Čínské akcie se po odlivu v dubnu a květnu vrátily do kladných čísel a v červnu zaznamenaly příliv zahraničních investic ve výši 1,2 miliardy dolarů.
Příliv byl tažen především pasivními fondy, které přispěly 2,7 miliardami dolarů, což je téměř dvojnásobek oproti 1,4 miliardám dolarů v květnu. Aktivní fondy mezitím pokračovaly v odlivu z čínských trhů, přičemž v červnu odešlo 1,6 miliardy dolarů oproti 1,5 miliardám dolarů v květnu.
K 30. červnu dosáhly kumulativní zahraniční pasivní přílivy od října 2022 historického maxima, zatímco kumulativní zahraniční aktivní toky dosáhly nejnižší úrovně od konce roku 2022.
Podvážené pozice v Číně zůstaly podle nejnovějších dostupných údajů stabilní. Globální fondy si udržely podváženou pozici 1,4 procentního bodu, fondy v Asii bez Japonska 1,3 procentního bodu a fondy na rozvíjejících se trzích 2,7 procentního bodu.
Na úrovni sektorů aktivní správci fondů během čtvrtletí nejvíce posílili pozice v médiích a zábavě a pojišťovnictví, zatímco snížili pozice v odvětví spotřebního zboží dlouhodobé spotřeby a oděvů a kapitálových statků. Zvýšili podváhu v technologickém hardwaru a vybavení, zatímco snížili podváhu ve farmaceutickém biotechnologickém a biovědním odvětví a v polovodičích a polovodičovém vybavení.
Na úrovni společností se do portfolií nejvíce přidaly společnosti Alibaba
Jižní toky, které představují investice pevninské Číny do akcií kótovaných v Hongkongu, se v červnu posílily na 10 miliard USD, což je nárůst oproti 6 miliardám USD v květnu.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky