zvažuje vyčlenění své divize osobních počítačů do samostatné společnosti. Společnost Hewlett-Packard se bude nadále soustředit na software a služby pro podniky a za 11,1 miliardy dolarů koupila britskou společnost Autonomy Corporation, která se zabývá podnikovým softwarem. V září 2011 nahradila Apothekera ve funkci generálního ředitele členka představenstva Meg Whitmanová, která byla generální ředitelkou internetové aukční společnosti eBay. V listopadu 2012 společnost Hewlett-Packard obvinila vedení společnosti Autonomy z nafukování hodnoty společnosti prostřednictvím „účetních pochybení“ a oznámila, že hodnotu společnosti Autonomy sníží o 8,8 miliardy dolarů.V roce 2015 se společnost Hewlett-Packard rozdělila na dvě společnosti: HP Inc., která vyráběla osobní počítače a tiskárny, a Hewlett Packard Enterprise, která poskytovala produkty a služby pro podniky.