Americký automobilový průmysl se připravuje na dopady navrhovaného 100% cla prezidenta Trumpa na dovoz polovodičů, přičemž panuje zmatek ohledně toho, jak se tato opatření budou vztahovat na čipy používané v automobilech.
Automobilky mohou být částečně chráněny stávajícími výjimkami z překrývajících se obchodních cel, ale analytici Barclays tvrdí, že stále není jasné, zda se na polovodiče pro automobilový průmysl budou vztahovat širší cla na čipy, nebo zda budou považovány za běžné automobilové díly.
Na dovážené polovodiče jsou stanoveny vysoké cla, ale zahrnují výjimky pro společnosti, které vyrábějí čipy v USA.
Ačkoli konečné podrobnosti ještě nejsou známy, tato politika navazuje na dřívější obchodní opatření, která uvalila 25% clo na dovážené automobily a díly.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky