Americká společnost KKR koupila jihokorejskou společnost Samhwa Co, zabývající se balením kosmetiky, od společnosti TPG v transakci v hodnotě 733 miliard korejských wonů
KKR uvedla, že tato akvizice je dalším přírůstkem do její dlouhé historie investic do korejských podniků. Společnost již dříve podpořila firmy jako módní řetězec Musinsa, energetickou společnost SK E&S a recyklační firmu Ecorbit.
Transakce přichází v době, kdy kosmetický průmysl Jižní Koreje získává globální popularitu a řadí se mezi přední světové vývozce kosmetiky.
Samhwa uvedla, že plánuje využít globální síť KKR k prohloubení partnerství s významnými světovými luxusními značkami.
Společnost Samhwa, založená v roce 1977 jako firma zabývající se vývojem a výrobou forem, nyní poskytuje balicí řešení pro více než 300 kosmetických značek, včetně L’Oréal, Estée Lauder, Chanel a LVM.
TPG, investiční společnost kótovaná na burze NASDAQ, je investorem společnosti Samhwa od roku 2023.
Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky