Francouzští ministři uvedli, že rámcová obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Evropskou unií má některé klady, jako jsou výjimky pro některé klíčové francouzské odvětví, například lihoviny, ale přesto je nevyvážená.
„Obchodní dohoda vyjednaná Evropskou komisí se Spojenými státy přinese dočasnou stabilitu ekonomickým subjektům ohroženým eskalací amerických cel, ale je nevyvážená,“ napsal francouzský ministr pro evropské záležitosti Benjamin Haddad na X.
Tento názor zopakoval francouzský ministr průmyslu Marc Ferracci, který uvedl, že před formálním uzavřením dohody budou nutné další rozhovory, které mohou trvat týdny nebo měsíce.
Ferracci v rozhovoru pro rozhlasovou stanici RTL uvedl, že je třeba udělat více pro vyvážení obchodních vztahů EU s USA.
„Toto není konec příběhu,“ řekl Ferracci pro RTL.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky