Skupina zastupující téměř všechny významné automobilky, včetně General Motors, Toyota, Volkswagen a Hyundai, požádala v úterý Trumpovu administrativu o zmírnění přísných emisních limitů, které se snaží donutit průmysl, aby vyráběl rostoucí počet elektrických vozidel.
Aliance pro automobilovou inovaci uvedla ve svém podání k Agentuře pro ochranu životního prostředí, že legislativa podepsaná prezidentem Donaldem Trumpem v červnu zvýší efektivní cenu elektrických vozidel a může vést k poklesu podílu těchto vozidel na trhu v krátkodobém horizontu.
Automobilky tvrdí, že pravidla schválená loni pod vedením prezidenta Joe Bidena jsou nyní neuskutečnitelná. „Standarty pro rok 2027 a pozdější jsou jednoduše nedosažitelné vzhledem k významným problémům na trhu, infrastruktuře dobíjení a dalším výzvám,“ uvedla skupina ve svém podání.
V rámci navrhovaných pravidel má EPA za cíl snížit emise výfukových plynů poklesem téměř o 50 % do roku 2032 ve srovnání s předpokládanými úrovněmi z roku 2027. Očekává se, že mezi 35 % a 56 % nových prodaných vozidel v letech 2030 až 2032 bude elektrických.
Na konci září končí daňový kredit pro EV ve výši $7,500, přičemž automobilky varují, že „značná část“ výrobců může v příštím roce ztratit daňový kredit na výrobu baterií, který obvykle činí $3,000 ročně.
Také byla navržena revize dlouhodobého zjištění EPA, že emise skleníkových plynů ohrožují lidské zdraví, což by mohlo zrušit současná omezení znečištění z automobilových výfuků. Demokraté v Kongresu a ekologické skupiny vyzvaly EPA, aby tento plán zrušila a zachovala stávající pravidla.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky